Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Laby w UK

  1. #1

    Domyślnie Laby w UK

    Mam proste pytanie: Gdzie zlecacie odbitki? W małych labach, czy w wielkich sieciach jak Snapfish, Photobox? Z dostępem do mniejszych zakładów mam problem, bo mieszkam w małej dziurze, ale może ktoś z Was jest mi w stanie polecić którąś z dużych firm?

    Druga sprawa: Jak przygotowujecie pliki? Jeżeli chcecie zamówić 8x10 cali, to czy skalujecie do tych rozmiarów przy odpowiedniej rozdzielczości, czy wysyłacie pełnowymiarowe pliki?

    Dotychczas zamawiałem w dwóch w/w firmach skalując odpowiednio pliki i byłem dość zadowolony z efektów (i cen!), ale może coś przeoczyłem, albo o czymś nie wiem?

    Wszelkie porady i sugestie mile widziane.

  2. #2

    Domyślnie

    www.peak-imaging.com - najlepiej jak tylko można za w miarę małą cenę. Photobox, Snapfish i reszta dziadostwa nie ma sensu; to, co wysyłasz nigdy nie jest tym, co dostajesz. W Peak czekasz trochę dłużej, ale wysyłają _mniej_więcej_ to, co chciałeś.

    Wysyłam pełnowymiarowe pliki, bo jestem leniwy. Żaden profi druk i tak to nie jest, więc mi to wisi.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za link Jeżu. Firma robi pozytywne wrażenie. Niebawem coś do nich wyślę. Najbardziej podoba mi się opcja: "Do not optimize" Szkoda, że cen nie mają takich jak giganci rynkowi, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.

    Z moich doświadczeń, jeżeli priorytetem ma być cena dobrze wypadł Snapfish. Dość wiernie oddają kolory (ładne zielenie), ale zawsze dostaje się ok 15% więcej kontrastu i ciężko dopatrzyć się szczegółów w cieniach.

    Może ktoś inny poda inne laby? Nikt więcej nie drukuje zdjęć?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fushiro Zobacz posta
    Dzięki za link Jeżu. Firma robi pozytywne wrażenie. Niebawem coś do nich wyślę. Najbardziej podoba mi się opcja: "Do not optimize" Szkoda, że cen nie mają takich jak giganci rynkowi, no ale cóż, nie można mieć wszystkiego.
    Proszę. Nie wypadają tak strasznie, a jakość jednak rekompensuje. Polecam szczerze.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #5
    kulten
    Gość

    Domyślnie

    Właśnie natknąłem się na to Twoje pytanie i z kolei pytanie czy masz na myśli wydruki formatu plakatowego czy coś znacznie mniejszego?

  6. #6

    Domyślnie

    Niezły jest też Lee z www.togsprint.com - tylko... Uprzedam: POWOLNY.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulten Zobacz posta
    Właśnie natknąłem się na to Twoje pytanie i z kolei pytanie czy masz na myśli wydruki formatu plakatowego czy coś znacznie mniejszego?
    Interesują mnie głównie odbitki 7x5 cali i 8x10cali.

  8. #8
    kulten
    Gość

    Domyślnie

    Zapytałem Cię o to, ponieważ w magazynie Digital Camera mam świetną rozpiskę gdzie i za ile najlepiej wydrukować zdjęcie aczkolwiek dotyczy to minimalnie rozmiaru 24x16 czyli zdecydowanie więcej niż to, czego szukasz. Ale jakby co to napisz to podam .

  9. #9

    Domyślnie

    Niedawno polecono mi ProAm Imaging z Bradford --> http://www.proamimaging.com/

    pzdr
    W przypadku szczególnie ważnych fotografii, należy zawsze wykonać zdjęcia próbne i sprawdzić obraz, aby uzyskać pewność, że aparat funkcjonuje prawidłowo.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •