Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Komunia Święta

    Witam.
    Szanowi Koledzy i Koleżanki proszę o poradę. W wyborze szkiełka.
    Mam D80+SB600 i kita 18-55 VR.
    W maju szykuje mi się komunia św. u bratanka.
    Mam zamiar kupić Nikkor AF 50mm f/1,8D i Nikkor AF-S VR 70-300 mm f/4,5-5,6G IF-ED.
    Stałki raczej bedę urzywał w dom. Na przyjeciu.
    A zooma przed kościołem i w kościele.
    Tagże zastanawiam się nad Nikkor AF-S DX VR 18-200mm f/3,5-5,6G IF-ED.
    Tylko że 18-200 kosztuję koło 2 tyś.
    A stałka się przyda. Mój fudusz na zakup szkiełka to 2000 PLN
    Może mi coś podpowiecie jakie szkiełko kupić. Jakieś do tych celów. A może za dwa tyśaki można kupić jedno a porządne o kturym nie wiem.
    Dzieki za pomoc. I przepraszam za błedy i brzydkie pismo.
    Pozdrawiam.
    Michał
    Ostatnio edytowane przez ostatni ; 12-01-2009 o 21:23
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  2. #2

    Domyślnie

    ten zoom jest za ciemny do kościoła. ja bym poszukał czegoś ze światłem f/2.8. Jeśli nie jest problematyczne kupowanie używek, to może pomyśl nad używanym N85 1.8 + S30 1.4. Światło super, a w kwocie powinieneś się zmieścić.
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Przed zakupem szkiełka do fotografowania komunii św. porozmawiaj z miejscowym proboszczem, bo może zakup nie będzie konieczny, gdy zabroni ci fotografować podczas uroczystości w kościele.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RBT Zobacz posta
    Przed zakupem szkiełka do fotografowania komunii św. porozmawiaj z miejscowym proboszczem, bo może zakup nie będzie konieczny, gdy zabroni ci fotografować podczas uroczystości w kościele.
    Ta formalność jest już załatwiona a i z proboszczem jestem zaprzyjaźniony
    Ostatnio edytowane przez fIlek ; 13-01-2009 o 02:16 Powód: ort!
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  5. #5

    Domyślnie

    to jeszcze zaprzyjaznij sie ze slownikiem ortograficznym, tak na wszelki wypadek. Co do sigmy 30 sie zgodze (nikkor 50 moze okazac sie za ciasny, chociaz ludzie maja i stosuja z powodzeniem), co do nikkora 85 nie. Raczej polecalbym bardziej wszechstronna sigme 50-150 f/2.8 - kazdy lubi zooma, a kupowanie stalki, ktore bedzie mialo zastosowanie przy jednej pojedynczej okazji, a pozniej zabraknie na nia pomyslow, to troche IMHo na wyrost. No chyba, ze kolega zna sie super i ma bogate doswiadczenie (czego jednak nie widac po 1 poscie).
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    to jeszcze zaprzyjaznij sie ze slownikiem ortograficznym).
    Kolego od kiedy ty takiś mondry

    Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
    Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
    I takie przycinki mię nie ruszają
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  7. #7

    Domyślnie

    Była taka opcja ale N85 może być za wosko.
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  8. #8

    Domyślnie

    Stałka N 50 f/1,8 już wczoraj kupiłem i nawet nawet.
    Jeszcze jakiś ciekawy i nie drogi zoomik by się przydał. Myślałem nad tym nowym kitem 18-105 VR

    P.S Wolę raczej mieć szkiełko Nikkora niż jakiś zamienik. Sczerze nie wiem jak takie szkiełka się sprzwdza. A Nikkor to jak by nie było to orginał.

    Pozdrawiam i czekam na dalsze kometarze.
    NIKON D80+grip+ NISSIN Di622+ SB-600+ velbon DF-60 N 50 f1.8 N 18-105 VR i N 70-300 VR
    I masa gadżetów.

  9. #9
    Tata Homera Awatar frostic
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Bażanorzów Górnośląski ;)
    Posty
    526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni Zobacz posta
    Kolego od kiedy ty takiś mondry

    Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
    Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
    I takie przycinki mię nie ruszają
    Oj ,dziwna reakcja na przyjazną i całkowicie właściwą uwagę Carloosa....
    Może jeszcze nie wiesz ale na Forum panują pewne zasady i jezeli ktoś np strzela byka to może spotkać się z odpowiednią reakcją. I nic w tym złego nie ma! A wręcz przeciwnie - bo można się poprawić!

    A Twoja odpowiedź i kolejne "przypadkowe" błędy świadczą wyłącznie o Tobie.... I to nie najlepiej, niestety
    SPAM nadal rządzi! Do spółki z Homerem… i Skiperem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ostatni Zobacz posta
    Kolego od kiedy ty takiś mondry

    Ja nie szukam porad w pisowń tylko porad na temet szkiełek to znaczy obiektywów.
    Jak co to udzielaj porad ortograficznych gdzie indziej. A to jest FORUM FOTOGRAFICZNE jeżeli tego nie dostrzegłeś.
    I takie przycinki mię nie ruszają
    No właśnie - święte słowa - to jest forum fotograficzne, gdzie kultura języka świadczy
    o szacunku do współrozmówców.
    Z drugiej strony- bez urazy - ale trzeba być zdolnym, aby w tak krótkim tekście "walnąć" z 30 błędów ortograficznych i gramatycznych.
    Tutaj jest... podpis

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •