Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Mysql - bazy darmowe

    No wlasnie, czy ktos z Was moglby mi polecic jakas sensowna darmowa baze mysql obslugujaca polskie literki ?
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  2. #2
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    ars, zadaj poprawnie pytanie. Każdy MySQL obsługuje polskie literki i do tego przeważnie jest darmowy. Nie tyczy się to 'sensowności'.

  3. #3

    Domyślnie

    Chłopaki, ale przecież jest tylko jeden, jedyny MySQL... więc osochozi?
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Do czego potrzebujesz tę bazę: czy robisz witrynę internetową, piszesz jakiś program,...?
    W zależności od potrzeb używam SQL Serwera, MySql'a, Postgresa a jak pisze jakiś program nie wymagający połączeń ze światem, to używam (i bardzo sobie chwalę) Sqlite. Trzy ostatnie są darmowe, również do użytku komercyjnego, z żadną nie mam problemów z polskimi znakami...
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  5. #5

    Domyślnie

    nie no... mysql to profanacja. przeciez tam nic nie ma
    PostgreSQL minimum tez darmowy, w kazdej dystrybucji Linuksa

  6. #6

    Domyślnie

    hmm..w istocie rzeczy..nie precyzyjnie pojechalem.. potrzebuje baze pod ..cms taki jak mambo i on wybitnie lubi mysql a nie lubi innych wynalazkow bazodanowych. Kiedys bylo www.dbree.com czy jakos tak ale ..hmm.. pomine fakt istnienia tegoz. No niemniej..hmm.. chyba troche wyjasnilem.
    "Używaj serca i umysłu po to, aby wspomagać siebie i bliźnich dobrym słowem, życzliwością i budzić w nich zachwyt dobrem."

  7. #7

    Domyślnie

    mysql to profanacja. przeciez tam nic nie ma
    ulalala, ales pojechal wszystkie witryny, ktore wykonuje, wszystkie sklepy internetowe opieram wlasnie o mysql'a... i jakos niczego mi nie brakuje... wiem, ze czasem potrzeba wiekszej wiedzy aby wyciagnac z tego ciut wiecej ale to tylko kwestia praktyki... don't you think ?
    Aparat zmienilem... ale forum? Nigdy w zyciu!
    5D | 24-70/2.8 L | 580EXII | 420EX | Grip | L358

  8. #8

    Domyślnie

    a co do polskich znakow to musisz kodowanie poprawnie ustawic zalezy tez od strony kodowej www ktora robisz ja uzywam utf8 mniej problemow przy wilojezycznych produkcjach, szczegolnie RU, UA itp tak wiec ISO podziekowalem

    a co do samego silnika bazodanowego to uzywam MySQL, PostgreSQL i SQLite jednakl najczesciej jest to MySQL szybciutka baza od wersji 4.1.x wspiera transakcje, klucze obce czyli to czego najbardziej brakowalo w seri 3.x a 5.x to ma trigery, funkcje i mase innych zaawansowanych dodatkow

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eclipse
    ulalala, ales pojechal wszystkie witryny, ktore wykonuje, wszystkie sklepy internetowe opieram wlasnie o mysql'a... i jakos niczego mi nie brakuje... wiem, ze czasem potrzeba wiekszej wiedzy aby wyciagnac z tego ciut wiecej ale to tylko kwestia praktyki... don't you think ?
    pewnie tak, choc postgresa uzywam w aplikacjach webowych od kilku lat i nigdy nie mialem problemow z jego dzialaniem. moj serwer to (od lat) 2xP400, ciagnie cala mase tabel, i nawet jak joinuje tabele po 5000 rekordow (nierzadko) to z palcem w nosie to lyka, przetwarzajac w bardzo krotkim czasie.

    jakbym mial wybor to moze byc IBM-owskiego DB2 sprobowal. ale poki co mam i uzywam PostgreSQL-a. z MySQL-em mialem raz na powaznie do czynienia - na teoretycznie niezlym serwerze ssk.pl. to co robilem dla klienta dosc mocno zmulilo sie na docelowym serwerze (z MySQL), w porownaniu z wersja testowa na moim PostgreSQL-u. moze kwestia serwera, ale wrazenia mialem dosc srednie...

    EDIT: na pocieszenie dodam, ze ostatnio z okazji importu danych z SAP-a mialem "przyjemnosc" bawic sie MSSQL. moze ja jestem zbyt do Postgresa przyzwyczajony, ale wymuszanie "kolacji" jest dla mnie jakies... mocno po...one. i to nie czarnym pieprzem

  10. #10
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    odie, jest kilka silniczków
    Kuba_eM, SQLServer (o ile masz na myśli MS) też jest darmowy, w komplecie z Express C++ lub C#.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •