Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Brak błysku w sb-600

    Witam.
    Taki problem mam. Nie błyska mi sb-600. Wszystko inne działa poprawnie, zoom, lcd itd. Ale za cholerę nie chce mi błysnąć. Niedawno [kilka dni temu] upadła mi na chodnik [w futerale], ale sprawdziłem ją od razu, wszystko działało, nawet dalej zdjęcia z nią robiłem. Zapomniałem w ogóle o tym. Od czasu tego upadku zrobiłem jakieś 200 zdjęć jeszcze i przestała błyskać, ale na wyświetlaczu pokazał się komunikat "bat", czyli baterie padły. Naładowałem je, wkładam do lampy i... włącza się, ale nie błyska. Odłożyłem ją na chwilę, na wyświetlaczu znów "bat" się pokazał. Dziwne myślę, bo ledwo ładowane akumulatorki, ale co mi tam, znów dawaj je do ładowarki. Niestety, za drugim razem też brak błysku, znów "bat" na lcd. Dodam, że aku to eneloop'y, kupione w lipcu, wcześniej ładowane dwa, może trzy razy. i takie mam pytania:
    Czy możliwe jest, że ten upadek jednak mógł mieć wpływ na funkcjonowanie lampy? Ja myślę, że nie skoro później kilka dni działała porawnie, ale może ktoś miał podobny przypadek.
    Czy zdarzają się wadliwe akumulatorki? Bo wcześniej nie słyszałem o takim problemie.
    Niestety narazie nie mam możliwości sprawdzenia na innych bateriach lampy, bo mam tylko jeden komplet, ale czy myślicie, że warto kupić i sprawdzić na innych?
    Idź zdjęcia robić. Już.

  2. #2

    Domyślnie

    Spróbuj zmienić aku. mogą być zwykłe (alkaliczne) baterie.(jeszcze dostaniesz w kiosku dziś). Jak ruszy to będziesz wiedział że to akumulatory padły. Co jest możliwe bo nie potrafią dać wystarczającego napięcia do wyzwolenia lampy.Wystarczy ze jeden akumulator padł. A jak nie zadziała to zaczniesz się martwić upadkiem.
    Miejmy nadzieję że to wina akumulatorów.

  3. #3

    Domyślnie

    Ehh... kupiłem baterie alkaliczne, niestety te same objawy, wszystko działa, brak niestety ładowania lampy i nie zapala się lampka READY... Natomiast jak lampka poleży na tych bateriach dłużej lub zacznę bawić się przyciskami to pokazuję się "bat". Czy ktoś miał podobny przypadek?
    Ostatnio edytowane przez fil_ftp ; 20-12-2008 o 19:13
    Idź zdjęcia robić. Już.

  4. #4

    Domyślnie

    Jesli nie laduje sie kondensator tzn, ze jest albo wina baterii (nie daja wystarczajaco pradu aby naladowac go) albo wina kondensatora (mogl sie uszkodzic przez dlugie nie uzywanie jesli lezal rozladowany ale napisales, ze go uzywales i nie lezal..) mogl sie 'odhaczyc' kabel od niego (oderwac przez upadek - trzymal sie jeszcze troche az sie wkoncu calowicie oderwal) bez rozebrania nic nie zdzialasz chyba..
    D60 + SDHC 4GB | N18-55(KIT) | T17-50 F2.8 | S70-300 APO | SB600 |

  5. #5

    Domyślnie

    Rozbierać mówisz... W sumie niby jest na gwarancji, ale kupiłem ją w Kanadzie, więc chyba w Polsce nie obowiązuje ona. A może się mylę?
    Idź zdjęcia robić. Już.

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety gwarancja z za oceanu nie obowiazuje w europie z tego co mi wiadomo.. ale poszukaj na ten temat moze da sie to jakos obejsc ;D
    D60 + SDHC 4GB | N18-55(KIT) | T17-50 F2.8 | S70-300 APO | SB600 |

  7. #7

    Domyślnie

    Lampa nie jest skomplikowana w budowie. Odddaj do jakiegoś elektronika, myślę, że sobie poradzi z naprawą.

  8. #8

    Domyślnie

    Odłożyłem na czas świąt lampę do torby w nadziei, że się sama naprawi, niestety nie udało się. Zna ktoś może jakiś serwis foto w Olsztynie? Bądź kogoś zaufanego komu mógłbym przekazać pioruna do naprawy? Nie mam gwarancji, więc do Warszawy nie chce mi się wysyłać, tylko zedrą ze mnie.
    Idź zdjęcia robić. Już.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •