Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie Zewnętrzny dysk do laptopa

    Witam
    Poszukuję dysku jak w temacie i jako że się na tym nie znam proszę o pomoc.
    Wymagania:między 500GB a 1 TB pojemności,rozsądna cena i stosunkowo niewielki.

    Jeśli macie jakieś propozycje byłbym wdzięczny.


    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Stalem przed takim samym dylematem...

    Poczytałem trochę w necie i poszedlem do Media i kupiłem TrekStor (tak się nazywa) 500 GB za 260 zł ijestem bardzo zadowolony, działa sprawnie i szybko, czarny dobrze wykonany. Podłączam go po USB do lapa i do prądu zasilaczem i hula aż miło, bardzo cichy. Można też kupić mały 2.5, ale ten będzie relatywnie więcej kosztował.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  3. #3
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Rok temu z okładem miałem tak samo. Kupiłem (nieświadomy) niebrzydki designersko wyrób Seagate'a o nazwie FreeAgent, o pojemności 750 giga i wyglądzie modernistycznej lampki. Miło świecące się logo i boki - te rzeczy... Nieświadomy byłem tego, że po pierwsze mają niedobrą prasę (choć mnie się nic nie stało i dysk hula aż miło), po drugie przepłaciłem. Wyszło mi około złotówkę za giga.

    Miesiąc temu znowu poczułem potrzebę zwiększenia powierzchni na dyskach, więc tym razem poszedłem do ludzi, którzy się znają i zapytałem, co kupić. Odpowiedzieli tak: dysk, jaki mi się podoba i obudowę (np. Wellanda) na USB lub USB i FireWire, zależy, jaki chcę prędkości transferu.

    Efekt: mam znowu 750 giga, ale teraz po ok. 50 groszy za giga - dlatego tak drogo, że kupiłem wyczynowy dysk i obudowę. Jak kiedyś dokupię sam dysk, cena za giga zejdzie do ok 30-40 groszy.

    Ma to urządzenie dwa kable: do danych i do prądu, jest wielkości małej książki, może leżeć na płasko lub stać na dołączonej podstawce w pionie, ma diodki, które sygnalizują co dysk robi i jest bezproblemowe. Obudowa ma wyłącznik, więc żeby dysk wyłączyć z prądu nie potrzeba wyrywać wtyczki, tylko pstryknąć. Dysk mocuje się tak prostoi, że nawet ja, który mam dwie lewe ręce i nogi poradziłem sobie w pół minutki. Oczywioście zawsze można wyjąć dysk i włożyć drugi.

    Moim zdaniem rewelacyjny wynalazek, jeśli ktoś chce coś przenośnego i potężnego (dyski tanieją).
    Ostatnio edytowane przez bombel ; 19-11-2008 o 12:36

  4. #4

    Domyślnie

    Ja jeszcze zrobiłem tak: Mam stary dysk po stacjonarnym kompie 250 GB i dokupiełem obudowę i też uzywam go jako zewnętrzny nośnik.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  5. #5

    Domyślnie

    W przypadku rozwiązania które podał Bombel, który dysk kupić... 2,5' czy 3,5' ? Jest jakaś różnica poza ceną i wielkością?

  6. #6
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mikkay Zobacz posta
    W przypadku rozwiązania które podał Bombel, który dysk kupić... 2,5' czy 3,5' ? Jest jakaś różnica poza ceną i wielkością?

    O, to jest dobre pytanie... Ja kupiłem duży (chyba 3.5 cala - w każdym razie nie to maleństwo do notebooków) - ale być może są taż obudowy, do których można wpakować oba rozmiary. W każdym razie na pewno działają normalne, duże dyski. POnieważ takie się najczęściej stosuje, przyjąłem a priori żeby nie szukać udziwnień, tylko zastosować to, co się sprawdza. I mam 3,5 cala.

    A jeśli idzie o różnice pomiędzy dyskami 2,5 i 3,5 calowymi - nie wiem, czy elektrycznie się różnią - napięcia, i tak dalej... Jak spytasz sprzedawcy, to Ci powie z całą pewnością.

  7. #7

    Domyślnie

    mam tak samo jak bombel Jedyna wada to waga...lekkie to to nie jest, ale warte swojej ceny, ja trzymam na nim zdjęcia i muzykę we FLAC'ach
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie

    Ja osobiście używam tego raczej stacjonarnie, jak chcę zabrać jakieś fotki do pokazania to kopiuje je na lapa i zabieram samego lapa.
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    O, to jest dobre pytanie... Ja kupiłem duży (chyba 3.5 cala - w każdym razie nie to maleństwo do notebooków)
    I pewnie tak samo zrobię. Te parę cm i dag mniej nie jest warte tych złotówek

  10. #10

    Domyślnie

    to zalezy czego sie chce. jesli sie duzo przemieszcza to im mniejszy sprzet i waga tym lepiej...ja mam 500GB 3.5", za ktory w zeszlym roku zaplacilem ponad 300zl w tej chwili bardzo duzo sklepow oferuje obudowy USB na dyski za smieszne pieniadze. dyski sa tez coraz tansze. wiec w moim przypadku bede wymienial tylko i wylacznie dyski w obudowie. jak mi sie jeden zapelni to ciach go na polke z dokladnym opisem i heja z nastepnym...
    w dobie cyfry okazuje sie, ze 500GB rocznie to nie jest wcale tak duzo ja swoimi krajobrazami tylko przez 7 miesiecy zapelnilem 300GB
    tak wiec polecam wymienna obudowe USB i dysk wielkosci takiej jak kto lubi

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •