Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1
    conik
    Gość

    Domyślnie jaki analogowy kompakt

    szukam jakiegos porecznego kompakta dokieszeniowego jakis tanszy wariant nikona ti35
    jest wogole cos o podobnych parametrach i niezaporowej cenie?
    Ostatnio edytowane przez conik ; 21-12-2008 o 01:19

  2. #2

    Domyślnie

    Chyba raczej uzywane z allegro bo nie mysle ze jest jeszcze takie cus w sprzedazy
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  3. #3

    Domyślnie

    Olek Mju 2
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  4. #4

    Domyślnie

    Leica CM może być jeszcze
    A w olku troche mało ustawień manualnych.
    Nikon ti35..., bylem kiedys w sklepie, gdzie bylo pare do wyboru, jeszcze 28-ek pare, te wskazowki pokazujace ekspozycje, prawdziwe cacko. Wtedy bardziej mnie hexar interesowal, w koncu zadnego nie kupilem

    o przepraszam, teraz doczytalem ze ma byc tanszy wariant
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 21-12-2008 o 23:24 Powód: proszę nie mnożyć postów.
    wybieram inne systemy

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Lubie kompakty i co nie co o nich i ich nazbierałem . Do 200 pln kupisz kilka sensownych modeli . Z ustawieniami manualnymi będzie problem , ale naprawdę przyzwoite szkło jest w kilku modelach . Olympus Mju ( pomiar punktowy ) , Ricoh R1 ( ob. 30/3,5 bardzo solidna budowa ) , Yashica serii T np.4 lub 5 ( celownik pozwalający spojrzeć z góry jak w lustrzance z kominkiem ) oraz najdroższa i najtrudniejsza do kupienia Konica Big Mini F ( tzw. mały Hexar , solidny korpus i b.dobry obiektyw 35/2,8 ) . Ciekawy też jest Olympus Superzoom 120 , jak na kompakt z zoomem dobry obiektyw 35-120/4,5-8,7 i rekordowy w kompaktach przesuw filmu do 4 kl. na sek. Ja niedawno kupiłem Nikona L35AF za 28 pln . Obudowa średniej jakości ale obiektyw 35/2,8 naprawdę dobry . Jest to pierwszy i chyba najlepszy kompakt Nikona ze strefy budżetowej .

  7. #7

    Domyślnie

    Natomiast jeśli bardziej zależy Ci na manualnych ustawieniach i odpuścisz sobie AF to do 300 zł kupisz Rollei 35 ( manual ) lub Minoxa 35 ( automatyka czasu ) . Obydwa miniaturowe i ze świetnymi obiektywami . Jest też kopia minoxa - Kiev 35 , obiektyw dobry a jak trafisz mechanicznie dobrą sztukę to spokojnie mozna tym działać .

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maras Zobacz posta
    Olek Mju 2
    Podpisuję się pod tym obiema rękami. Trudno będzie znaleźć coś z lepszą optyką. Szkiełko 35mm/2.8, świetny AF, punktowy pomiar światła i do tego all weather. Ja mam 2 sztuki i w życiu się ich nie pozbędę.

  9. #9

    Domyślnie

    Moim zdaniem - Olympus mju i minox 35 - jakość (rozdzielczość) obiektywów niesamowita.
    Oba mam i używam z przyjemnością.

  10. #10

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam Olympusa mju II. W czasach kiedy pracowałem jeszcze na analogu zdarzyła mi się niemiła przygoda (brak prądu) - mju II dokończył robotę - klient był zdziwiony ale bardzo zadowolony.
    Można go kupić za małe pieniążki - naprawdę polecam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •