Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie filtr hoya hmc super uv(0)

    Witam

    Wlasnie rozpier.....łem filtr, ktorego uzywalem z sigma 70-300 dg apo, po prostu stracilem panowanie nad soba po 3 godz czyszczenia tego g***. Filtr ten mialem "gratis" do obiektywu wiec se daruje, jak wy to czyscicie? jestem troche wkurzony bo czeka mnie teraz dlugi wyjazd i musze teraz baaardzo uwazac na obiektyw (zreszta uwaga do wszystkich posiadaczy tego filtru - uwazajcie na niego bo inaczej dostaniecie bialej goraczki przy czysczeniu), pytanie do znawcow - czy bez filtra jakosc zdjec sie pogorszy czy bedzie to niezauwazalne? bo jezeli to drugie to nie widze sensu kupowac tego filtra, po prostu uwazac na obiektyw albo kupic jakis naprawde dobry filtr, ktory da sie normalnie wyczyscic, hoya sie zabrudzi i koniec (filtr do pierwszego zabrudzenia).
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    Nikson ja do czyszczenia filtrow uzywam sciereki do okularow i plynu.Dzis zaopatrzylem sie u optyka. plyn 9 zł nazywa sie lens cleaner - in polish cos w stylu czysciwa obiektywu. Kupilem maly komplet - 2 sciereczki i ply. za wszystko 18zł. Plyn fajny ladnie wyciera nie zostawia sladow wszystko gra Oczywiscie mozesz tez szorowac sama sucha szmatka ale to szlag trafia czasem

    Jakosc zdjec bez filtra.. .hmmm ciekawe pytanie.. ponoc uvki daja lepsze - nasycenie kolorow i wyostrzone zdjecia ale czy to prawda, czy mit - nie wiem [/b]

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego tak sie zdenerwowales na ten filtr - mam identyczny i czyszcze go bez problemu przez chuchniecie
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  4. #4

    Domyślnie

    od wewnętrznej strony też?
    ...

  5. #5

    Domyślnie

    trudno o mokre albo tluste zabrudzenia z wewnetrznej strony filtra, czyscilem swoj filtr od wewnatrz tylko raz (kiedy go kupilem), ale wtedy tez nie mialem problemu...moze to kwestia techniki czyszczenia?
    Canon 40D + 17-40L f/4 + 70-200L f/4 + 580 EX II
    fanaberiafoto.eu

  6. #6

    Domyślnie Re: filtr hoya hmc super uv(0)

    Cytat Zamieszczone przez Nikson
    ...czy bez filtra jakosc zdjec sie pogorszy czy bedzie to niezauwazalne?...
    Do znawców nie należę ale w większości sytuacji nie będzie widac różnicy.
    Mam taki obiektyw od 2-ch lat nie mam do niego filtra i nigdy go nie uszkodziłem (puk, puk). W każdym razie ostatnio kupiłem UV-kę do 18-70 i jakoś nie widzę aby nagle jakość zdjęć uległa super poprawie.

  7. #7

    Domyślnie

    przeniosłem do właściwego działu

    swoje marumi MC czyszczę bez problemów spraną flanelką, a jak śię trafi więcej tłuszczu, to alkoholem w srayu i tą szmatką...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zarówno polar i uv (obydwa Marumi) czyszczę ściereczką z mikrofiby (czy mikrofazy?). Płynów nie używałem, nie było potrzeby. Zawsze ścierka załatwiała sprawę - nawet z tłuszczem z paluchów sobie radzi, najwyżej trzeba lekko chuchnąć...
    d200 z bandingiem i jakieś tam różne winietujące szkiełka z aberacjami i dystorsjami...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kuba_eM
    najwyżej trzeba lekko chuchnąć...
    juz ja tam sprzatalem w moim body i poplulem lustro zdolniacha ze mnie

  10. #10

    Domyślnie

    na pewno zaraz zimny pot zrosił Twoje czoło i nie tylko....
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 15-06-2009 o 09:23 Powód: pis. ("napewno")
    ...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •