Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: D80 + sb-800

  1. #1

    Domyślnie D80 + sb-800

    Witam,

    Mam pytanie.
    Posiadam d80 i sb-800. Chciałbym pobawić się trochę zdjęciami z flashem.
    Próbowałem je zgrać ze sobą bez mocowania lampy na sankach.
    Udało się to w momencie gdy ustawiłem sabinke na remote i zgrałem kanały i grupy a w puszcze przestawiłem tryb lampy na sterownik błysku.
    Wszystko pięknie cacy działa. Ale... kiedy robie zdjęcie musze uruchamiać wbudowaną lampę. Co psuje mi trochę szyki i zdjęcia.

    Stąd moje pytanie.
    Czy jest szansa, tak ustawić puchę i sabinkę żeby nie musieć uruchamiać wbudowanej lampy?

    Jeżeli to wymaga zakupu dodatkowego sprzętu pytam jakiego (chciałbym coś ewentualnie co pozwala na robienie zdjęć bez użycia kabla sc28(29).

    Proszę o szybką odpowiedź.

    Pozdrawiam
    P.

  2. #2

    Domyślnie

    Zobacz tutaj...wprawdzie jest mowa o SB 900 ale to bez roznicy.

    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=85144
    D7100 + MB-15,N 18-105 , N 50 1.8 G, T 70-300 VC, SB-700

  3. #3

    Domyślnie

    Czy jest szansa, tak ustawić puchę i sabinkę żeby nie musieć uruchamiać wbudowanej lampy?
    ------------------
    A niby jak mają się te dwa komputerki ze sobą dogadać?
    Tutaj jest... podpis

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję bardzo działa jak należy
    Można zamykać.

    Pozdrawiam
    P.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie wiem czy czytałeś o tych kartonikach i o tym, że D80 nie ma trybu commander mode. Oczywiście, że w D80 jest tryb commander mode i nazywa się on po polsku sterownik błysku. Jeżeli chcesz wyzwolić SB 800 zdalnie ustawiasz wszystko tak jak napisałeś wyżej. Jeżeli nie chcesz na zdjęciu błysku z wbudowanej lampy aparatu to wyłączasz ją w opcjach wbudowana lampa -> sterownik błysku -> lampa wb. --. Wtedy lampa wbudowana co prawda błyśnie bardzo małą mocą, ale jest to wyłącznie błysk synchronizacyjny, potrzebny do wyzwolenia lampy zdalnej i NIE BĘDZIE WIDOCZNY NA ZDJĘCIU. Możesz zapomnieć o kartonikach.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •