Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie MS-21 Battery holder do F4

    hej,
    ułamał mi się ten holder do bateryjek. czy ktoś wie gdzie w W-wie można kupić nowy lub uzywany? Szukałem na allegro i znalzłem w USA.
    Serwis nikona przy Postępu polecił mi szukanie w internecie - wyobrażacie sobie? było nie było to w końcu maszyna profesjonalna a oni mi z taką propozycją.

    Dla porównania powiem ze mam starego merca. Kiedy coś mi się zepsuje to dzwonię do serwisu. Pan w serwisie przedstawia mi maksymalnie 4 opcje:
    1. jest w salonie
    2. jest w magazynie centralnym w Warszawie
    3. jest w Niemczech
    4. nie ma w Niemczech ale Pan Niemiec mi to ...... wyprodukuje!!!!!

    a serwis Nikona: Pan poszuka w internecie, na All...... najlepiej

    Będę wdzięczny na wszelkie namiary.

  2. #2
    Rozmowny Awatar Karl Johansson
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Kraków/czasem Gdańsk, ale na razie nie
    Posty
    717

    Domyślnie

    Merc kosztuje dużo więcej od F4.

    Poza tym, Nikon to nie Merc, choć, jak tak wygląda u Merca - to szkoda, że Nikon nie Merc.

    Niestety, od f4 pojawiły się już dwie generacje następców, więc części może brakować. Przy tak małej części robienie odlewu itp. jest zwyczajnie nieopłacalne, co przełożyłoby się na cenę części. Może więc faktycznie na allegro lepiej?
    D300
    Nikkor 24 2.8D, Nikkor 50 1.4G, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    no wiesz ale nie oczekuję ze będą miec to u siebie od ręki i za 5 złotych. Jeśli powiedzieliby, że 2-3 tygodnie trzeba poczekać i kosztuje tyle i tyle to przecież byłoby ok. Tłumaczenie jakie usłyszałem, że nie nie zajmują się sprzedażą części i mam szukać w sieci sprzedaży (warto sprawdzić co się za tym kryje - ja sprawdziłem) lub najlepiej w internecie to w moich oczach jest dyskwalifikacja. Jesli kupiłbym ten korpus jako nowy w regularnej cenie - czyli około 15 000 PLN w czasie kiedy był sprzedawany- to dzisiaj dostałbym zawału za takie traktowanie klienta.
    Moim zdaniem nie ma żadnego uzasadnienia dla takiego traktowania. Dodam, ze sprzęt ten jest na liście NPS podobnie jak F3. Biorąc to pod uwagę jak serwis zamierza naprawić sprzęt komuś ktoś ma status NPS i zgłosi się z takim problemem? Można się spodziewać, ze równieć odeślą go na allegro.

  4. #4

    Domyślnie

    Niestety jest inaczej niż byśmy sobie tego życzyli.
    Co do NPS, to stary sprzęt w rodzaju F3, F4 jest na liście referencyjnej - uprawniającej do członkostwa w programie, ale - o ile pamiętam zapisy regulaminowe - istnieje jeszcze jedna lista - aktualizowana zdecydowanie częściej - sprzętu, który podlega obsłudze serwisowej. Tam już antyków brak. Zresztą wcale Nikonowi się nie dziwię. Lista referencyjna zawiera także (z pobudek sentymetalno-historycznych) modele F i F2. Powiedzmy, że jestem fotografem z pasją kolekcjonerską. Załóżmy hipotetycznie, że zbieram sobie różne cuda - a to F (apollo), a to F2SB, jakiś F3P i inne takie... A tu proszę - dobry Nikon dzieki NPS raz w roku mi te cuda przeczyści, wyreguluje, naprawi... i to ZA DARMO! Oj NIE! Tak różowo niestety nie ma.

  5. #5

    Domyślnie

    to jeśli są takie listy to faktycznie inna sytuacja.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HSM Zobacz posta
    Niestety jest inaczej niż byśmy sobie tego życzyli.
    Co do NPS, to stary sprzęt w rodzaju F3, F4 jest na liście referencyjnej - uprawniającej do członkostwa w programie, ale - o ile pamiętam zapisy regulaminowe - istnieje jeszcze jedna lista - aktualizowana zdecydowanie częściej - sprzętu, który podlega obsłudze serwisowej. Tam już antyków brak. Zresztą wcale Nikonowi się nie dziwię. Lista referencyjna zawiera także (z pobudek sentymetalno-historycznych) modele F i F2. Powiedzmy, że jestem fotografem z pasją kolekcjonerską. Załóżmy hipotetycznie, że zbieram sobie różne cuda - a to F (apollo), a to F2SB, jakiś F3P i inne takie... A tu proszę - dobry Nikon dzieki NPS raz w roku mi te cuda przeczyści, wyreguluje, naprawi... i to ZA DARMO! Oj NIE! Tak różowo niestety nie ma.
    Za darmo to jest tylko czyszczenie, bez "wejscia"do srodka. Za naprawe juz dolicza
    Zeiss (N)Ikon www.grenlandia2010.pl
    Pozdrawiam
    Adam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •