Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33
  1. #1

    Domyślnie Lampa na wprost czy do góry?

    Mam pytanie do osób fotografujących w kościołach. Czy lampe ustawiacie na wprost czy do góry? Jaki "rozpraszacz światła" daje najepsze efekty? Czy przy użyciu stofena korygujecie ustawienia lampy na plus?
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez endrju22 Zobacz posta
    Mam pytanie do osób fotografujących w kościołach. Czy lampe ustawiacie na wprost czy do góry? Jaki "rozpraszacz światła" daje najepsze efekty? Czy przy użyciu stofena korygujecie ustawienia lampy na plus?
    No jesli masz kosciol z sufitem na wysokosci max 5 metrow, to raczej do gory. Ja w kazdym badz razie w takim jeszcze nie bylem. Jesli masz SB-800 i "mydelniczke", to proponowalbym raczej palnik ustawic na 45 stopni.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #3

    Domyślnie

    podepnę sie do pytania, a jak sobie radzicie z pionowymi kadrami, żeby nie było tych cholernych cieni?
    pozdrawiam Piotr


  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    podepnę sie do pytania, a jak sobie radzicie z pionowymi kadrami, żeby nie było tych cholernych cieni?
    Lampa do ręki. Bywa uciążliwe bo na aparat pozostaje jedna ręka.
    Ale można zakupić sprzęt pozwalający utrzymać lampę w odpowiednim położeniu. Było coś kiedyś o tym tu na forum.

  5. #5

    Domyślnie

    wiem że było ktoś nawet proponował specjalny uchwyt, ale potrzebny oprócz niego jest przewód, dlatego ciekawi mnie jak w praktyce rozwiązujecie ten problem, lampa do ręki i CLS to nie jest zadowalające rozwiązanie
    pozdrawiam Piotr


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    wiem że było ktoś nawet proponował specjalny uchwyt, ale potrzebny oprócz niego jest przewód, dlatego ciekawi mnie jak w praktyce rozwiązujecie ten problem, lampa do ręki i CLS to nie jest zadowalające rozwiązanie
    No to chyba powoli się możliwości kończą.
    Chyba raz miałem okazję ustawienia lampy na statywie i było mi wtedy wszystko jedno czy pion czy poziom.
    Najczęściej lampa 'idzie' ze mną. Dlaczego nie CLS?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    podepnę sie do pytania, a jak sobie radzicie z pionowymi kadrami, żeby nie było tych cholernych cieni?
    u mnie nadal palnik 45 stopni do góry a nie w bok...
    Paweł

  8. #8
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    Ja również nie wale na wprost - jak kościół jest ciemny to to co później wychodzi to katastrofa. Lampa na 45 stopni albo i więcej - w zależności od tego jaka jest potrzeba i wysunięty odbłyśnik. W pionowych kadrach to samo tyle że za odbłyśnik robi zwykła biała wizytówka przyłożona do lampy z boku. Dużo lepszy efekt niż uderzyć na wprost. Mam w planach któryś z dyfuzorów omnibounca (ten "sztuczny sufit") ale wciąż albo czasu brak albo kasy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gawronnek Zobacz posta
    wiem że było ktoś nawet proponował specjalny uchwyt, ale potrzebny oprócz niego jest przewód, dlatego ciekawi mnie jak w praktyce rozwiązujecie ten problem, lampa do ręki i CLS to nie jest zadowalające rozwiązanie
    Stroboframe Quick Flip 350 Bracket for 35mm Cameras


    Pisalem o tym wielokrotnie. Ktoś z forum miał sprowadzać chińskie tańsze podróbki.

    Jest cała masa innych. Ja używam ten. Prosty jak budowa cepa ale nie ma cienia w poziomych i pionowych kadrach. Dodatkowo jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo czerwonych oczu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Swoop Zobacz posta
    u mnie nadal palnik 45 stopni do góry a nie w bok...
    żeby uściślić ->45 do góry , przy pionowym ustawieniu aparatu z lampką, rzecz jasna?

    ja dawałem 90 st.nawet, (w zbliżeniu osoby) by mniejsza ilość światła poszła na osobę, a wieksza do oświetlenia pomieszczenia (światło odbite od sufitu)
    nie było wspomniane, ale oczywiście z tym standardowym rozpraszaczem

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •