Close

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 379
  1. #1

    Domyślnie Rewal. Wiosenny plener NKP

    W!

    Wyszła propozycja więc rozpoczynamy działanie . Zaczynamy badanie zainteresowania.

    A wygląda ona następująco:

    Termin: 30.04-3 maj 2009 (możliwe jest też przybycie już 29.04)

    Miejscowość: Rewal

    Zakwaterowanie w pensjonacie w Rewalu ( http://www.domypensjonaty.net.pl/ela/ ), dostępna ilość miejsc: 47 (miejscówkowe wybadał Sl@wcio - wielki dzienx dla ciebie). Odrazu zaznaczam, że jest to chyba jedyna taka opcja na pomorzu środkowym - z racji zielonych szkół wszystkie duże ośrodki wypoczynkowe są totalnie zajęte.

    Cena noclegu - 30zł od osoby.

    Co ważne cały pensjonat jest tylko i wyłącznie dla nas! (żadnych zielonych szkół, innych gości itd.)

    Ramowy projekt plan pleneru (przybliżone godziny):

    Czwartek 30.04
    Dzień przyjazdowy – zakwaterowanie i czas wolny dla przybyłych w okolicach godziny 20 – 21 wspólne spotkanie powitalne.

    Piątek 01.05
    Śniadanie od godziny 8 do 9.00
    Godzina 9:30 wyjazd do miejscowości Kamień Pomorski.
    Przyjazd do kamienia pomorskiego około godziny 10-10.30 – zwiedzanie z przewodnikiem kościoła im. Św. Jana Chrzciciela w Kamieniu.
    Godzina 12.00 zwiedzanie Muzeum Kamieni.
    Godzina 13-15 czas wolny na zwiedzanie miasta i ewentualny wspólny obiad w okolicach godziny 15.
    Godzina 16 powrót do Rewala przez Trzęsacz – klif w Trzęsaczu.
    Godzina 18 – wyjazd do miejscowości Niechorze – zachód słońca i latarnia morska.
    Godzina 20 – wspólne spotkanie towarzyskie.

    Sobota 02.05
    Śniadanie od godziny 8.00 do 9.00
    Godzina 9.15 – wyjazd do miasta Kołobrzeg (planowany przejazd autokarowy)
    Godzina 10.15 – przyjazd do Kołobrzegu rozpoczęcie zwiedzania ekspozycji Muzeum Oręża Polskiego Oddział Historii Miasta – ul. Armii Krajowej 13 (historia miasta, zbiory metrologiczne i ekspozycja czasowa o Vikingach)
    Godzina 11.30-12.00 – przejście na ulicę Emilii Gierczak 5, nastepnie zwiedzanie oddziału muzeum „Dzieje oręża polskiego” (historyczne uzbrojenie, umundurowanie, pojazdy wojskowe itp.)
    Godzina 13.30 14.00 – zwiedzanie miasta – starówka, ratusz, katedra następnie przejście do części portowej miasta
    Godzina 15.00 – 15.30 – Zwiedzanie okrętu muzeum ORP FALA, portu, następnie czas wolny (latarnia, molo itd.)
    Godzina 18.00 – 18.30 – powrót do Rewala
    Godzina 20.00 – wspólne spotkanie towarzyskie przy ognisku

    Niedziela 03.05
    Dzień wolny i wyjazdowy – zakończenie pleneru.

    Wyżywienie jest we własnym zakresie, ale jako, że Rewal jest miejscowością nadmorską a termin to tzw. "długi weekend" to nie bedzie z tym problemu - według wstępnego wywiadu do dyspozycji będzie jedna duża "stołówka" w jednym z ośrodków oraz kilka "knajp".

    Teraz element, który chce poddać dyskusji - zlot TYLKO dla członków i rodzin członków NKP (jakby sie nie zebrała odp ilośc osób chętnych to można zrobić z "priorytetem dla członków NKP). Dlaczego? Pokarzmy, że odbywają się też spotkania tylko dla członków - niech to może będzie forma przyciągnięcia chętnych do wstąpienia - możliwość uczestnictwa we wszystkich zlotach. Ten zlot widzę jako bardziej "kameralny" w porównaniu do kilku poprzednich, które cieszyły się niesamowitą popularnością (dlatego też nieprzekraczalna ilość miejsc - 50 - chyba że ktoś sobie załatwi miesce w innym pensjonacie/ośrodku... ). Bardziej "klubowo - rodzinna" atmosfera itd. Zaznaczam jeszcze raz, że ten element poddaje pod dyskusje - możemy to zrobić na zasadzie innych zlotów - priorytet dla członków NKP a wolne miejsca dla ludzi "spoza".

    Zaznaczam, że na chwile obecną badamy zainteresowanie. Więc? Jest ktoś chętny?

    chętni:

    1. Sl@wcio +1 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    2. mswilk +2 potwierdzone - pokój 3 osobowy
    3. Mirosław Maciejewski - potwierdzone - bez noclegu
    4. yassiek +3 potwierdzone - pokój 3 osobowy
    5. wilk325 +1 potwierdzone pokój 2 osobowy - przyjazd w środę 29.04
    6. kichu1979 +1 potwierdzone - pokój 3 osobowy
    7. kronos potwierdzony +1
    8. Joa - potwierdzone pokój jednoosobowy
    9. david +1 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    10. kurczak +1 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    11. motylanoga +1 potwierdzone - pokój 3 osobowy
    12. hesja potwierdzone - pokój 3 osobowy
    13 kubalmar + 2 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    14. andre84 +1 potwierdzony - pokój 2 osobowy
    15. tomajk +1 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    16. gajowy potwierdzone - pokój 3 osobowy
    17. deoc +1 potwierdzone - pokój 2 osobowy
    18. wasia potwierdzone - pokój 3 osobowy
    19. harb potwierdzone - pokój 1 osobowy
    20. PrzeMoon potwierdzone - pokój 3 osobowy
    21. Gr33ny potwierdzone - pokój 3 osobowy
    22. PaulinaB potwierdzone - pokój 3 osobowy
    23. luku potwierdzone - pokój 3 osobowy
    24. goldie +2 potwierdzone - pokój 3 osobowy
    25. holka potwierdzone pokój 3 osobowy
    26. Qna
    (zaznaczam, że min. 5 miejsc jest "defaultowo" i z góry zarezerwowanych dla Zarządu NKP )
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo mi sie ten pomysl podoba, tyle tylko ze widze tu jeden potencjalny zgrzyt, termin bardzo blisko pleneru w Karkonoszach. Pytanie czy dwa plenery w odstepie miesiaca nie spowoduja ze nagle zaczna
    sie przetasowania, ze czesc osob rezygnuje z jednego zeby jechac na drugi. Czy nie lepszy bylby termin koniec marca/kwiecien, tak zeby dac troche oddechu przed plenerem karkonoskim.

    Natomiast w kwestii plener tylko dla NKP, to wydaje mi sie, ze jesli mialoby tak byc, to lepiej zeby jako plener tylko dla czlonkow robic ten na ktorym ma sie odbyc coroczne walne.

    Na plenerek sie oczywiscie pisze (2 osoby).

    Co do sugestii atrakcji, w Kolobrzegu jest dosc ciekawe Muzem Oreza Polskiego, z wystawa plenerowa jak nizej:

    Samochody, samoloty, broń pancerna i artyleria eksponowane są w sali techniki wojskowej i na wystawie plenerowej. Na uwagę zasługują: motocykl “Sokół 600” z 1938 r., niemiecka maszyna szyfrująca "Enigma", maszt i inne przedmioty z wyposażenia ORP "Burza", czołgi i działa np. T-34, SU-57 oraz samoloty: MIG-19P, Ił-28,TS-8Bies za którego konserwację muzeum otrzymało prestiżową nagrodę "Sybilla". Do muzeum należy także zacumowany w kołobrzeskim porcie okręt SG-321 ORP "Fala" (warunki i godziny zwiedzania - informacja telefoniczna 0943524301).

    Koledzy lotnicy sie uciesza

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    (...)zlot TYLKO dla członków i rodzin członków NKP (...)
    Myślę, że to dobry pomysł - nie że ograniczamy możliwość spotkania innym / sypatykom, ale właśnie przy tej okazji można pokazać swoim rodzinom "od kuchni" dlaczego latamy z tymi "lufkami" i przesiadujemy przed monitorami


    No w końcu coś w moich okolicach
    Wstępnie się piszę z rodzinką (PW)
    MarcinWilk

  4. #4
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Ja - jak zwykle chętny i jak zwykle nie wiem, czy mi się uda Aha - no i czy nie za blisko karkonoskiego? Rozmawialiśmy w Bieszczadach, że ten to może by tak w kwietniu zrobić... a tu maj?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Bardzo mi sie ten pomysl podoba, tyle tylko ze widze tu jeden potencjalny zgrzyt, termin bardzo blisko pleneru w Karkonoszach. Pytanie czy dwa plenery w odstepie miesiaca nie spowoduja ze nagle zaczna
    sie przetasowania, ze czesc osob rezygnuje z jednego zeby jechac na drugi. Czy nie lepszy bylby termin koniec marca/kwiecien, tak zeby dac troche oddechu przed plenerem karkonoskim.
    wim
    celowałem w długi weekend - w kwietniu według moich obliczeń nie ma nic wolnego (tylko święta) a przełom marca/kwietnia lub nawet marzec to nad morzem lekki hardkorr pogodowy i nie było by to zbytnio przyjemne (zreszta też i w marcu według moich wyliczen długich weekendów brak). Chciałem zrobic wlasnie tak aby ludzie nie musieli brac urlopów i mogli "na luzie" sobie przyechać.

    Inną kwestia jest też to, że Karkonosze (dla niektórych) są cholernie daleko - mozna to potraktować jako miłą alternatywę (broń boże ALF nie robimy ci konkurencji gdzież byśmy śmieli). Poza tym to pierwszy zlot nadmorski by był.

    Cytat Zamieszczone przez kichu1979 Zobacz posta
    Natomiast w kwestii plener tylko dla NKP, to wydaje mi sie, ze jesli mialoby tak byc, to lepiej zeby jako plener tylko dla czlonkow robic ten na ktorym ma sie odbyc coroczne walne.
    nikt nie broni zrobić tego 50/50 - pół jest otwartych a pół zamkniętch
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Ja - jak zwykle chętny i jak zwykle nie wiem, czy mi się uda Aha - no i czy nie za blisko karkonoskiego? Rozmawialiśmy w Bieszczadach, że ten to może by tak w kwietniu zrobić... a tu maj?
    dupnie rozkładają się terminy w tym roku - zobacz jak wypadają swieta w kwietniu - imho małe by było zainteresowanie "bo po świętach" lub "tuż przed".

    Maj to imho jedyny dogodny termin pod względem zarówno pogody jak i wolnego czasu.
    |D7100|SB-800|T17-50/2.8|S70-200/2.8|SY8/3.5|nogi GoldPhoto|Manfrotto|SanDisk|
    Pozdrawiam Tomek Kić

  7. #7
    Sławomir Szychowski Awatar Sl@wcio
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Golczewo/Szczecin
    Posty
    2 054
    Wpisów
    6

    Domyślnie

    Doprecyzowując (jak na ten czas) to byłaby możliwość wyżywienia w stołówce (niedaleko pensjonatu) - ale ta kwestia jest do rozmów z szefową kuchni kiedy bedziemy już wiedzieli że plener dochodzi do skutku.
    Jestem "ZA" aby ten plener był tylko dla członków (i ich rodzin) NKP.
    Jednocześnie cenę (30pln za os, 15pln za dziecko) uważam że jak na ten majowy weekend, oraz na lokalizację - za bardzo atrakcyjną. Pewnie i tak bedziemy gdzieś wyjeżdżać celem naładowania bio-akumulatorków - więc czemu nie nad morze?
    Możemy już teraz robić listę chętnych.

  8. #8
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    A czy możliwe jest przybycie jeszcze wcześniej?

  9. #9
    Sławomir Szychowski Awatar Sl@wcio
    Dołączył
    12 2005
    Miasto
    Golczewo/Szczecin
    Posty
    2 054
    Wpisów
    6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    A czy możliwe jest przybycie jeszcze wcześniej?
    To znaczy ile wcześniej?
    Właściciele pensjonatu to moi znajomi - więc pewnie można zagadać, a jakby jeszcze kilka osób chciało przybyć wcześniej....

    Kwestia pleneru Karkonoskiego i Rewalskiego. Nie uważam jakoby one ze sobą konkurowały. Dają natomiast pewną alternatywę osobom które np. 3 raz z rzędu nie chcą/nie mogą jechać po przekątnej (mapy) w góry a wolą zażyć jodu

  10. #10

    Domyślnie

    Ze względu na kolejny dość kilometrowo odległy zlot w Karkonoszach ten jest świetną alternatywą. Sam zastanawiam się grubo nad rezygnacją z karkonoskiego więc ten byłby mnie interesował bardzo i to również z powodu, że

    Cytat Zamieszczone przez kronos28 Zobacz posta
    pierwszy zlot nadmorski by był.
    Pomysł z jakby to ująć "zamkniętym, kameralnym, rodzinnym" nie jest zły, ale poprzednie były również rodzinne (czyt. Pojezierze Wałeckie - Plener Tomajkowy, gdzie było chyba najrodzinniej).
    Atrakcje są ciekawe, dawno tam nie byłem, ale wiem, że jest warto. Kolejny raz będziemy mieć dla siebie lokal (thx Sl@wcio) i w dodatku niedrogi. Co do terminu. Dla mnie może być i kwiecień i maj. Większość wybierze.
    Miejsc 50 dla członków z rodzinami, hmmm... a jeśli przyjedzie tak powiedzmy na oko pięć "rodzin" np. 2+2 to już jest 20 miejsc, kilka 1+1 i kolejne miejsca znikają. Więc to już raczej plener nie jest a zlot rodzinny NKP. Więc jeśli jest ograniczona liczba miejsc to może się okazać, że niektórzy choćby chcieli nawet sami to mogą się nie załapać, to by trzeba przemyśleć. Bo "rodzinki" z pewnością się w dzień porozchodzą i prócz wieczorków to każdy będzie miał wyjazd na własną rękę. Takie małe spostrzeżenie co do tego.

    Czas za krótki = 3dni? może lepiej faktycznie już od tego 30.04??

    Reasumując: pomysł na TAK i już dziś się zapisuję jak na razie szt. 1, a możliwe, że i 1+1 jeśli "rodzinny"

    Kronos, niech moc będzie z Tobą

Strona 1 z 38 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Plener wiosenny .
    By Seś@ in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2013, 06:48
  2. Zbiorówka Zlot NKP Rewal 2009
    By david in forum Plenery i warsztaty rok 2009 (Międzyzdroje, Karkonosze, Rewal, Zakopane)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 23:57
  3. [ Przyroda ] Rewal-Plener NKP by Hlynur.
    By Hlynur in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 07:22
  4. Zbiorówka Zlot NKP Rewal 2009
    By david in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2009, 09:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •