Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Budżetowe tele

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    124

    Domyślnie Budżetowe tele

    Witajcie.
    Znacie jakieś nawet manualne stałki warte polecenia?
    Dla mnie tanio to znaczy do 500zł nie wiem czy mnie jeszcze w stronę fotografii przyrody pociągnie bardziej więc nie chce (i na razie nie mam) wydawać większej kasy.
    Chodzi mi o coś równego lub dłuższego jak 300mm, mieszkam przy lesie i mam dużo okazji ale za krótkie lufy. Może w stret-foto też bym się pobawił jak by można już niepostrzeżenie z daleka cykać.
    Jeżeli nie ma czegoś takiego co by spełniało moje wymagania to napiszcie co wg. was z najtańszych jest w miare używalne.
    Dzięki za poświęcony czas.

  2. #2

    Domyślnie

    wiesz. problem lezy w Twoim budzecie. Co prawda sa na aledrogo wynalazki typu Walimex - po 500 i wiecej mm za 500 - 700 PLN, ale raz, ze sa ciemne jak dziurka od klucza, dwa - ich jakosc optyczna jets dosc watpliwa.
    Jakims rozwiazaniem moglby byc np. Rubinar 500 f/6.3 - szklo dla systemu M42, ale konkretne optycznie. No i zdaje mi sie, ze mozna zmienic mu "dupke" (T2) z M42 na nikona, co pozwoli ostrzyc na nieskonczonosc bez koniecznosci stosowania przejsciowki - ktora to pogarsza jakosc obrazowania. A po dodaniu jakiegos telekonwertera mozna miec niedrogo 800 a nawet 1000 mm - ale niestety nadal bedzie to ciemny tunel typu f/8. Budzet jednak nei pozwoli Ci na zakup i szkla i telekonwertera. Ostrzenie reczne tez moze Cie wkurzyc bardziej niz zadowolic.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  3. #3

    Domyślnie

    tanio kupisz nikkora 70-300 G -naprawdę spoko rzecz za cenę 200zł , co prawda tylko 300mm, ale za to f5,6na koncu i AF, ewentualnie sigma 70-300 APO -szybsza od nikkora, wyższa jakość, a do tego pseudo macro ktorym jednak można się coś pobawić. Przy obecnych cenach za ta sigme wg mnie nie ma się co zastanawiać

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Zduńska Wola
    Posty
    124

    Domyślnie

    Dzięki carl00s i Tommy zwrócę uwagę na te sprzęciki, 500mm to szczerze już kraniec moich możliwości wykorzystania więc konwerter zbędny. Ostrzenie ręcznie nie zdenerwuje mnie bardziej niż niemożliwość zoomowania

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar marcinekmm
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    225

    Domyślnie

    Poszukaj Nikkora 70-210/4-5,6 lub 75-300; super pancerne szkiełka i optycznie bez zarzutu. Polecam!
    Ostatnio edytowane przez marcinekmm ; 16-01-2009 o 23:03 Powód: Ortografia
    __________________ ? ___________________

  6. #6

    Domyślnie

    to juz lepiej z tych ostatnich 75-300, uzyteczne do 220 na pelnej dziurze wiem bo mialem. Powyzej trzeba niezle przymykac. No i ma stopke na statyw i ogranicznik AF. Ale i tak przeszedlem na N180/2.8 ze wzgl na swiatlo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adler Zobacz posta
    to juz lepiej z tych ostatnich 75-300, uzyteczne do 220 na pelnej dziurze wiem bo mialem. Powyzej trzeba niezle przymykac. No i ma stopke na statyw i ogranicznik AF. Ale i tak przeszedlem na N180/2.8 ze wzgl na swiatlo.
    Oooo.... Czytam druga opinie nt nieostrosci 75-300 na > 200. Czy mozesz pokazac (lub ktos ma) przykladowe zdjecia na dlugim koncu ilustrujace to (jak rozumiem - mydlo? jak duze? abberacje? ) ?

    Mam w tej chwili N70-210 4-5.6, fotograuje nim zazwyczaj pokazy lotnicze i czasami koncerty (hardkor bez vr lampy i na d70 z lapy .... ), brakuje mi milimetrow i bede chcial zamienic na cos z 300 ( 70-300 vr i 80-200 odpadaja ze wzgledow finansowych...).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •