Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Tanie filtry UV

  1. #1

    Domyślnie Tanie filtry UV

    Witam!
    Czy ktoś orientuje się jakie nieporządane efekty daje tani filtr UV?
    Zakupiłem coś takiego firmy King i jak zobaczyłem zdjęcia to zrobiłem wielkie oczy . Bo jednocześnie testowałem Fuji Pro400H i powinienem itrzymać obraz bardzo dobrej jakości. A tymczasem w cieniach zieleń... i ostrość też nie taka jak być powinna.

  2. #2

    Domyślnie

    Moją niegdyś zmorą, kiedy używałem jakiegoś badziewia UV, były flary... No i ostrość oczywiście.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie orientuję się, co to są flary
    Nikon D70

  4. #4

    Domyślnie

    No, to rodzaj tych wnerwiających refleksów słonecznych, powstających na szkle. Tanie UV są zrobione ze szkła cienkiej jakości. W porównaniu z nim soczewki nawet najbadziewniejszych obiektywów są bez porównania lepsze, z powłokami antyrefleksyjnymi itd. Dlatego te badziewki tak bardzo pogarszają obraz.
    Najdroższe filtry mają już po kilkanaście powłok. I tylko te są sensowne... niestety...

  5. #5

    Domyślnie

    czyli jest niemal pewne, że to co zobaczyłem po wywołaniu pro400 to wina filtra UV
    wywołałem dziś realę - zobaczymy co będzie w pozytywie...
    słyszałem gdzieś o tych zieleniach, że filtr może podbić ten kolor, ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z prawdą
    Nikon D70

  6. #6

    Domyślnie

    Daj sobie spokój z takimi filtrami, nie jestem specem, ale sam przerabiałem kiedyś ten temat, nawet najlepszej jakości szkło zepsuje byle jaki filtr.
    ot pstrykam....

  7. #7

    Domyślnie

    tanie filtry, tanie efekty...zwłaszcza na filtrach UV...polecam jednak szarpnięcie się na marumi MC...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    dzięki


    [ Dodano: Czw 03 Sie, 2006 ]
    mam jeszcze jedno pytanie
    dlaczego akurat marumi, a nie hoya czy cokolwiek innego?
    Nikon D70

  9. #9

    Domyślnie

    cena podobna, a jakość nieco wyższa i czyści się lepiej :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •