Szukaj
D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
AF16/2.8D | AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
panowie spokojnie
uzywam i cyfry i analoga i moim zdaniem sporo jeszcze czasu uplynie zanim cyfra osiagnie taka rozpietosc jak analogowy material. nie chodzi tu o wielkosc negatywu, wiadomo ze sredni i duzy zabija cyfre na dzien dobry. w malym obrazku cyfra zagina analoga pod wzgledem bezszumnosci, wysokich iso i pierwszego rzutu okiem. niestety to na razie wszystko. to co na negatywie pierdykne na dzien dobry to na cyfrze uzyskam w hdr ( jak nie bedzie wiatru.
tak wiec to odwrocenie pytania po co sie bawic? po cholere mam sie bawic w sklejanie obrazka z cyfry skoro moge go po prostu zeskanowac?
wszystko ma swoje wady i zalety. ja doczepilem sie jedynie do fachowosci ludzi robiacych test. ten zielony zafarb na skanie to swiadectwo totalnej amatorki.
tak wiec test skoro jest robiony przez takich pseudo fachowcow mozna o dupe rozbic.
olo
Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!
Bo to nie był test a kolejny pokaz możliwości finansowych stacji
D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | FUJIFILM X100
AF16/2.8D | AF18/2.8D | AF28/1.4D |AF20-35/2.8D | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC | AF180/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED
MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
Wg. mnie ziarenko z filmu ma swoją specyfikę i moim zdaniem jest nie do podrobienia przez cyfrę ... szczególnie "magia" ziarenka z kliszy pokazuję się na fotografiach BW- analogi są teraz w tak śmiesznie niskich cenach, że grzech nie mieć w torbie puszki na klisze. Analog zarąbiście zmusza fotografa do myślenia i patrzenia przed naciśnięciem spustu - i ta radocha po odebraniu z zdjęć z labuOd czasu do czasu lubię sobie wypstrykać parę rolek dla relaksu i spokoju ducha
Pozdrawiam.
Radocha jeszcze większa jak sam sobie zrobisz odbitki
http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=56243
Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5
Radocha opada jak stracisz caly material bo film ktos przeswietlil....
I walk through the valley of death, I will fear no evil,
for I am the baddest, meanest mother fucker in the valley
www.marcinmichno.com
a jak karta pamięci wyzionie ducha?, a przeważnie mieści sie na niej więcej fotek niż na rolce filmu![]()
ZENIT DIGITAL
No chyba, że cztery rolki Provii wywołają ci w C41. To boli a "ktoś" za ladą udaje, że mu przykro.
Skontaktuj się z nami