Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 61
  1. #1

    Arrow Nikon D60 czy D80?? prosze o pomoc

    witam
    od pewnego czasu wkrecam sie amatorsko w fotkowanie. glownie pejzaze, architektora i ludzie (nie mowie o tych "u cioci na imieninach" hehe). postanowilem kupic pierwsze lustro. decyzja podjeta z tym ze pojawil sie dylemat..

    wstepnie przymierzalem sie do Nikona D60 + KIT Nikkor 18-55 VR ED AF-S DX do tego za niedlugi czas.. + Nikkor AF-S DX VR 55-200mm ED
    ale tak sie zastanawiam.. wszedl D90, cena D80 leci wiec na leb na szyje.. i tu pojawia sie mozliwosc kupna body Nikona D80 + jakis w miare "uniwersalny" obiektyw, ale jaki? moze: 18-135 mm Nikkora??
    szukam lustra na ok 3 lata do "nauki" dobrej fotografii a ze jestem ambitny to mam watpliwosci, czy D60 wystarczy mi na 3 lata, w gre wchodzi tylko nowy sprzet, obiektywy Nikkora, w przypadku D80 moglbym po ok 1.5 roku ewentualnie pomyslec nad kolejnym obiektywem.. ale jakim? wszystko ma swoje + i - ;-/ D60 to nowszy sprzet.. ma bardzo sprzydatny system usuwania kurzu, czy funkcje D-Lighting, D80 jest starszy ale jesli mozna tak powiedziec.. z troszeczke wyzszej polki.. heh czy oplaca sie doplacic do teoretycznie lepszego D80 i dosc dlugo miec tylko 1 obiektyw, czy lepiej spokojnie bawic sie D60 na 2ch obiektywach..?? czy roznica pomiedzy tymi modelami jest tego warta???


    reasumujac mam do wyboru:
    #Nikon D60 + 2 obiektywy.. 18-55mm VR i 55-200mm VR. koszt- ok. 2 200
    #Nikon D80 + 1 w miare uniwersalny obiektyw. jaki?? koszt- ok. 2 500

    prosze o pomoc w wyborze lustra, obiektywu/ow + ewentualnych potrzebnych akcesoriow do danego modelu (do ktorego bede potrzebowal np lampe).. duze pole do wypowiedzi
    z gory dzieki za rady
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez szulif ; 05-12-2008 o 02:29

  2. #2

    Domyślnie

    Tu wyboru nie ma, weź D80 i się nie zastanawiaj. Ja mam do niego 18-135mm i po 1,5 zaszła potrzeba zmiany, obiektywu, nie puszki.
    red light, dark room...

  3. #3

    Domyślnie

    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,7709s
    I pozamiatane w tym temacie...
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

  4. #4

    Domyślnie

    Po odjęciu ceny body od tej zaproponowanej wychodzi ok 750zł - nie lepiej kupić samą puszkę i zapolować na allegro np na Sigmę 18-50/2.8? (nawet na wersję bez HSM bo ponoć jest też wcale nie taka wolna a mamy od startu dobre światło)... ja tak nie zrobiłem i przyznam że trochę żałuję - co prawda 18-55 VR jest na prawdę dobry jak za takie śmieszne pieniądze ale i tak traci się przy odsprzedaży dlatego proponuję przemyśleć taki wariant bo spokojnie do kupienia za te pieniądze
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  5. #5

    Domyślnie

    Bierz D80, body masz za jakieś 1600 zł w najtańszych sklepach (wartych uwagi). http://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/101539

    A szkła pytaj w dziale optyka. Ja się nie znam, ale mnie polecano N18-70 - ponoć bardzo dobry, kosztuje ok. 900 zł
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  6. #6
    puchbeary
    Gość

    Domyślnie

    d80 bo ma śrubokręt i bracketing a to może ci się przy krajobrazie i architekturze przydać. Ale używany - na giełdzie latają po 1200-1400 złotych i do tego 18-200VR i masz tak uniwersalny zestaw że lepiej nie można (uniwersalnie bardziej znaczy bo lepiej to można spokojnie). Ostatnio na giełdzie używka 18-200 była za 1400 złotych. Przy dobrych wiatrach masz zestaw za 2600. Tych najtańszych D80 to bym się trochę bał - to jest głównie import walizkowy a co za tym idzie gwarancji często brak. Używana puszka to z jednej strony używka ale z drugiej używka już przestrzelana a więc ewentualne usterki już wyszły.

  7. #7
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FajaR Zobacz posta
    http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,7709s
    I pozamiatane w tym temacie...
    Bardzo przyzwoity komplet. Również polecam

    Cytat Zamieszczone przez DarekD80 Zobacz posta

    A szkła pytaj w dziale optyka. Ja się nie znam, ale mnie polecano N18-70 - ponoć bardzo dobry, kosztuje ok. 900 zł
    Super szkiełko według mnie i też je polecam

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz mieć jak piszesz uniwersalne szkła i nowe to z silnikiem , więc nie wiem czemu D80.
    Sam napisałeś że D60 ma pare funkcji których D80 nie ma. Jeżeli chcesz nowe szkła i uniwersalne to są one z silnikami więc argument śrubokręta nie ma sensu Jeżeli musisz miec górny wyświetlacz i kilka przycisków + brecketing kup D80- moim zdaniem D60 Ci wystarczy a jak piszesz będziesz miał dwa szkła lub jedno naprawde fajne.
    Używany aparat - tak ale tylko od pewneego sprzdawcy i po wnikliwj analizie- jak nie masz pojęcia jak posprawdzać to bym nie ryzykował.
    Jakby nie parzyć różnica w cenie pomędzy D60 a 80 to dalej ok 500zł jak nawet nie 600zł . Najtaniej body D60 widzę za 1050zł a D80 1680- jak dla mnie olbrzymia różnica.
    Weż do ręki D60 i D80 jeżeli uważasz że D60 Ci nie leży< a D80 tak> i robisz dużo zdjęć to może wtedy warto dopłacić- wszstko to sprawa indywidualna.
    Przemyśl czy to co ci dodatkowo daje D80 jest niezbędne- czy w Twoim przypadku jest sens dopłacić.
    I trzeba pamiętać i jednym i drugim zrobisz zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez blackside ; 05-12-2008 o 10:52
    D5100//// 18-105VR

  9. #9

    Domyślnie

    D80 + 18-70 ;
    Zestaw podany kilka postów wyżej - polecam!
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  10. #10

    Domyślnie

    zresztą TU masz podobny temat
    D5100//// 18-105VR

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •