Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32
  1. #1

    Domyślnie PC czy bedzie ok?

    Hej wszystkim zamierzam złożyć sobie kompa do obróbki zdjęci w domowym zastosowaniu o takich parametrach:
    AMD athlon 64x2 5200+ BOX
    Gigabyte GA-MA78GM-s2h zintedrowana karta ATI Radeon HD3200
    WD Caviar se 16 WD5000AAKS 500gb 16mb, sata/300odram DDR2 Dual Channel 2x2048 800mhz CL5.0 BOX
    Lg GH22LS30
    Cooler Master Elite 331
    Chieftec GPS-450-101a 450W
    całość około 1350zl

    co myślicie?czy będzie to jakoś śmigać?? czy ewentualnie coś wymienić?
    NIKON

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym wsadził dyski ze dwa tylko mniejsze, a tak powinno być git.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  3. #3
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Dodaj wentylator 120mm z przodu obudowy dmuchający na dysk, pewnie w przyszłości będziesz miał ich więcej.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xpablito Zobacz posta
    Hej wszystkim zamierzam złożyć sobie kompa do obróbki zdjęci w domowym zastosowaniu o takich parametrach:
    AMD athlon 64x2 5200+ BOX
    Gigabyte GA-MA78GM-s2h zintedrowana karta ATI Radeon HD3200
    WD Caviar se 16 WD5000AAKS 500gb 16mb, sata/300odram DDR2 Dual Channel 2x2048 800mhz CL5.0 BOX
    Lg GH22LS30
    Cooler Master Elite 331
    Chieftec GPS-450-101a 450W
    całość około 1350zl

    co myślicie?czy będzie to jakoś śmigać?? czy ewentualnie coś wymienić?
    Ja bym wolał jakiś mniej grzejący się/energooszczędny CPU np. X2 5050E (45W TDP)
    Karty zintegrowane raczej odradzam - lepiej kupić jakąś podstawową zewnętrzną a płytę bez integry.

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ja bym wsadził dyski ze dwa tylko mniejsze, a tak powinno być git.
    Bez sensu - większe zużycie energii, większy hałas, większy koszt i najprawdopodobniej mniejsza prędkość (mniejsza gęstość - chyba że RAID ale i tak odradzam z 3-ech wcześniejszych powodów)
    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Dodaj wentylator 120mm z przodu obudowy dmuchający na dysk, pewnie w przyszłości będziesz miał ich więcej.
    Przy naprawdę dobrej obudowie jest tak dobry obieg powietrza że wentylator z przodu jest wręcz zbędny. Jeśli chodzi o budę to polecam Chieftec np.:
    http://www.chieftec.com/bh-01b-b-b.html
    + cichy i tani wentylator 120 mm 1000 RPM np. AC 12L (zamontowany z tyłu pod zasilaczem)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 25-01-2009 o 10:03

  5. #5
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    ...Karty zintegrowane raczej odradzam - lepiej kupić jakąś podstawową zewnętrzną a płytę bez integry.
    Zgadzam się, w ubiegłym roku składałem komputer który wyposażyłem w kartę graficzną Radeon 3650 Asus ATI 2xDVI, z chłodzeniem pasywnym. Nie gram w żadne gry więc wyrabia.
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  6. #6
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    ....
    Przy naprawdę dobrej obudowie jest tak dobry obieg powietrza że wentylator z przodu jest wręcz zbędny. Jeśli chodzi o budę to polecam Chieftec np.:
    http://www.chieftec.com/bh-01b-b-b.html
    + cichy i tani wentylator 120 mm 1000 RPM np. AC 12L (zamontowany z tyłu pod zasilaczem)
    Mam obudowę CoolerMaster 333, praktycznie taka jak 332, przy dwóch dyskach po wstawieniu dodatkowego wentylatora ich temperatura obniżyła się o 15 stopni Celcjusza.
    Po tygodniu od zakupu komputera w Komputroniku, ich serwis dołożył wentylator z przodu obudowy. Obecnie mam 3x500GB, temperatury na dyskach w chwili kiedy piszę te słowa to 27,31,30 st.C . Jeszcze jedna uwaga co kilka dni przy wyłączonym komputerze usuwam kurz z przodu obudowy.

    Zamierzałem kupic obudowę Chiefteca, niestety wymiarami zadna z nich nie spełniała moich potrzeb, przede wszystkim ze względu na głębokośc, dla mnie te kilka centymetrów było istotne.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 25-01-2009 o 10:11
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

  7. #7

    Domyślnie

    Aha - co do zasilacza ... osobiście mam Seasonic S12II (polimerowe kondensatory, sprawność ponad 80%, zimny, niesłyszalny, 3 lata gwarancji, dwie wiązki SATA) i polecam. Najnowsze Enermax też podobno są dobre.

    Cytat Zamieszczone przez wlopis Zobacz posta
    Mam obudowę CoolerMaster 333, praktycznie taka jak 332, przy dwóch dyskach po wstawieniu dodatkowego wentylatora ich temperatura obniżyła się o 15 stopni Celcjusza.
    Po tygodniu od zakupu komputera w Komputroniku, ich serwis dołożył wentylator z przodu obudowy. Obecnie mam 3x500GB, temperatury na dyskach w chwili kiedy piszę te słowa to 27,31,30 st.C . Jeszcze jedna uwaga co kilka dni przy wyłączonym komputerze usuwam kurz z przodu obudowy.
    Przy takiej ilości dysków niewykluczone że potrzeba intensywniejszego chłodzenia ... mój HDD ma obecnie 34 st. C bez nawiewu.
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 25-01-2009 o 10:12

  8. #8

    Domyślnie

    generalnie obieg powietrza sam z siebie to sie nie zrobi a jak juz jakis wentyl wsadzamy to najpierw wyciagajacy, i tak jak mowi Kyle, generalnie najlepiej pod zasilaczem. ogolnie zasada jest taka ze zanim wsadzimy jakis wentyl na cos dmuchajacy to nalezy miec juz przynajmniej jeden wyciagajacy powietrze z obudowy (i nie mowie o tych na procku czy grafice). bo powietrze z zewnatrz samo do srodka sie zawsze jakos zaciagnie. a jak sie cieplym powietrzem dmucha do srodka budy to zazwyczaj daje to odwrotny efekt. chieftec jest lepsza buda ale i prawie 2x drozsza. jak tam ma byc jeden dysk i prosta grafika to nie ma koniecznosci pchania sie wyzej. ten coolermaster wyglada calkiem sensownie, nie wiem czy nawet nie ma w pakiecie czasem 120 wentyla, a cenowo wyglada przystepnie.
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    generalnie obieg powietrza sam z siebie to sie nie zrobi a jak juz jakis wentyl wsadzamy to najpierw wyciagajacy, i tak jak mowi Kyle, generalnie najlepiej pod zasilaczem. ogolnie zasada jest taka ze zanim wsadzimy jakis wentyl na cos dmuchajacy to nalezy miec juz przynajmniej jeden wyciagajacy powietrze z obudowy (i nie mowie o tych na procku czy grafice). bo powietrze z zewnatrz samo do srodka sie zawsze jakos zaciagnie. a jak sie cieplym powietrzem dmucha do srodka budy to zazwyczaj daje to odwrotny efekt. chieftec jest lepsza buda ale i prawie 2x drozsza. jak tam ma byc jeden dysk i prosta grafika to nie ma koniecznosci pchania sie wyzej. ten coolermaster wyglada calkiem sensownie, nie wiem czy nawet nie ma w pakiecie czasem 120 wentyla, a cenowo wyglada przystepnie.
    Faktycznie przy mało grzejącym PC może nie ma sensu się pchać w Chieftec. Mi zależało na ciszy , solidności itd. więc zamówiłem Cooler mastera ... po otrzymaniu pooglądałem ... odesłałem na drugi dzień i kupiłem Chieftec .

    ps. w Cooler Master faktycznie był wentyl

  10. #10
    Gaduła Awatar wlopis
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Swarzędz koło Poznania
    Posty
    1 198

    Domyślnie

    Czytajcie dobrze to co napisałem, autor postu zamierza oprzec się na obudowie GoolerMaster 332, wiec do niej odniosłem swoje uwagi, jest ona fabrycznie wyposażona w wentylator 120mm z tyłu obudowy pod zasilaczem. Mam zasilacz Chieteca 500W.
    W tej obudowie , jak napisałem miałem w chwili zakupu dwa dyski odsunięte od siebie, ich temperwtura przekraczała 40 st.C. Po kilku dniach zamonntowałem wentylator nawiewający powietrze z przodu obudowy, różnica na dyskach 15 st.C
    Nie prawda jest że najważniejszy jest wywiew, szczeliny i wszelkie otwory bliske tyłowi obudowy zrobią "spiecie" to przez nie przede wszystkim zasysane będzie powietrze. Tego typu zajwiska musiałem przewidywac przy projektowaniu wentylacji ogólnej i miejscowej, przy projektowaniu działów i stanowisk lakierniczych i nie tylko.
    Z całym szacunkiem, kiedyś studentów mocno męczono na Wydziale Budowy Maszyn, z przedmiotów takich jak wytrzymałośc materiałów, mechanika, hydromechanika, termodynamika i kilku innych.
    Ostatnio edytowane przez wlopis ; 25-01-2009 o 10:31
    SLR/FX/DX/ N/24/35/50/85/SB800/SB600/NX2

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •