Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Podstawowy dysk magazynujący Ps problem

    mam problem z Ps-em moze ktos pomoze

    mam na dysku molne 16GB , pracuje ze zdjeciem w Ps ,chce je wykadrowac i nagle pojawia sie komunikat ze"podstawowy dysk magazynujący jest zapelniony" .

    spogladam na C: i jest 7 mb wolnego tylko. Gdy anuluje polecenie kadruj pojawia sie znów 16GB wolnego na C

    pomoze ktos? bo niewiem jak temu zaradzic

    czysciłem juz C ale nic to nie dało

  2. #2

    Domyślnie

    nie wiem czy to to ale spróbuj przenieść plik wymiany na inny dysk gdzie masz więcej miejsca - może PS strasznie dużo zrzuca do niego w trakcie obórki zdjęcia
    Pozdrawiam Sum

  3. #3

    Domyślnie

    Hmm... Dziwna jest ta ilosc GB potrzebnych do wykadrowania...
    Jaki jest duzy ten dokument?
    Czy Ty czasami nie kadrujesz do konkretnych rozmiarow wbitych w okienka parametrow? Moze pomylil Ci sie rzad wielkosci, a co za tym idzie kadrowane zdjecie ma sie przeskalowac w gore i kilkaset albo i wiecej procent? Moze wlasnie stad wynika to duze zapotrzebowanie na pamiec.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Hmm... Dziwna jest ta ilosc GB potrzebnych do wykadrowania...
    Jaki jest duzy ten dokument?
    Czy Ty czasami nie kadrujesz do konkretnych rozmiarow wbitych w okienka parametrow? Moze pomylil Ci sie rzad wielkosci, a co za tym idzie kadrowane zdjecie ma sie przeskalowac w gore i kilkaset albo i wiecej procent? Moze wlasnie stad wynika to duze zapotrzebowanie na pamiec.
    i tu był bład . faktycznie ze zmeczenia nie zauważyłem ze zmieniłem jednostki i kadrowałem do 1000cm X 1000cm - widocznie stad problem.
    wynika z tego że będąc zmeczonym nie nalezy pracowac na kompie

    dziekuje bardzo i pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Mimo wszystko tak na przyszłość - jeśli chcesz "wycisnąć wszystkie poty" z PS-a, zarezerwuj w kompie dla niego najszybszy dysk jaki masz - na PS-owy plik wymiany, podepnij go do oddzielnego (fizycznie) kontrolera IDE, lub S-ATA, potem ustaw go w preferencjach PS (temporary) - wtedy dopiero zobaczysz co PS potrafi - Pozdrawiam
    Piter

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr.S Zobacz posta
    Mimo wszystko tak na przyszłość - jeśli chcesz "wycisnąć wszystkie poty" z PS-a, zarezerwuj w kompie dla niego najszybszy dysk jaki masz - na PS-owy plik wymiany, podepnij go do oddzielnego (fizycznie) kontrolera IDE, lub S-ATA, potem ustaw go w preferencjach PS (temporary) - wtedy dopiero zobaczysz co PS potrafi
    Kolego, nie sadzisz ze prosciej (i zdecydowanie efektywniej) jest dokupic po prostu pamieci?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Masz w części rację - puki pracujemy z plikami 300 dpi do rozmiaru B4 - B3 - Proponuję przetestować, to co napisałem w moim poście, z projektem na 6-cio piętrową kamienicę o długości 120 m. Plik wymiany jest kluczowy dla wydajności przy dużych projektach. Jeśli dochodzą do tego warstwy w PS - 15- 30 to pamięć komputera jest pomijalna i nieistotna
    Piter

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr.S Zobacz posta
    Masz w części rację - puki pracujemy z plikami 300 dpi do rozmiaru B4 - B3 - Proponuję przetestować, to co napisałem w moim poście, z projektem na 6-cio piętrową kamienicę o długości 120 m.
    Nie sadzisz, ze zawodowcy dobrze wiedza czego potrzeba im do pracy? Spokojnie -- tu jest wiekszosc amatorow. Jesli ktos zarabia na druku 100-metrowych siatek, to doskonale wie czego potrzebuje do pracy, i wie tez gdzie sie zglosic, kiedy sprzet mu nie wyrabia.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9

    Domyślnie

    Hmm - nie będę Cię na siłę przekonywał. Ale tym, którzy chcą mieć wydajne stacje graficzne radzę: osobny kontroler i osobny dysk (najlepiej 10.000 obrotów) na plik wymiany PS-a, i to samo na plik wymiany systemu (też osobny kontroler i osobny dysk). Oczywiście mogę się mylić - ale to juz trzeba sprawdzić samemu
    Piter

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr.S Zobacz posta
    Hmm - nie będę Cię na siłę przekonywał.
    Ale Ty mnie nie musisz do tego przekonywac. Bo po pierwsze -- ten watek nie jest o tym, a po drugie -- zawodowcy wiedza jak sobie skonfigurowac komputer. Wyskoczyles w tym watku jak Filip z konopii. Poczytaj od poczatku o co chodzilo, i jak sie to zakonczylo. A Twoje "odkrycia" -- bez urazy -- sa powszechnie znane.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •