Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kemot Zobacz posta
    A może coś z tamrona? np 17-50/2.8 Faaaaajny obiektyw, chociaż mniej uniwersalny niż te które podałeś.
    popieram kolegę.. mniejszy zakres, ale za to lepsze światło.
    Ja tam swojego N 18-105 sprzedałem i zamieniłem go na stałkęi nieżałuje.. ( w drodze N50 i N85 )
    D300 | MB-D10 | N35 1.8G | SB-900

  2. #12

    Domyślnie

    tak, tak..wiem, lecz sprzedaje 70-300 i kita 18-55 a będąc przyzwyczajony do posiadania takiego zakresu ciężko byłoby mi mieć "tylko" 17-50..

  3. #13

    Domyślnie

    miał ktoś do czynienia z tamtymi dwoma szkłami i się wypowie? nie chce polegać tylko na wykresach z optyczne.pl..

  4. #14
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2019
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    3
    Wpisów
    2

    Domyślnie Obiektyw Nikkor DX 18-105mm AF-S 3.5-5,6 G ED

    Nikkor DX 18-135 mm f/3.5-5.6G ED

    Kochani Nikoniarze.
    Mam z nim problem,mianowicie.
    Auto fokus nie zawsze łapie ostrości,w ogóle go nie słychać.Pewnego pięknego dnia rozebrałem obiektyw i przeczyściłem silnik SWM sprężonym powietrzem-był na nim jakiś nieznany pyłek.Został usunięty.Niby problem został rozwiązany,bo po złożeniu obiektywu bardzo ładnie i szybko ostrzył-auto fokus pięknie działał,ale po jakimś czasie problem powrócił i zaczęło się dziać dokładnie to samo.Czyli raz łapie raz nie,częściej nie łapie.Na manualu jest wszystko w porządku.Podejrzewam,że znowu jest na silniku SWM jakiś nie znany pyłek.Powiedzcie mi skąd on się tam bierze.Na pewno to nie jest kurz z zewnątrz.Podejrzewam,że coś trze,ale nie wiem za bardzo co???Czy te zębatki przy silniku powinny być przesmarowane,albo w pierścieniu ostrości,BO SAM JUŻ NIE WIEM.Pierwszy raz mi się coś takiego przytrafiło.
    Proszę o jakąś wskazówkę.
    Ostatnio edytowane przez maxpan11 ; 08-02-2019 o 07:26 Powód: Poprawka

  5. #15

    Domyślnie

    Może po prostu silnik już pada. Ja bym go wymienił na nowy. Do dostania chyba tylko na aliexspress.com
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeśli wymiana, to zdecydowanie na 18-140 VR.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •