Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Luzne przemyslenia D50, D70, D200

    Jako, ze mam obecnie dostep do wszystkich trzech modeli i troche sie nimi zabawiam stwierdzam, ze:
    - D50 lekki, malo przyciskow i niektore funkcje dla mnie przydatne dostepne tylko z pozycji menu - dobry dla tych co korzystaja z jednego programu i nie przestawiaja pomiaru swiatla czy ustawienia AF co chwila (obiektyw kitowy 18-55 sprawia wrazenie plastikowego, choc pewnie mozna nim zrobic dobre zdjecia)
    - D70 ciezszy, podstawowe funkcje dostepne z zewnetrznych przycikow, bardziej dla osob ktore zmieniaja pomiar swiatla, fukcje AF i inne co chwila. Obiektyw KIT 18-70 z oslona robi wrazenie a nawet piekne zdjecia)
    - D200 b. ciezki, duzo funkcji z pozycji zewnetrzych przyciskow, podstawowa wada to cena.

    Reasumujac, kazdym z w/w aparatow mozna zrobic dobre zdjecie. Najwazniejsze nadal jest to co jest przyczepione do aparatu czyli czlowiek. Kupujemy taki sprzet na jaki nas stac i co nam jest potrzebne. Najekonomiczniej wychodzi D70 (teraz D70s). Jesli jednak niektorym nie przeszkadza wchodzenie do Menu i przestawianie funkcji to D50 nie jest zlym rozwiazaniem. D200 niestety powala cena i te dodatkowe funkcje i ulatwienia ktore posiada nie sa warte tych pieniedzy.

    Amen

  2. #2

    Domyślnie

    Nooo... że tak powiem... hAmeryka nie została po raz drugi odkryta tymi stwierdzeniami....


  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    vuki, miałem D50 jeszcze 10 dni temu, przez 4 dni miałem D70s a jutro będe miał D200, ale przez jakis czas sie nim "bawilem". z moich przemyśleń, zresztą opisanych już w innym watku: te aparaty robia zupełnie inne zdjęcia. przy tym bliżej jest D50 do D200, niż D70s - mam tu na myśli obrazwowanie. D70s daje ostry, ziarnisty obraz i nie chodzi mi o szumy.

  5. #5

    Domyślnie

    vuki, OOO...i widzę, że po tych przemyśleniach oddałeś wszystkie trzy na złom, a kupiłeś nijnowsze cacko czyli D270 z kitem 12-300
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vuki
    no nie ale ludzie dalej maja problem co kupic ...
    No, a za chwilę (19 dni - u nas pewnie za trochę więcej) będą mieli jeszcze większy. Zresztą już się pewnie zastanawiają.
    Jak to dobrze nie mieć takich problemów !
    Pozdrawiam
    Marcin

  7. #7

    Domyślnie

    Ja pół roku temu kupiłem D70s i już nie zastanawiam czy nie żałować, że nie poczekałem do teraz na nowy model
    D70s | 18-70 | 50 | 70-300 VR | SB-800 | Hoya DMC CPL | Lowepro Off Road
    ..:: http://www.lesniak.ocom.pl/ ::..

  8. #8

    Domyślnie

    A ja mam D50 i jestem szczęsliwy. Tani, fajny aparacik. Tak naprawdę to brakuje mi tylko zmiany pomiaru światła guziczkiem (mogliby jakiś soft napisać - na co liczę po wprowadzeniu nowego modelu). Marzy mi się D200 ale za tą kasę (jakbym miał )) to bym sobie obiektywy sprawił nowe, fajne. D50 jak dla mnie naprawdę nie wiele potrzeba żeby był fajną maszynką. D70s na pewno jest lepszy ale mi się nie podoba. D200 fantastyczny ale drogi. Zresztą co ja gadam nie stać mnie na lepszy niż mam
    D750
    flickr

  9. #9

    Domyślnie

    spokojnie, d70 poczatkowo tez kosztowal ponad 6 koła. po niecalych 2 latach od premiery kupilem za polowe z tego.
    D70|18-70|70-300|50|ZENIT TTL|HELIOS 55/2|

  10. #10

    Domyślnie Re: Luzne przemyslenia D50, D70, D200

    Cytat Zamieszczone przez vuki
    D50 - dobry dla tych co korzystaja z jednego programu i nie przestawiaja pomiaru swiatla czy ustawienia AF co chwila
    Dokładnie, to jest to czego chyba najbardziej mi brakuje w D50, ustawienia AF i pomiaru światła z zewnątrz, ale przez brak tego udogodnienia nauczyłem sie to robić dość szybko i sprawnie w menu... ;-/
    Poza tym przydałoby się podświetlenie górnego wyświetlacza
    Chyba spróbuję z fluorescencyją pałeczką, którą wędkarze wkładają w nocy do spławików... na gumę do żucia przyczepię do obudowy lampy błyskowej
    D50|17-50|3x540EZ
    www.boguslawkrysztofiak.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •