Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 22 z 22

Domyślnie

Cześć, temat stary jak węgiel, ale napisze... mam nikora 1.2 50mm i opemusa 6.
    Po założeniu tego obiektywu (Oryginalnie miał Anaret 4.5/80) aby ustawic ostrość muszę wyjąć kasetę i położyć negatyw luzem. Z negatywem w kasecie praktycznie wcale nie da się złapać ostrości (tylko jak obiektyw jest bardzo nisko, zrobienie czegos na papierze 13/18 - to już muszę bez kasety robić.

Czy to normalne? Są jakieś ramki na negatyw 35 oraz 120 które będą dawać ostry obraz z tym obiektywem czy muszę sobie radzić partyzantką (boje się o negatywy jak je bede tak luzem kładł...)

Dzieki za pomoc

Domyślnie

Nie wiem skąd pomysł by taki obiektyw zamocować w powiększalniku. Być może to co opisujesz wynika ze sposobu w jaki go zamontowałeś
    do miecha powiększalnika. Z opisu wynika, że do uzyskania ostrego obrazu obiektyw powinien się jeszcze więcej zbliżyć do negatywu.
    W oryginale obiektyw jest mocowany przy pomocy miseczki, wklęsłą stroną zwróconą w stronę negatywu. Zamiast tego obiektywu wkręć po
    prostu typowy obiektyw powiększalnikowy. Taka super jasność w powiększalniku do niczego nie jest potrzebna, a jestem przekonany, że jakość
    powiększeń wcale nie będzie lepsza. To obiektyw projektowany i korygowany na zupełnie inne odległości obrazowania.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów