Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie Pentax K100D Super - opinie

    Więc tak chciałbym zapytać was drodzy koledzy i koleżanki co sądzicie o tym produkcie dla mnie przyznam szczerze Pentax to czarna magia do tej pory owa marka kojarzyła mi się z niszową półką fotografii. (co nie oznacza że tą złą) Do rzeczy jak wygląda jej porównanie do naszych Nikonów i pod co ją sklasyfikować (D60,80,90?). Styczność z tym modelem miałem tylko pobieżnie w sklepie(wykonanie fatalne ale jak to stare przysłowie mówi nie szata zdobi czło...aparat).
    Pozdrawiam
    Canon & Nikon

  2. #2

    Domyślnie

    Bardzo przeciętny, co do klasyfikacji- to tak pomiędzy d40 a d60... Lepszy k10d można go uplasować pomiędzy d80 a d90.
    Ostatnio edytowane przez darkiz ; 19-01-2009 o 22:49

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Z tego, co widzę poprzez opisywane funkcje ten aparat czyli K10D jest sporo lepszy od D80 czyli nikony do semi-pro w dół sa nędzne jednak? Nie sadze, coś w tych Pentax-ach jednak jest "ułomnego" (?)
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-01-2009 o 01:03 Powód: pis.
    Canon & Nikon

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ragnar Zobacz posta
    Nie sadze, coś w tych Pentax-ach jednak jest "ułomnego" (?)
    Co rozmawiam z Pentaxiarzami to każdy bez wyjątku narzeka na AF.
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  5. #5

    Domyślnie

    K100d Super:
    minusy- wolny AF, brak dedykowanego gripa, trochę za plastikowy (ale dobrze wykonany), mało przycisków na korpusie, zasilanie AA (minus, bo AA są ciężkie, mało wydajne i tylko eneloopy nie rozładowują się same )
    plusy- stabilizacja matrycy, dość duzy i jasny wizjer, współpraca z manualnymi obiektywami (bagnet K, M42, etc)- pomiar światła, potwierdzenie ostrości, stabilizacja z każdym szkłem!, mimo małych rozmiarów dobrze leży w dłoni, dobrze wyprofilowany uchwyt, zasilanie AA (plus, bo baterie mozna kupic w kazdym kiosku)
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ragnar Zobacz posta
    Z tego, co widzę poprzez opisywane funkcje ten aparat czyli K10D jest sporo lepszy od D80 czyli nikony do semi-pro w dół sa nędzne jednak? Nie sadze, coś w tych Pentax-ach jednak jest "ułomnego" (?)
    To w końcu chodzi ci o K100D (kasetkę) czy o K10D (kadyszkę)?


  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Dolny Śląsk
    Posty
    218

    Domyślnie

    Chodziło mi o ogólne pojęcie firmy na przykładzie K100D.
    Canon & Nikon

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar jmarcinkowski
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Toruń ... a właściwie tuż obok :)
    Posty
    77

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ragnar Zobacz posta
    Chodziło mi o ogólne pojęcie firmy na przykładzie K100D.
    Nie można na przykładzie jednego modelu wyrabiać sobie opini o całej firmie.
    Nie wiem jak K100D ale miałem K10D i K20D i oprócz AF ( na który prawie wszyscy narzekają ) aparaty wywarły na mnie pozytywne wrażenia. Bardzo dobre wykonanie, niezła ergonomia, świetne zdjęcia. W przyzwoitej cenie oferują pełne uszczelnienia, pomiar światła i stabilizację obrazu ze wszystkimi obiektywami oraz wystarczającą ilość przycisków na obudowie
    Żeby nie ten nieszczęsny AF to pozostałbym w tym systemie ....

  9. #9

    Domyślnie

    k100d bardzo przyjemny aparat, mam go jako drugi, na wedrowki po gorach na przyklad. Nieduzy, lekki, bardzo poreczny, wyjatkowo solidnie wykonany, niezawodny, stabilizacja matrycy, przyjemny w obsludze - po prostu idealny aparat do takich celow do jakich go uzywam.

    A tutaj motylek wykonany kasetka:

    Nikon F-501, Canon 30D

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar perl
    Dołączył
    02 2008
    Miasto
    Kraina Deszczowców
    Posty
    244

    Domyślnie

    do tego co napisal superkomornik dodalbym jeszcze 11 pol autofokusa, czego nie ma zaden DSLR w tej polce cenowej a nawet prawie wszystkie w wyzszej

    Jesli chodzi o porownanie z d40/d60 to bije je obydwa na glowe (d60 bardziej bym porownywal jednak z k200d....)
    ma lepszy wizjer, duzo lepiej sie trzyma - wezcie sobie do reki d40~d60 a tego pentaka, co dalej.... obsluguje wszystkie obiektywy, wyswietlacz LCD na gorze - to ostatnie rowniez jako jedyny aparat w tej półce cenowej

    ISO 1600 lepsze niz w k10d (k100d super ma iso do 3200).

    wersja 'super' oznacza, iz aparat obsluguje nowe obiektywy SDM z silnikiem ultra.

    oczywiscie pomiar swiatla, potwierdzenie ostrosci nawet z przypietym denkiem od butelki - jak w kazdym Pentaxie.


    generalnie Pentax na rynku amatorskim daje dokladnie tyle ile potrzebujesz, i troche więcej, za mniejsze pieniadze niz konkurencja :P
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •