Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie stałka Tamron 90mm f/2.8 Di Macro, Model 272E

    Witam
    mam pytanie dotyczące:
    Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro, Model 272E

    Czy ktoś wie kiedy ten obiektyw bedzie dostępny w Polsce? w jakiej cenie? Opinie dotyczace jego poprzednika, łącznie z testami, były pozytywne. Myślę o nabyciu nowego modelu jako portretówki (ma silnik a ja mam d40x ). Czy w waszej ocenie tego typu obiektyw spełnia parametry portretówki? (obecnie mam nikkora 18-135 i rzeczywiście często używam ogniskowej 135)

  2. #2

    Domyślnie

    Używam właśnie tego tamron jako portretówki i jestem bardzo zadowolony,ale jednak czasami brakuje światełka,jeżeli macro też cię kręci to bierz to szkiełko śmiało,jeżeli kupujesz go tylko do portretu to lepiej kup nikkora 85/1.8D ,da ci więcej satysfakcji
    Puszki ,szkła i inne duperele

  3. #3

    Domyślnie

    w tej cenie to jest z najlepszych szkieł do portretu, daje bardzo ładne rozmycie i dobrze ostrzy...

  4. #4

    Domyślnie

    i ja jestem zdecydowany na to szkło (mam D60) i szukam sklepu z 272E (obecnie tylko raty wchodzą w rachubę) bo na allegro juz widziałem ten model i poszedł za 950zł
    D60 N18-200VR, N35 1.8, Helios 58 2.0, T90, MZ 48, SB 400

  5. #5

    Domyślnie

    troit przypomniał mi jaki to fajny obiektyw i... kupiłem co prawda poprzednia wersję ale układ optyczny ten sam.

    + super rozmycie tła dla portretu
    + dobre macro z fajną GO już od 5,6 - 8
    + małe, niepozorne wymiary
    + dobre odwzorowanie barw i super kontrast jeśli robisz nim bw

    -słaby i powolny AF (może II wer. ma lepiej)
    -"tandetne" wykonanie

    ale te dwa minusy nie przeszkadzają, w końcu nie zabiera się go na reporterkę. Warto połączyć go z pierscieniami pośrednimi jeśli ktoś lubi bawić się w macro - super możliwości

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •