Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Exclamation D80 - problem w studiu

    Witam
    Mam problem z d80 w studiu przy czasie powyżej 250 połowa zdjęcia jest czarna tutaj przykładowe zdjęcie http://klapsmedia.avx.pl/d80/DSC_0640.JPG

    na tych samych ustawieniach na dworze aparat nie ma problemów i zdjęcia są normalne.
    To samo dzieje sie na 2 innych obiektywach. Takie same ustawienia wprowadziłem do D70 i z tymi samymi obiektywami nie było takiego problemu w studiu
    Wie ktoś co to może być??

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba lustro sie nie podnosi do konca, ale dlaczego tylko w studio?? Moze przypadek?
    D40 + SY8/3.5FE + S10-20/4-5.6 + N35/1.8 + S50/1.4 + N55-200 + Tair300/4.5 + SB-600
    Yashica 108MP + Y35-70 + Y75-200 + YCS-220
    http://picasaweb.google.com/mt.mostowski

  3. #3

    Domyślnie

    A moze problemem jest czas naswietlania z lampa (d80 ma synchro do 1/200)?
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #4

    Domyślnie

    Popieram swidra, ustaw sobie czas migawki na 1/200 lub dłuższy i nie bedziesz miał problemu .

    A D70 to nawet przy 1/2000 synchronizował .
    Pozdrawiam, Bogusz.
    aparaty, obiektywy, lampy, statywy....

  5. #5

    Domyślnie

    Ten czarny pasek to imo fragment migawki ktory sie jeszcze lapie na zdjeciu. D70 (z powodu migawki hybrydowej - choc nie do konca ) ma synchronizacje do 1/500s dlatego nie ma tego problemu.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #6

    Domyślnie

    Testowałem go jeszcze lampą sb-800 na dworze i z krótkimi czasami i oki wszystko. tylko w studio taka sytuacja.
    No ale to uspokoiliście mnie troche
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 02-01-2009 o 18:44 Powód: pis. ("dworzu")

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogers Zobacz posta
    Testowałem go jeszcze lampą sb-800 na dworze i z krótkimi czasami i oki wszystko. tylko w studio taka sytuacja.
    Jeśli masz przy SB-800 włączony tryb FP, to naświetli Ci poprawnie i przy 1/4000, o ile wystarczy mocy lampy. Natomiast lampa studyjna błyska raz.
    Krzysztof Paszkiewicz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogers Zobacz posta
    Testowałem go jeszcze lampą sb-800 na dworze i z krótkimi czasami i oki wszystko. tylko w studio taka sytuacja.
    No ale to uspokoiliście mnie troche
    Wyłącz sobie synchronizację z krótkimi czasami (FP mode) w menu i też będziesz miał pasek
    Jarek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarecky Zobacz posta
    Wyłącz sobie synchronizację z krótkimi czasami (FP mode) w menu i też będziesz miał pasek
    Nie będzie miał paska. Aparat nie pozwoli ustawić krótszego czasu w takim przypadku.
    Krzysztof Paszkiewicz

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Nie będzie miał paska. Aparat nie pozwoli ustawić krótszego czasu w takim przypadku.
    racja
    Jarek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •