Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie programy tematyczne D50

    witam,
    pewnie już było, ale zapytam jeszcze raz
    normalnie robię zdjęcia na P ale dzisiaj naszło mnie (pewnie z nudów) i przelączyłem na "zielony". I wtedy stwierdziłem, że zmieniły się ustawienia. Zdjęcia w obu przypadkach wyszły dobre, ale ta zmiana mnie zastanowiła.
    Czy to normalne?
    pzdr.

  2. #2

    Domyślnie

    nigdy nie uzywam P a tym bardziej "zielony" wiec nie umiem ci powiedziec

    70% to preselekcja przyslony a reszta to M

  3. #3

    Domyślnie

    miron19j, normalne. Każdy program tematyczny ma przypisany pewien zestaw ustawień i przekręcenie "magicznego pokrętła" przestraja aparat w tryb gotowości do wykonywania określonych zadań. M.in. może się zmienić tryb pracy AF czy wykonywanie zdjęć poj./seryjnych. Niestety, jeśli sobie coś zmienisz w ramach programu, nie jest to zapamiętywane. Czyli - jeśli np. przełączysz się na chwilę ze sportowego w krajobraz i z powrotem, wszystkie zmiany poczynione w sportowym szlag trafi. M.in. dlatego przestałem badziewia używać.
    Pozdrawiam, Jan Zieliński
    HW: D200, S10-20/4-5.6, N24-70/2.8, S70-200/2.8, SB-600
    www.gtfoto.pl

  4. #4

    Domyślnie programy tematyczne D50

    dzieki odie za odpowiedź.
    chyba wreszcie przeczytam instrukcję do aparatu

  5. #5

    Domyślnie Re: programy tematyczne D50

    Cytat Zamieszczone przez miron19j
    dzieki odie za odpowiedź.
    chyba wreszcie przeczytam instrukcję do aparatu
    Polecam też postudiować trochę to forum. Zwłaszcza w zakresie efektów uzyskiwanych przy różnych ustawieniach (przysłona, czas). Obawiam się, że studiowanie instrukcji niektórych rzeczy Ci nie rozjaśni, wręcz odwrotnie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #6

    Domyślnie

    wyszlo ci dobre i tu i tu, bo pewnienie dalo sie zauwazyc zmiany glebi ostrosci
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  7. #7

    Domyślnie Re: programy tematyczne D50

    Polecam też postudiować trochę to forum. Zwłaszcza w zakresie efektów uzyskiwanych przy różnych ustawieniach (przysłona, czas). Obawiam się, że studiowanie instrukcji niektórych rzeczy Ci nie rozjaśni, wręcz odwrotnie.[/quote]

    wiesz, takie rzeczy jak np. zależności czasu i przesłony, to ja znam.
    Muszę tylko postudiować te różne ustawienia i zależności w aparacie.

  8. #8

    Domyślnie Re: programy tematyczne D50

    Cytat Zamieszczone przez miron19j
    Cytat Zamieszczone przez kolekcjoner
    Polecam też postudiować trochę to forum. Zwłaszcza w zakresie efektów uzyskiwanych przy różnych ustawieniach (przysłona, czas). Obawiam się, że studiowanie instrukcji niektórych rzeczy Ci nie rozjaśni, wręcz odwrotnie.
    wiesz, takie rzeczy jak np. zależności czasu i przesłony, to ja znam.
    Muszę tylko postudiować te różne ustawienia i zależności w aparacie.
    Super w związku z tym - Powodzenia!
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie programy tematyczne D50

    wiecie,
    zacząłem czytać instrukcję do D50 i coraz bardziej dochodzę do wniosku, że aparat ma tylko dwa rozsądne ustawienia do robienia zdjęć A lub M
    np. ISO jeżeli nie ustawię zmian na manual to aparat i tak sam je zmieni. Tylko że będzie migał napis na wyświetlaczu albo nie.
    I tak jest ze wszystkim. Jeżeli nie ustawię czegoś "na sztywno", to oprogramowanie, które wie lepiej i tak mnie poprawi. Więc po co główkować, lepiej ustawić na A i mieć z głowy.
    Może brzmi to jak herezja, ale taka jest moja pierwsza refleksja po przejrzeniu instrukcji

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •