Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Poprawka debiutu :)

    Witajcie ponownie.
    Po przeczytaniu waszych uwag (za które naprawdę wielkie dzięki) (nie powiem tego o komentach ;p) przedstawiam dwie fotki - córki i żony. Dużo do poprawienia teraz ??
    1.2.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    a może spróbuj zrobić portret przy świetle zastanym ... jedynka to raczej do albumu , na dwójce co do kadru nie rozumiem tego przechyłu ... ogólnie jest dużo do poprawy

  3. #3

    Domyślnie

    Myśle, ze samych zdjec nie ma co poprawiać. Poprawić trzeba twoje podejscie do fotografowania osob, jezeli na serio myslisz o tego rodzaju zdjeciach.

    Portret nie polega na ustawieniu modela en face i klapnięciu migawką (z lampą czy bez). Portret to nie jest zdjecie twarzy. Portret to jest zdjęcie duszy.

    Uważam, ze powinienes przestudiowac wiele zdjec portretowych i postarac sie zrozumiec, gdzie jest na nich to "coś", co przyciaga. A potem sprobowac to kopiowac.
    Portret jest bardzo trudną sztuką.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  4. #4

    Domyślnie

    I to jest cenna uwaga lechupe. Dzięki wielkie - naprawdę.
    Tak dodam od siebie - kopiowanie to wg mnie nie jest dobra metoda, wolę to w ten sposób, że zdjęcia robione przeze mnie są podobne do tych robionych przez innych ale i zarazem są inne od nich.

    Ps. Wg mnie bez sensu jest mówienie: to zdjęcie jest be, nie podoba mi się itp. Nie od tego jest to forum raczej. Ale to może tylko moje mylne spojrzenie :/.

  5. #5

    Domyślnie

    Kopiuj, franz55, kopuj na potęge. Tu na razie nie chodzi o kreatywnośc, chodzi o warsztat. Zapewniam cie, ze bedziesz mial ogromne kłopoty z uzyskaniem efektów jak na oryginałach.

    Dopiero, kiedy uznasz, ze w technicznych arkanach czujesz sie swobodnie, zacznij przygodę z własnymi wizjami.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  6. #6

    Domyślnie

    Dokładnie. Chodzi o to aby zrozumieć jak światło kreuje obraz. Jak je ustawić aby uzyskać określony efekt. Jak już nie będziesz miał problemów o których wspomniał "lechupe" zaczniesz tworzyć własne wizje - świadomie, a nie przypadkowo.

    Dla przykładu - po co Ci tyle tej góry w zdjęciach? W obu, ale w 1 to już kompletnie przegiąłeś z "sufitem"
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Popieram to co napisal lechupe. Kopiowanie zdjec to doskonala metoda na opanowanie warsztatu, a warsztat ten jest niezbedny do tworzenia zdjec na wysokim poziomie artystycznym.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  8. #8

    Domyślnie

    Aby pomóc, tradycyjnie zapraszam na stronę techniki fotografowania z lampą błyskową. Tam dobrze poczytaj i już nikogo nie oślepiaj lampą
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  9. #9

    Domyślnie

    Dużym problemem jest tu ustawienie lampy, którą wycelowałeś prosto w twarz co widać po punkcikach w oczach. Jak się domyślam użyłeś lampy wbudowanej i bez dyfuzora. W takim przypadku lepiej skierować błysk w sufit za pomocą choćby przyczepionego kawałka białego kartonu gumką do lampy.
    ...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikodemo Zobacz posta
    Dużym problemem jest tu ustawienie lampy, którą wycelowałeś prosto w twarz co widać po punkcikach w oczach. Jak się domyślam użyłeś lampy wbudowanej i bez dyfuzora. W takim przypadku lepiej skierować błysk w sufit za pomocą choćby przyczepionego kawałka białego kartonu gumką do lampy.
    Trzeba przyznać, że przez te 12 lat kolega @franz55 zrobił sporo postępów

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •