Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Pierścienie makro AF do nikona......

    MAm pytanie czy pierścienie nikona orginalne sa tak dobre ze za komplet 3 sztuk kosztuja 1500 zlotych?
    Jaka jest roznica pomiedzy nimi a np.pierscieniami marumi czy soligora do nikona?
    Kosztuja 1/3 ceny nikonowskich mowie o nowych,chce kupic i mam dylemat znalazlem nowe marumi po 500 za komplet,ale zajrzalem tez na ebay i tam na aukcjach chodza uzywane pierscienie orginalne nokona po 10 do 15 euro i bez problemu skompletuje te trzy bo wszystkie sie pojawiaja,wiec orginalny komplet nikonowskich pierscinkow wyjdzie mnie z przesylkami pewnie gora do 200 zlotych.Troche jestem w kropce bo u nas nigdzie nie mozna dostac ich z drugiej reki nawet tych nie firmowych.Czyli te na aukcjach ebay sa zajechane czy co ze tak tanio,co moze byc walniete w takim pierscieniu,oprocz przeniesienia elektroniki,ale goscie oisza ze sa ok???????
    Przepraszam za tak dlugi wywod ale mnie to zastanawia bo np w cenach objektywow nie ma takich roznic sa podobne jak u nas,a pierscienie uzywane nie dosc ze ich nie ma to te na aukcjach w niemczech sa smiesznie tanie............
    Pozdrawiam wszystkich Krzysiek

    Ps.moze ktos uzywa tych pierscieni marumi i moze mi cos o nich powiedziec........
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  2. #2

    Domyślnie

    Jestes pewien ze na eBayu chodza po tyle pierscienie z przeniesieniem AF?
    Szczerze ... wez kup Soligora (Kenko) lub Marumi, jeden pies, taniej i przyzwoicie.
    Podobnie jest z telekonwerterami, z tym ze tutaj polece Soligora Pro == Kenko, przenosza elektryke i AF (nikonowskie TC nie przenosi AF poza SWM).

  3. #3

    Domyślnie

    gALL, sam bym nie uwierzyl ale sam popatrz,te aukcje trwaja wlasnie teraz,a widzialem juz kilka skonczonych i kwoty opiewaly na 5 do 8 euro
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...867512896&rd=1
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...867513692&rd=1
    http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?...866404806&rd=1
    tak dla przykladu
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Radom (obecnie)
    Posty
    78

    Domyślnie

    Pierscienie mozesz kupic obojetnie jakie (oby tylko wszystko przenosily) np. marumi, kenko, soligor. To tylko kawalek rurki ze stykami elektrycznymi.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  5. #5

    Domyślnie

    Krzysiek, no wiem tylko czemu te nikona takie dransko drogie jak ze zlota.............
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  6. #6

    Domyślnie

    wiem tylko czemu te nikona takie dransko drogie
    A za napis to kto ma płacić?
    Jacek

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2004
    Miasto
    Radom (obecnie)
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzys123
    Krzysiek, no wiem tylko czemu te nikona takie dransko drogie jak ze zlota.............
    J.w. firmy typu nikon, canon (przepraszam) mają taka politykę, że koszą na akcesoriach.
    Pozdrawiam
    Krzysiek

  8. #8

    Domyślnie

    dotego nie wszystkie przenosza pelna elektronike aparatu..............wzialem marumi napisze jak sie spisuje dzieki 4all
    nikon i troche rupieci........R2-D2

  9. #9

    Domyślnie

    Uzywam od lat pierscieni Soligora. Jestem zadowolony choc przy wszystkich trzech zalozonych na raz odczuwam male luzy. Powoduje to lekkie drganie obrazu podczas majstrowania przy obiektywie na duzym powiekszeniu. Nie wiem jak pierscienie Nikona.

    Skoro juz jestesmy w temacie macro to spytam o mieszek. Jaki dobry, tani i gdzie kupic, bo nikonowski PB-6 za 1700zl to dla mnie za duzo niestety

  10. #10

    Domyślnie

    a do tego nie współpracują ze wszystkimi szkłami - kup marumi 550zł albo soligora 450-500zł
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •