Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Carl Zeiss Jena SONNAR 3.5/135 MC

    Witam, czy ktoś na forum używa może tego szkła i mógłby podzielić się samplami - chodzi mi głównie o zdjęcia na pełnej dziurze, najchętniej coś z portretu.

  2. #2

    Domyślnie

    nom , ja używam, ale obecnie jestem poza domem i dopiero może wieczorem cosik wrzucę... generalnie - ostry, nawet na pełnym otworze a od f4 żyletka dobry do portretów i makro z dalszej odległości(przejściówka+mieszek), np.: motylki - nie uciekają tak szybko
    cyfrowo i analogowo

  3. #3

    Domyślnie

    mialem. fantastyczne szklo, ostre od pelnej dziury, plastyczne, bardzo przyjemnie
    rysujace tlo, dajace przepiekne, zywe kolory, niepodatne na flary pod swiatlo.

    sprzedalem i zamienilem na canonowskie 70-200/4. pod wzgledem rozdzielczosci
    i kolorow Canon podobnie, chociaz kolory nieco inne (canonowskie sa mocne
    a zeissowskie, powiedzialbym, bardziej "zywe"). no i Sonnar wyraznie bardziej
    plastyczny jak dla mnie. ogolnie, to jesli szukasz szkla do zdjec przyrody
    i detali, to Sonnar jest perfekcyjny.

  4. #4

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedź, Saper -czekam z niecierpliwością a myślę, że potem też będę miał kilka pytań
    Akustyk - narobiłeś mi smaku

  5. #5

    Domyślnie

    fotki wrzucę jutro przed południem... siła wyższa, dziś nie dam rady... pozdro
    cyfrowo i analogowo

  6. #6

    Domyślnie

    Nie ma problemu - poczytałem dziś sporo, pooglądałem i w zasadzie, że się tak wyrażę licytuje się szkiełko
    Powiedz mi tylko czy używasz na przejściówce z soczewką czy bez. Znajomy umie przerabiać to szkło na ostrzenie na nieskończoność bez konieczności zakupu przejściówki z soczewą.

  7. #7

    Domyślnie

    przejściówka BEZ soczewki pogorszy ona na pewno Sonnara... przeróbka u znajomego i po problemie. znalazłem fotke...na razie jedną, u narzeczonej na kompie, skan i to w słabej rozdz... ale jest, jutro reszta. a.... i później poproszę o jakiś namiar na tego znajomego... też bym przerobił Sonnar'a
    http://img80.imageshack.us/my.php?image=skan034ix5.jpg
    Ostatnio edytowane przez saper ; 21-11-2008 o 19:03
    cyfrowo i analogowo

  8. #8

    Domyślnie

    ciekawy temat
    a może ktoś natknął się w sieci na przykłady takich przeróbek z opisem i zdjęciami, być może samemu można by się w to pobawić
    jest wiele dobrych szkieł na M42, jedynie żal, że trzeba pracować na przysonie roboczej
    Nikon, Nikkory, Sigmy... i Tamron
    wigi.pl

  9. #9

    Domyślnie

    przekładowe fotki z Sonnar'a, tyle, że są to skany nie najlepszej jakości wywołanych już zdjęć, robione BX 20, ISO 200 + mieszek
    1.
    http://img171.imageshack.us/my.php?image=skan103mq0.jpg
    2.
    http://img266.imageshack.us/my.php?image=skan031go4.jpg
    a poza tym...wklejam zdjęcia wg "instrukcji na forum" i zawsze tylko linki mi się wyświetlają... ehhh...
    Ostatnio edytowane przez saper ; 22-11-2008 o 17:42
    cyfrowo i analogowo

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki Saper - już mi się licytuje sztuka jedna - zobaczymy czy pójdzie do mnie

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •