Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie problem ze wskazaniami drabinki

    Witam wszystkich użytkowników, przyszłych użytkowników a także "tylko" czytelników ( do których się do niedawna zaliczalem),

    za sprawą Hesji (transakcje z Tobą to przyjemnosc), stalem się dumnym posiadaczem D70. przesiadka z olka 5050 odbyla sie stosunkowo niedawno, aparat poznaję dopiero, fotki licze raczej w setki niz w tysiace, zbieram doświadczenia.

    Wczoraj "zauwazylem" pewne zjawisko. otoz gdy podniose wbudowana lampe i dokonam pomiaru w trybie P a nastepnie, nie zmieniajac kadru, ogniskowej itd przestawie aparat w tryb S badz A badz M, to "drabinka" po powtorzeniu pomiaru przy tych samych wartosciach przyslony i czasu naswietlania wskaze niedoswietlenie zdjecia.
    Zaznaczam, ze nie chodzi mi o dyskutowany szeroko na lamach forum "problem" doswietla czy nie?

    Na moj amatorski leb ze jezeli wartosci ustalone w trybie P (czyli czas 1/60 + dana wartosc przyslony) powinny dac wedlug wskazan drabinki prawidlowe naswietlenie takze w pozostalych trybach.

    czy moze ktos zna odpowiedz dlaczego wyzej opisany przypadek ma miejsce?

  2. #2

    Domyślnie

    Wziales Marcinie pod uwage 1/60 na sztywno w trybie P czy nie?

    Witaj na forum

  3. #3

    Domyślnie

    witaj,

    w trybie P 1/60 jest na sztywno.

    pozdrawiam

    [ Dodano: Sro Sty 26, 2005 9:42 pm ]
    dobra,

    juz rozumiem,

    jest na sztywno, aparat dobiera największy otwór i nic wiecej zrobic sie nie da.

    chyba chodzi o to.



  4. #4

    Domyślnie

    Marcinie, dokladnie o to chodzi Sposob bezpieczny dla wiekszosci zastosowan, ale z gruntu ograniczony...

  5. #5
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    no dobrze...rozumiem 1/60 na sztywno w P, ale dla czego w pozostałych ustawieniach drbinka daje niedoświetlenie jakby lampy nie było?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Alfie, sprecyzuj bo nie lapie

  7. #7
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    no przeca marcin napisał...że po przestawieniu na inne sposoby pomiaru pokazuje się drabinka z niedoświetleniem?
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    I to jest oczywiste bo nizej z przyslona juz aparat nie zejdzie (pelna dziura) a lampa kompensuje dla 1/60 na sztywno Jesli w manualu ustawimy dokladnie te same nastawy ktore proponuje aparat w trybie P, otrzymamy ten sam wynik (biorac pod uwage te same parametry nastawcze pozostalych elementow i ten sam tryb pracy lampy).

  9. #9
    Zasłużony Awatar ALF
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    Mysłakowice Karkonosze
    Posty
    11 653

    Domyślnie

    zgadzam się z toba - tak powinno być, ale mój pokazuje permanentne niedoświetlenie na drbince - mimo tego zdjęcia wychodzą dobrze
    tego niedoświetlenia nie pokazuje tylko w ustawieniach P i Ps...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  10. #10

    Domyślnie

    Alfiku Drogi, sugerujesz sie drabinka przy blysku? Ja juz bardzo dawno nie. Ufam automatyce lampy, jesli niedomaga, robie korekcje lub pelnego manuala

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •