Close

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 66

Wątek: AF w D90

  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KOZI2000 Zobacz posta
    U mnie czasami na ogniskowej 105 i ustawieniu punktu ostrosci na jednolitym kolorze bez szczegułów gubi sie AF, nie potrafi wyostrzyc ale to chyba normalne.
    Jak najbardziej normalne, jest o tym nawet w instrukcji I to nie tylko dla 105 mm.

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KOZI2000 Zobacz posta
    U mnie czasami na ogniskowej 105 i ustawieniu punktu ostrosci na jednolitym kolorze bez szczegułów gubi sie AF, nie potrafi wyostrzyc ale to chyba normalne. Ustawiam sie na czyms ze szczegułami i jest oki. No i lepiej ustawic sobie AF-S lub AF-C samemu bo AF-A robi sztuczki i nie potrafi sie zdecydowac. pozdro
    poczytaj sobie:
    http://szerokikadr.pl/poradnik/artykul/autofocus/
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  3. #33

    Domyślnie

    A czy wasze wypowiedzi dotyczą zarówno środkowego punktu AF gdzie jest krzyżowy czujnik jak i punktów z jednoosiowym czujnikiem ??
    Pytam, ponieważ zamierzam "wyjść" z Olka i ""przesiąść" się na Nikona D90, ale zamierzam najczęściej używać właśnie punktów innych niż środkowy (czego straszni mi brakowało w moim olku).
    Jak jest z szybkością i celnością przy użyciu tych punktów AF ??

  4. #34

    Domyślnie

    Jesli o mnie chodzi, to jak na razie nie mialem problemow.
    Poza tym AF w D90 jestem po prostu zachwycony !! No ale ja sie przesiadlem z hybrydy

  5. #35
    Blasius.G
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ruff Zobacz posta
    A czy wasze wypowiedzi dotyczą zarówno środkowego punktu AF gdzie jest krzyżowy czujnik jak i punktów z jednoosiowym czujnikiem ??
    Pytam, ponieważ zamierzam "wyjść" z Olka i ""przesiąść" się na Nikona D90, ale zamierzam najczęściej używać właśnie punktów innych niż środkowy (czego straszni mi brakowało w moim olku).
    Jak jest z szybkością i celnością przy użyciu tych punktów AF ??
    Uzywam roznych punktow i jest bardzo dobrze.

  6. #36

    Domyślnie

    Mam teraz D90 na kilka dni i mi rowniez chodzi bdb ,zarowno swm jak i srubokret.fakt przy tokinie 400mm potrafi czasem sie przespacerowac ,ale to juz chyba nie jego wina 50mm jak najbardziej celnie i calkiem szybko,moje subiektywne odczucie ze predkosc podobna do nikona 18-55 af-s
    D40+grip+N18-55+N55-200mm+N50mm 1/8D+Tokina AT-X400mm f5.6

  7. #37
    Oszczędny w słowach Awatar miernik
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Posty
    3

    Domyślnie

    Widzę, że wszyscy w tym temacie chwalą swój sprzęt, natomiast ja - chyba jako pierwszy - mam problem. Dodam, że Aparat D90 z obiektywem nikkor 18-200VR i lampą SB900 zakupiłem w grudniu 2008r.

    AF chodzi szybko, pięknie, fotki na podglądzie wychodzą jak igiełka, natomiast gdy wrzuciłem pliki JPEG'i z aparatu do kompa to szczena mi opadła po samą ziemię: większość fotek nie do końca była ostra, niewiele ale wg mojej opinii brak ostrości występuje. Wcześniej używałem tradycyjnej lustrzanki N80, obiektywy nikkor m.in. 70-300 i problemów z ostrością nie było. Do tego dochodziła cyfrówka typu badziewie S5600 FinePix Fujifilm z którym problemów też nie miałem.

    Zacząłem czytać forum nikona i doczytałem się dwóch ciekawych przypadków, które polecam na spokojnie poczytać (niezła lektura):
    1. Problem z fokusem w D80 http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=33933
    2. Kiepska jakość JPEG w D90 http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=84165
    Po tych swoich wątpliwościach spróbowałem robić zdjęcia w RAF (NEF) i kompresować na JPEG w PC'cie. Wydaje mi się, że taki sposób kompresji może coś tam niewiele pomaga w stosunku do pliku z puszki - jak to pięknie opisano w ad.2, ale z tym trzeba się trochę pobawić jeżeli o chodzi o parametry. Na pewno coś w tym temacie jest i warto posiadać wiedzę w obróbce plików graficznych różnego rodzaju jak NEF, JPEG.

    Ustawienia na suwakach w aparacie też pozmieniałem, przede wszystkim "wyostrzenie" i inne, niestety nie zmieniło to nic w efekcie końcowym, czyli w ostrości zdjęć.

    Ale do picu wsadziłem dzisiaj mój obiektyw i lampę do D40x i ostrość zdjęc mnie zwaliła z nóg. W przyszłym tygdniu zamierzam przeprowadzić test z D80... i wyciągnąć jakieś wnioski. Chciałbym odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest przyczyną nie do końca ostrych zdjęć w moim aparacie? Jak na razie po wydaniu ponad 6 kółek mogę powiedzieć tak: "niesmak pozostał...". Przypuszczam, że mam BF lub FF. Biorę się za test na bateriach i innych bazach komparacyjnych...

    Pozdrawiam Krzysiek

    P.S. Przeczulony raczej nie jestem w tej kwestii, nie szukam dziury w całości jak to niektórzy piszą na forum, ale moi znajomi z pracy przyznali mi dzisiaj rację, są nieostre.
    Nikon D90 + Nikkor 18-200 VR + SB900

  8. #38
    Gaduła Awatar SlaWasII
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    malownicza wieś Słocina, co to już jej ni ma...
    Posty
    1 225
    Wpisów
    37

    Domyślnie

    Faktycznie można się załamać... O BF/FF w Nikkorach prawie się nie słyszy. Ale skoro w D40 działa...
    Kiedy wyniki testu?
    Ostatnio edytowane przez SlaWasII ; 31-01-2009 o 01:27
    Зоркий 4 | ЛОМО-компакт-автомат | Prakitica MTL50 | D60 | D80 | kilka słoików | Nokia... Szczyt marzeń: D500 | 24-70/2.8

  9. #39
    Oszczędny w słowach Awatar miernik
    Dołączył
    01 2009
    Miasto
    Wodzisław Śl.
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jak znajdę czas... do tego przydałoby się naturalne oświetlenie, a w dzień jestem w pracy. Zostają chyba weekend'y...
    Nikon D90 + Nikkor 18-200 VR + SB900

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miernik Zobacz posta
    AF chodzi szybko, pięknie, fotki na podglądzie wychodzą jak igiełka, natomiast gdy wrzuciłem pliki JPEG'i z aparatu do kompa to szczena mi opadła po samą ziemię:
    Nic dziwnego porownujesz obraz przeskalowany do 3" w stosunku do tego wyswietlanego na monitorze, prawdopodobnie, kilkunastocalowym. Chyba nie masz watpliwosci, ze to "normalne".


    Cytat Zamieszczone przez miernik Zobacz posta
    Do tego dochodziła cyfrówka typu badziewie S5600 FinePix Fujifilm z którym problemów też nie miałem.
    No IMHO S5600 to takie badziewie nie bylo.

    Cytat Zamieszczone przez miernik Zobacz posta
    Ustawienia na suwakach w aparacie też pozmieniałem, przede wszystkim "wyostrzenie" i inne, niestety nie zmieniło to nic w efekcie końcowym, czyli w ostrości zdjęć.
    To moze zdjecia sa poruszone (obiekt lub aparat), a nie nieostre?

    Cytat Zamieszczone przez miernik Zobacz posta
    Ale do picu wsadziłem dzisiaj mój obiektyw i lampę do D40x i ostrość zdjęc mnie zwaliła z nóg.
    Hmm... no bez jaj. N18-200 to calkiem przyzwoite szklo, ale na pewno nie demon ostrosci.
    Zatem nie wyobrazam sobie jak nieostre musza byc te zdjecia z D90. Moze daj jakies "sample" (najlepiej porownawczego z obu) to wyjdzie czy to wyglada na FF lub BF.

    Cytat Zamieszczone przez miernik Zobacz posta
    Przypuszczam, że mam BF lub FF.
    Mozliwe.
    HP 210c, CF Kingmax 16mb, CF HP 4mb, pokrowiec

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •