Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 79
  1. #11

    Domyślnie

    ustaw strzał... powodzenia
    cyfrowo i analogowo

  2. #12

    Domyślnie

    Spoko już do mnie idzie - protestuję jak przyjdzie i może wrzucę jakieś sample jak będzie pogoda
    Tym czasem znalazłem fajną stronkę z porównaniem bokehu różnych szkieł w tym rzeczonego Sonnar'a

    http://www.rickdenney.com/bokeh_test.htm

  3. #13

    Domyślnie

    Tez zastanawiam sie nad tym szklem a zeby nie zakladac tematu napisze tutaj ,jaki najlepiej kupic ten adapter?o co chodzi z ostrzeniem na nieskonczonosc?
    D40+grip+N18-55+N55-200mm+N50mm 1/8D+Tokina AT-X400mm f5.6

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pitter0 Zobacz posta
    Tez zastanawiam sie nad tym szklem a zeby nie zakladac tematu napisze tutaj ,jaki najlepiej kupic ten adapter?o co chodzi z ostrzeniem na nieskonczonosc?
    Canon 40D bardziej budzetowo moze byc 400D. zero problemow
    z lapaniem ostrosci na nieskonczonosc

  5. #15
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    234

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pitter0 Zobacz posta
    Tez zastanawiam sie nad tym szklem a zeby nie zakladac tematu napisze tutaj ,jaki najlepiej kupic ten adapter?o co chodzi z ostrzeniem na nieskonczonosc?
    Aby dostosować to szkło do pracy z korpusami Nikona nie potrzeba żadnych adapterow z soczewkami ani ingerencji w bagnet. Z nieskończonością to jest tak że Nikon i puszki M42 różnią się tzw Flange Distance, czyli odległością filmu (matrycy) od bagnetu.

    W przypadku m42 jest to 45.4 mm,
    W przypadku Nikona jest to 46,5mm,
    W przypadku Canona jest to 44mm,

    dlatego szkła m42 bez kłopotów ostrzą na oo w canonach a w nikonach już nie.
    Flange distance szkła podpinanego do korpusu powinien być większy lub równy flange distance korpusu. Przy dużo większym stosuje się podkładki dystansowe. Przy lekko większym można zignorować.

    W adaptowaniu szkieł pod nikona jest już trochę zabawy. Przy tym CZJ 135 nie trzeba ingerować w bagnet.

  6. #16

    Domyślnie

    Przyszedł Wygląda tak dość niepozornie - jak błyśnie pogoda i czas dopisze spróbuje coś "upolować"

  7. #17

    Domyślnie

    Jutro mam nadzieje, że pogoda się uda i wrzucę w końcu jakieś sample

  8. #18
    Zbanowany
    Dołączył
    11 2007
    Miasto
    Lublin
    Posty
    234

    Domyślnie

    no, tp szkło Calme przeorbione na oo.
    czekam na sample

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roa Zobacz posta
    no, tp szkło Calme przeorbione na oo.
    czekam na sample
    Oj to poczekasz jeszcze poczekasz - w sobotę może jak nie porwą mnie na szał zakupów przedświątecznych to może coś się ustrzeli - na tygodniu bez szans.

  10. #20

    Domyślnie

    Udało mi się zrobić wreszcie dziś kilka sampli - pierwsze na plus co mnie zdziwiło to, że jest tak ostry od pełnej dziury. No i ten bokeh Foty poniżej na f 3.5, bez żadnej obróbki, tylko wywołanie w ACR, pełne kadry, zmniejszenie do forum bez ostrzenia i tyle.

    Marbed


    f 3.5 a na oryginale w pełnym powiększeniu każdy włosek jak brzytewka na bordzie ostry




    Ostatnio edytowane przez Calme ; 31-12-2008 o 01:00

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •