Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wakacyjne kłopoty

    Na szczęście, nie były to kłopoty ze sprzętem, który sprawdził się w 98%. Ponieważ był to mój pierwszy od 5 lat urlop, więc łatwo się domyślić, iż aparat pracował prawie bez wytchnienia.
    Ale do rzeczy: byłem w Kotlinie Kłodzkiej i w żadnym zakładzie foto usługowym nie byli mi w stanie zgrać kart 1gigowych. Wszędzie mieli tylko nagrywarki CD-RW - czyli max 700MB. Zgrywałem więc po prośbie (dużo taniej, czasami płaciłem tylko za nośnik) w sklepach komputerowych na płytki DVD. Na 3 z 6 płyt CD-R, które mi nagrano nie otwierały się wszystkie zgrane pliki. Szczęście, iż zawsze sprawdzam kopie zanim wyczyszczę kartę - komputer wprawdzie pokazywał zgodną ilość plików i wielkość zapisanych danych , ale na tym koniec.
    Wnioski zabierać laptop lub databank, nie ufać -bez sprawdzenia- usługowo wykonanym zrzutom z kart, zgrywać z kart przy każdej możliwej okazji i nie narzekać, iż znowu pojawiły się większe lub szybsze karty.


    p.s. może te uwagi przydadzą się szczególnie nowym użytkownikom D-nikonków, a jak admin uzna inaczej, to przeniesie
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  2. #2

    Domyślnie

    Na jakie nośniki CD-R nagrywali fotki w labach? Jak plyty typy Howk, esperanza, datex itp
    to nie ma co sie dziwic. Pewnie pala jeszcze na max ile daje nagrywarka (czesto x52)
    i potem wlasnie klopoty wychodza z odczytem... Brac w plecak swoje sprawdzone plytki
    albo kupowac w sklepie ten sam typ ktory nas nie zawiodl (chociaz teraz to i tak loteria,
    partie sa tluczone po roznych fabrykach). Oczywiscie jak nie ma szansy na zabranie ze
    soba databanku


  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar Heimdall
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Jasło&Kraków
    Posty
    52

    Domyślnie

    Hej chodzi o płyty DVD tak? jeśli otwierasz je na laptopie to one mają cienkie odtwarzacze dvd i nagrywarki więc polecam iść do kogoś kto ma stacionarke i nagrywarke dvd pioniera albo liton i powino odczytać i wtedy przegraj na zwykłe CD, bo jeśli chodzi o DVD to niektóre napędy nie czytają dobrze taka jakość nośników;/
    D50 Nikkor 18-70 + N70-300G + Raynox DCR250 + 055PROB + 486RC2 + Pilocik

  4. #4

    Domyślnie

    Heimdall
    "a 3 z 6 płyt CD-R, które mi nagrano nie otwierały się wszystkie zgrane pliki"


  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar Heimdall
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    Jasło&Kraków
    Posty
    52

    Domyślnie

    "w sklepach komputerowych na płytki DVD" <== to mnie zmyliło myślałem że przez pomyłke później było CD sorry
    D50 Nikkor 18-70 + N70-300G + Raynox DCR250 + 055PROB + 486RC2 + Pilocik

  6. #6

    Domyślnie

    roofman wszystkie zgrania na płyty DVD+R odbyły się bez problemu od pierwszego wypalenia, problemy pojawiały się z CD-Rkami, producenci płytek CD-R to X-extreme, Active-Jet + noname (bo oklejone firmowymi danego punktu foto nalepkami). Ale te same nośniki nagrały się powtórnie poprawnie.
    Nie narzekam na żaden nośnik, przestrzegam aby koniecznie dokładnie sprawdzić poprawność zapisu wszystkich zgranych fotek (na 3 wspomnianych było tak np. 50 pierwszych ok. potem kilkadziesiąt - błąd zapisu - kolejne znowu ok.). Sprawdzałem je w domu i w pracy na różnych czytnikach CD i DVD konsekwentnie nie otwierają się te same pliki.
    Inna sprawa prędkość zapisu, nie stałem nad nimi, a jak mi gość mówi, że zamiast 1 DVD musi wypalić 3-4 CD, to nie czekałem. Tak na marginesie wypalenie w Kodaku 1 CD-rki to 16 zł, kolejne po 6. W komputerowych za 1 DVD brali max 5 zł z nośnikiem!
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  7. #7

    Domyślnie

    hmm daltego najlepszym rozwiazanie jest chyba poprostu zabieranie kilku duzych kart oczywiscie jesli stac nas a jak nie to liczyc na szczescie przy zgrywaniu na plytki
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  8. #8

    Domyślnie

    Nivelen, miałem 2x 1GB + rezerwa 256MB, jak się okazało na dwa tygodnie w górach robiąc tylko jpeg, to może być za mało. Na samą Pragę czeską poszła jedna karta. Wspaniałe miasto dla fotografa i nie tylko
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

  9. #9
    Gaduła Awatar cypherdid
    Dołączył
    04 2006
    Miasto
    bydgoszcz/gdańsk/warszawa
    Posty
    1 141

    Domyślnie

    uuh..porażka..ale faktycznie tam wyżej była racja...hawk, x-treme, esperanza inne tego typu to sieczki...jeśli wypalać to na verbatimach, maxellach, tdk-ach i emtecach...reszta typu titanum i w/w to niczym nie różnią się od no namów..straszne to sieczki...spróbuj faktycznie w jakimś pioneerze odpalić...u mnie w napędzie często czyta to co u innych się nie da..
    kiedyś jak mi płytka niedziałała [ryski] to ją skopiowałem najpierw na dysk przy prędkości 1x jakimś programem i po kolejnym wypaleniu było OK..więc popróbuj..a jak nie da rady to może da rade: PCI smart recovery
    powodzenia
    instagram.com/darkroomnightlife

  10. #10

    Domyślnie

    cypherdid, moja wina, może nie napisałem na początku dość jasno
    nie straciłem żadnego zdjęcia, wszystkie błędnie wypalone płytki wychwyciłem (bo mam taką zasadę postępowania) przed skasowaniem karty.
    Ale dzięki za chęć pomocy może w/w procedura komuś się przyda

    Ponieważ średnio co 2 dni miałem jedną kartę do zgrania, a że jeździłem po całej kotlinie, to problem znalezienia punktu, który skutecznie zgra karty zabierał mi sporo cennego wakacyjnego czasu, dlatego podzieliłem się moimi uwagami, abyście się chłopaki odpowiednio zabezpieczyli
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •