Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    Szykuję się do kupna 200 lub 250. Najprawdopodobniej jutro przejadę się do http://torbylowepro.pl, obczaić torebkę i jeśli nie będzie to jakiś wielki kloc to może kupię toto. A jak nie to już sam nie wiem co kupić. poszukuję czegoś gdzie można swobodnie nosić 2 lustrzanki z zapietym 70-200 i jakims innym. No nic, zobaczymy.

  2. #12

    Domyślnie

    Powodzenia, choć moim zdaniem te torby nie są praktyczne. Są natomiast drogie.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  3. #13

    Domyślnie

    Pojechałem do sklepu i dokładnie sprawdziłem Lowepro Classified 160 AW, zrezygnowałem z zakupu. Na minus to: 1. wkładanie sprzętu tylko przez otwór osłonięty suwakiem 2. klapa jest więcej ozdobą niż spełnia funkcję dostania się do torby( pod klapą są kieszenie bez zabezpeczenia suwakami, bardzo łatwo zgubić małe drobiazgi typu karty) Generalnie nie jest warta kwoty 480 zł, bo taka była cena. Raczej kupię Stealth Reporter D300 lub jeszcze poszukam innego producenta.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  4. #14

    Domyślnie

    Mam 200 od 1,5 msc. Używam codziennie i uważam, że jest to najlepszy patent na torbę, jaki miałem do tej pory.

    1. Wkładanie od góry - tak - tylko tak, ale to jest najsensowniejsze wyjście - masz naprawdę szybki dostęp do sprzętu.
    2. klapa - ma znaczenie ochronne (dostęp do kieszeni) i dodatkowo nadaje wygląd tupu "messenger" dużej de facto torbie.

    Wykonanie - jak to Lowe - bardzo dobre. Wnętrze można sobie w sposób dowolny ułożyć - juest naprawdę sporo miejsca również dzieki temu, że torba jest wysoka. 70-200 w pionie spoczywa sobie wygodnie.

    Mi osobiście bardzo przypadła do gustu. Jest już naprawdę blisko mojego ideału a miałem wcześniej naprawdę sporo różnych toreb (i Lowe, i Crumplera, i National G. i domke). Ta torba wygląda mało fotograficznie - i to jest jej wielki atut. Poza tym upycham tam to, czego nie dałem rady wepchnąć do Crumplera 7 Milion:
    D3, 14-24, 70-200, Sb900, Sb800, 50, FujiS5 z gripem.

    No i dodatkowe gadżety

    cena - na pewno nie najniższa. Ale czy to dużo czy mało to każdy sam musi ocenić.

    Ja śmiało polecam jako użytkownik. Dla mnie bomba.,

    tomisiek

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomisiek Zobacz posta
    Mam 200 od 1,5 msc. Używam codziennie i uważam, że jest to najlepszy patent na torbę, jaki miałem do tej pory.

    1. Wkładanie od góry - tak - tylko tak, ale to jest najsensowniejsze wyjście - masz naprawdę szybki dostęp do sprzętu.
    2. klapa - ma znaczenie ochronne (dostęp do kieszeni) i dodatkowo nadaje wygląd tupu "messenger" dużej de facto torbie.


    tomisiek
    A dlaczego pod klapą kieszenie nie są zamykane, przecież drobne rzeczy typu karty będą wypadały, może więcej oczekiwałem od tej torby.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  6. #16

    Domyślnie

    hmmmmmmmmm, znaczy się, że bez przymierzenia się nie obejdzie. Pojedziemy, zobaczymy
    Tak sobie smigałem dzisiaj po necie w poszukiwaniu czegoś podobnego i znalazłem Crumplera Master Delhi 770 (http://www.fotopolis.pl/index.php?n=8319).
    Skóreczka, wyjmowany kuferek, jakby więcej miejsca na sprzęt ( http://www.fotopolis.pl/obrazki/MDE770-001_camera.jpg vs. http://torbylowepro.pl/img/produkt/7...fied_250_e.jpg ). Trochę lipa, że nie ma raczki do trzymania, no i cena, jak przystało na skórę ogromna, na alledrogo ok 800 zł no ale z drugiej strony sprzęt też nie tani. ehhhhhh
    A wy co myślicie o tym Crumplerze?
    Zależy mi na torbie, w której spokojnie będą się mieściły 2 aparaty z zapiętymi szkłami + reszta gratów ze stopki.

  7. #17

    Domyślnie

    Jednak kupiłem torbę Lowepro Classified 160 AW. Długo szukałem odpowiedniej torby typowo miejskiej, która zmieści D300 z podpiętym N 17-55 lub N 70-300 a może kiedyś N 70-200/2,8.
    Wybrałem kolor Sepia
    Torba ma wady i zalety:
    Wady - wkładanie sprzętu tylko poprzez otworzenie komory suwakiem głównym
    - klapa zasłania tylko kieszenie przednie
    - brak kieszeni przedniej zamykanej na suwak
    - cena 480 zł( ja dostałem mały upust) http://www.fotoklik.pl/p/11891/lowep..._160_aw_sepia/
    Zalety - jedyna niewielka torba miejska mieszcząca podpięte obiektywy typu N70-300, N70-200/2,8
    - torba dyskretna, nie rzucająca się w oczy
    - bardzo wygodna
    - dobra, dyskretna kieszeń na dokumenty zamykana na suwak
    - zintegrowany pokrowiec zabezpieczający sprzęt w przypadku kapryśnej aury

    Zamieszczam kilka fotek torby aby pokazać jak wygląda i co można zmieścić do środka.












    Torba gotowa do drogi
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  8. #18

    Domyślnie

    A mi to wpadlo w oko..lowepro classified slingn 220.. ciekawe czy by sie lepiej sprawdzialo nizeli kata t214/216

    http://products.lowepro.com/product/...-AW,2140,4.htm

    http://www.focustrading.se/Archive/D..._a4_lo-res.pdf
    Ostatnio edytowane przez SokoL ; 23-07-2009 o 15:41

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wojteksw Zobacz posta
    Wady - wkładanie sprzętu tylko poprzez otworzenie komory suwakiem głównym

    Dla mnie to zaleta nie znoszę klap.

  10. #20

    Domyślnie

    Jako że dziś do mnie dotarł Classified 200 to może takie pierwsze uwagi:
    wkładanie sprzętu tylko poprzez otworzenie komory suwakiem głównym
    Dla mnie jest to bardzo OK - szybko i sprawnie
    klapa zasłania tylko kieszenie przednie
    Też bardzo OK - zupełnie mi nie przeszkadza - to co jest w przednich kieszeniach (są 2 zapinane na rzep) + przegroda - nie wierzę że stamtąd coś wypadnie trzeba by chyba akrobacje robić a i to trzeba by mieć tam malutkie rzeczy
    brak kieszeni przedniej zamykanej na suwak
    Zupełnie mi nie przeszkadza jej brak nawet wziąłem 200 zamiast 250 bo jest 3cm cieńsza
    cena
    520zł jak za torbę to sporo porównując z takim np Stealth Reporter czy innymi ale jest fajnie wykonana, odpowiednio sztywna (nawet pusta nie jest flapowata), z zewnątrz wygląda bardzo estetycznie i nie kojarzy się z torbą foto (a to wielki plus jak ktoś foci np w mieście)
    jedyna niewielka torba miejska mieszcząca podpięte obiektywy typu N70-300, N70-200/2,8
    potwierdzam - D80 + 24-70 i D200 + S 150 mieszczą się ze sporym zapasem jeszcze na wysokość - dobre i perspektywiczne rozwiązanie bo kiedyś jak przyjdzie większe szkło to nie trzeba będzie demontować za każdym razem
    bardzo wygodna
    to prawda - nic się nie zagina, nie łamie i nie uwiera - chociaż faktycznie to są dopiero pierwsze testy - w praniu wyjdzie co i jak
    dobra, dyskretna kieszeń na dokumenty zamykana na suwak
    To prawda - jest coś takiego z tyłu - nie da się z niej komuś wyciągnąć nic tak żeby ktoś nie zauważył
    zintegrowany pokrowiec zabezpieczający sprzęt w przypadku kapryśnej aury
    +++++ obecnie nie kupił bym bez pokrowca AW - one są boskie, kocham je i uwielbiam - jak kupowałem Slingshota 200 AW to myślałem że nigdy tego pokrowca nie użyję - życie to zweryfikowało ikilkakrotnie mimo że ja byłem przemoczony do przysłowiowej suchej nitki i kapało ze mnie jak po nurkowniu to sprzęt był idealni suchy - do wnętrza nic się nie dostało

    Fajny jest też ten pokrowiec na karty - może nie każdy będzie tego używał ale fajnie że jest już niejako gratis i dzięki temu nic nie pogubimy

    Z jedynych zastrzeżeń jakie mam to że nie wchodzą mi wszystkie szkła jakie mam w podpisie mam D200 + S150 i pod tym 50/1.8 obok mam D80 + 24-70 a pomiędzy tym i tym body mam S 10-20 - niestety 70-210 już nie wchodzi bo rozpycha całą resztę i wyjmowanie sprzętu staje się problematyczne - problem by znikł gdybym odpiął z D80 grip który sprawia że mały aparat zajmuje w torbie masę miejsca - po prostu staje się kwadratowy i mało ustawny - po zdjęciu gripa spokojnie by 70-210 wszedł a i nawet zamiast S 10-20 + N 70-210 można by tam wsadzić pewnie ze 2 całkiem długie szkiełka albo 1 długie szkło + lampa bo mi miejsca jeszcze zostaje tak faktycznie jeszcze na max lampę która jest generalnie dosyć wąska ale to znów podkreślam - wina zagripienia D80
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •