Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50
  1. #1

    Domyślnie Może i dziwne pytanie...

    Mam do Was pytanie - może i dziwne ale chodzi to za mną i nie bardzo wiem co z tym zrobić to się pytam a potem wyciągne jakąś odpowiedź dla siebie. Mam Nikosia F80. Jestem z niego nawet zadowolony. Ale choruję na cyfrę - D200 albo to nowe co wyjdzie. I teraz dylemat i główna treść pytania. Zastanawiam się czy zostawić sobie tą F80 czy wymienić ją na F100. F100 to aparat, o którym nie trzeba wiele mówić - Ci co mają są bardzo zadowoleni. Tylko czy jak kupię cyfrę to nie pójdzie analog w odstawkę? Lubię sobie cyknąć od czasu do czasu filmik ale nie bardzo wiem co się będzie działo po zakupie cyfry - czy się nie okaże, że wygoda ponad wszystko. I czy w takim razie nie szkoda jednak wydawać kasę na F100 bo przecież jakby nie patrzeć to 1500-2000 PLN musiałbyn na to wydać a to 1/4, 1/3 ceny D200. Jak Wy macie? Kupując cyfrę pozbyliście się analoga? Jak nie to jak często z niego korzystacie?
    A zresztą co się będę chwalił...

  2. #2

    Domyślnie

    Wygląda to tak, jakby obecny F80 miał przestać robić dobre zdjęcia w momencie kupna aparatu cyfrowego
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    Jak nie robie reportaży/ślubów itp to robie sobie analogiem.Moją F801s sobie bardzo cenie i szczerze powiem nie zmienie na żaden inny korpus,nie żre baterii za dużo i ma sporo dodatków fajnych,do tej pory nie odstawiłem jej i nie odstawie.Podczas inscenizacji,która będzie w sobote będzie moim głównym aparatem.Możliwe że cyfra ciebie troche rozleniwi,bo ja do tej pory nie moge się przeprosić z cyfrakami.

  4. #4

    Domyślnie

    ja swojego F70 zostawiłem...do czasu zakupu (kiedyś, kiedyś) F100
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  5. #5

    Domyślnie

    ja niestety sprzedalem f801s bo poszła w odstawkę. RObilem mniej zdjęć analogiem po kupnie DSLR. A teraz wogole.
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  6. #6
    Zbanowany
    Dołączył
    07 2005
    Miasto
    jerergeg
    Posty
    1 756

    Domyślnie

    no ja swoją f65'ke podarowałem bratu na urodziny, cyfra całkowicie mnie opanowała, na początku miałem okres szoku, gdzie pstrykałem w szoku dla samego pstrykania - bo można ale szybko mi przeszło... już traktuję cyfrę na równi z analogiem.

  7. #7

    Domyślnie

    Ciekawy dylemat w sumie...
    Ja kupiłem zerojedynkowca w styczniu tego roku i fakt, że mój ukochany FM2 od tego momentu siedzi w szafie. Nawet w którymś momencie naszła mnie grzeszna myśl, żeby go sprzedać, ale stwierdziłem, że tyle razem przeszliśmy, że nie mogę mu tego zrobić.
    W lodówce siedzi kilka kodaków, ale chyba się nie zmarnują.
    Poza tym, jest jeszcze argument na slajdy. Rzuć slajd na ścianę i porównaj do wyświetlonego JPGa z projektora, to od razu będziesz wiedział po co Ci analog.
    Ale czy wymieniałbym na inny? Czy ja wiem? Na pewno będziesz korzystał z niego mniej, więc ja bym się wahał. Chyba lepiej zainwestować w szkło.

    Paweł
    Fiat Lux

  8. #8

    Domyślnie

    ja sprzedałem f 801 żeby zatkać dziure budżetową po zakupie cyfry,
    cały czas jednak myśle o zakupie analogu, właśnie do slajdu, no i najlepiej 801,

  9. #9

    Domyślnie Uzupełnienie

    Oczywiście argument slajdowy jest stosowny tak długo, jak ktoś je produkuje (i wywołuje!).

    Bo jak nie będziemy mieli czym nakarmić analoga, to po co nam on?
    Fiat Lux

  10. #10
    Oszczędny w słowach Awatar michtet
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Nowy Dwór Maz.
    Posty
    120

    Domyślnie

    Zoidberg - powiem ci wprost - ja odstawiłem analoga na dobre

    Poza tym wydaje mi się, że to zależy od tego z jakiego na jaki aparat się przesiadasz, jeżeli ktoś ma np. f80 a cyfrówkę kupi jakiegoś kompakta, to f80 nadal zostanie jego głównym aparatem, jeżeli natomiast ktoś ma f80 i chce kupić d200 to wydaje mi się, że po jakims czasie focenia cyfrówką wróci do f80 od czasu do czasu... głównie z sentymentu, albo i odstawi go całkiem

    Gdybym ja miał taki wybór to kwotę 1500-2000 zamiast przeznaxzyć na f100 przeznaczył bym na jakis obektyw lub sb-800
    d50 | sigma 10-20/4-5,6 | tamron 17-50/2,8 | nikkor 50/1,8 | sb-600

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •