Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    A co byście powiedzieli np na coś takiego ?:
    Ze względu na kupno sb600 nie dysponuje za dużymi funduszami i nie chciał bym zapłacić wiele.

    Plecak oczywiście jest super wygodny, też przez pewien czas zastanawiałem się na zakupem czegoś dobrego, co wystarczyłoby na parę lat i było uniwersalne. Ostatecznie - po długotrwałym "zgryzie" zdecydowałem się na torbę Nikosia, która była niegdyś dodawana jako grant do D70. Zdecydowałem się na nią, bo jest duża, mieści cały mój zestaw bez konieczności odłączania Sabinki (osobiście uważam, że takie rozwiązanie jest dobre dla sprzętu - wszystko masz w całości i nie musisz się bać o trwałość gorącej stopki). Wygląd ma niczego sobie więc pasuje do każdego rodzaju ubrania (nie wiem jak z chodzeniem na golasa - jeszcze nie próbowałem ). Ja za swoją nową torbę zapłaciłem na alledrogo niecałe 100 zł. + koszty przesyłki. Uważam, że za taką cenę nie dostaniesz nic lepszego, ale miej świadomość wad takiego rozwiązania. Osobiście stwierdzam, że na pewno nie będzie chroniła sprzętu w takim stopniu jak szczelny plecak i nie będzie nadawać się na wyprawę w góry. Weź pod uwagę wszystkie + i -. Nikon CS-EU01 Digital SLR System Bag - wpisz w googlach i zobacz jak wygląda. Aha! Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo trochę trudno natrafić na nówkę, mnie się jednak udało jestem mega zadowolony. Pozdrawiam!
    ZF, Z6II, S24/1.4A, N28-75/2.8, N50/1.8S, S85/1.4A, S135/1.8A, SB-910, SB-700, SB-600

  2. #12

    Domyślnie

    "Plecak czy torba"? Jedno i drugie, bo jedno nie zastąpi drugiego, bo jedno i drugie ma swoje wady i zalety, bo jedno i drugie ma inne zastosowanie. Złotego środka nie ma. Transport sprzętu to sprawa indywidualna i każdy dochodzi do optymalnego rozwiązania własnymi doświadczeniami i eksperymentami (sam "przerobiłem" już 3 plecaki i z 7 toreb i nie uważam wcale bym osiągnął już pełną satysfakcję).
    Na początek, jako pierwsze i jedyne posiadane "nosidło" wybrałbym jednak plecak.
    ...

  3. #13

    Domyślnie

    Ja niedawno też stanąłem przed wyborem - torba czy plecak?.
    Szybko zdecydowałem, że jednak plecak, bo na kupno obu rzeczy w tym roku stać mnie raczej nie będzie, a [jak pisali już wczęsniej inni, chociażby Aras], najlepiej miec i jedno i drugie, bo każde jest dobre i lepsze od drugie w konkretnej sytuacji.Jadnakże jesli musisz jak ja ograniczyc wydatki i wybrac jedną z tych dwóch rzeczy, to znów bezpośrednio za Aras'em powtórze, że plecak moim zdaniem lepszy i ja właśnie plecak tez wybrałem.
    Plecak zabiorę i na imprezkę, na spacer po mieście, jak i w góry, ale torbę zabierać w góry to już nieco uciązliwe.
    Ale to moje zdanie, a wybór należy do Ciebie.
    Inna sprawa, że za 100 zł to ciężko coś wybrać i sam szukałem jak najtaniej, ale gdy się ma sprzet za kilka tysięcy, to już nie mozna oszczędzać na porządnej ochronie swojego sprzętu.
    Rzeczywiście tak jak księżyc ludzie znają mnie tylko z jednej jesiennej strony...
    D700 + N 24-70/2,8 + N 35/1,8 + N 50/1,4 + N 85/1,8
    D750 + N 24-120/4,0 + N 70-300 VR
    Z6II + N24-70/4,0 + SB-910 + FastPack 200 + Slik Pro 340DX

  4. #14
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    No.. I ja za Moonlightem i Arasem zgodze się - torba/plecak to różne zastosowania i prywatna decyzja. Jak oni uważam, że w końcu i tak się ma i jedno i drugie. Jednakże tak jak oni polecają plecak na początek, to ja polecam torbę.. (w plecaku w górach mam inne rzeczy, wg mnie taki lepszy porządek że foto tu z prawej a reszta na plecach) i wszyscy są zadowoleni.

    Ale wiem, merytorycznie do pytania które do 100zł nie podszedłem.. Ale wiesz.. lepiej po pierwsze trochę dodaj do tej kwoty a w ten czas nie tyle pytaj, co raczej poszukaj opinii - również popartych własnym organoleptycznym badaniem sprzętu w sklepach

  5. #15

    Domyślnie

    Tylko wydaje mi sie że jak na tyle sprzętu ile mam to plecak będzie aż za nadto, zapełnię go max w 30 % i nie wiem czy to ma sens.

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Ymanuel
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    98

    Domyślnie

    Sprzęt się*znajdzie.. spokojnie. Wybierz to co wydaje Ci się wygodniejsze (zawsze lepiej więcej miejsca mieć niz nie mieć.. nigdy nie wiadomo co za obiektyw się dostanie )

  7. #17
    Rozmowny
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    382

    Domyślnie

    Plecak czy torba - kazde ma inne zastosowanie. Na wypady w teren , rower, piesza wędrówka uważam iż lepszy jest plecak. Z torby szybciej wyjmiesz potrzebne "graty". Szukasz taniego i poręcznego plecaka. Kupiłem taki http://www.allegro.pl/item535880282_...atki_lodz.html na giełdzie, stosunkowo tani, Zmieściłem w nim D80 z 24-120 VR, S70-300, Lampe błysk. N50/1.8, trochę detali pomocniczych jak karty i filtry + kurtkę przeciwdeszczową. Plecak ma spód utwardzony, wykonany nieźle więc za te pieniądze całkiem niezła oferta - POLECAM. Idąc na wycieczkę pieszą czy rowerową trudno targać ze sobą całą "graciarnię fotograficzną". (chyba że ćwiczymy podnoszenie ciężarów).
    Pozdrawiam Wist.

  8. #18
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Miałem już 2 torby przez blisko 40 lat. Nie zgadzam się, że są wygodne. Dynda toto, wymiana obiektywu wymaga kucnięcia i postawienia albo niesamowitej ewilibrystyki. W ubiegłym roku kupiłem SlingShota 200 AW i muszę powiedzieć, że jest rewelacyjny. Nie jest to ani torba, ani plecak. Albo raczej i to, i to. Po przekeceniu z pleców na brzuch, mogę błyskawicznie wyjąć aparat, mam dwie ręce wolne do grzebania. Polecam. Musisz niestety dopłacić jakieś 120 do tych stu co masz...

    PL: http://www.torbylowepro.pl/
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 25-01-2009 o 10:07
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  9. #19

    Domyślnie

    Aras ma racje, plecak czy torba jedno drugiego nie zastąpi. warto miec i jedno i drugie. nie wyobrazam sobie jazdy na rowerze z torba. a plecak jest o tyle dobry ze zawsze mozna znalezc plecak nie tylko na aparat. mam plecak Kata i jestem superzadowolony. ma 3 komory, jedna na aparat (plus 2-3 obiektywy, plus lampa, miesci sie bez problemu, wszystko w oddzielnych przegrodkach, ktore sam regulujesz) na laptopa, a takze na jakies podreczne *******ki. dodatkowo torba tamrac bez ktorej sobie tez nie wyobrazam podrozowania i lazenia po miescie (szybszy dostep do sprzetu, ale miesci tylko dwa obiektywy i lampe).
    poza tym fakt do 100zl to ciezko dostac jakis plecak, przynajmniej 300zl trzeba miec, ale czy warto oszczędzać na ochronie sprzętu za pare tysięcy?

  10. #20
    Oszczędny w słowach Awatar Beleg
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Poznań/Międzyrzecz
    Posty
    100

    Domyślnie

    ja lubie chodzić z aparatem więc dla mnei optymalniejszym rozwiązaniem jest plecak. Kupilem kilka dni temu Naneu Pro Alphę i chodź wydala mi się na początku duża to uważam że jest wlaśnie idealna na wycieczki. Bo ogromna to ona też nie jest a jej pojemność jest świetna. Chociaż swoją drogą nie mam dużego porównania z torbami. Nigdy nie mialem i osobiste zdanie opieram tylko na doświadczeniach znajomych. Ciężko od razu torbe i plecak kupić, więc generalnie jesli dużo chodzisz z aparatem to plecak, jeśli nie to na początku torba.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •