Tyle razy już pisano o tym a ciągle mało... Nawet producenci telekonwerterów nie zalecają ich stosowania do szkieł ciemniejszych niż f/4. Dotyczy to TC 1,4. TC 2,0 oznacza użycie szkła o jasności 2,8. Jakość odwzorowania spada zauważalnie. A Ty chcesz kupić jakiś wynalazek do swojego ciemnego szkiełka czyli z uporem godnym lepszej sprawy chcesz wywalić kasę w błoto. Pytanie - po co? Jakby to było takie proste nikt by nie proponował i nikt by nie kupował jasnych rur z cyklu 20 tys. i więcej. Wystarczy przecież czarodziejski TC...
Sorry, nie obraź się, ale Twój obiektyw ze słabego awansuje na denny pod warunkiem, że w ogóle będzie można zrobić jakieś zdjęcie. No i ciekaw jestem po co Ci owe 300 mm?