Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Wymienić body czy dokupić obiektyw?

    Witam,

    mam mały eh.. duży problem. Mianowicie przymierzam się do jakiś zmian w moim zestawie. Na początku myślałem o szerokim kącie Sigma 10-20mm albo Tokina 11-16. Jednak ostatnio rozważam kupno body. Szkło jak szkło, zawsze się przyda, a co do body to tak myślałem, że np. do D80 nie potrzeba obiektywów z silnikiem i są tańsze.

    Doradzicie coś w tej kwestii?


    pozdrawiam Michał
    D90 N18-135mm N35mm SB-600

  2. #2

    Domyślnie

    ale z powyzszego nic nie wynika, nikt nie wie co masz za aparat i jakie posiadasz juz szkla, do tego co fotografujesz... czy ktos ma na stanie szklana kule bo ja swoja gdzies posialem
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  3. #3

    Domyślnie

    A tak przepraszam, to z powodu mojego roztargnienia

    więc obecnie mam D40x z 18-135mm i SB-600
    D90 N18-135mm N35mm SB-600

  4. #4

    Domyślnie

    D80 (wedlug mnie), poczujesz roznice.

  5. #5

    Domyślnie

    cardoptic - po czym to wnioskujesz? bo ja dalej, oprocz tego ze ma d40 z uniwersalnym szklem i sabinka, nic nie wiem. nie wiem co on fotografuje, czy potrzebne jest mu szybki tryb seryjny, moze uszczelniane body, moze uzyteczne wysokie ISO, a moze nagrywanie video (d90). Dalej wg mnie jest to wrozenie z fusow i jesli juz bym na nie sie zdecydowal wybralbym opcje kupienia obiektywow i jesli dalej bedzie czegos brakowalo - zmiana body, obiektywy zawsze sie przydadza, ale jak to mowilem - to tylko wrozenie z fusow.
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  6. #6

    Domyślnie

    Juz uzasadniam GeparD...
    Zaproponowalem body zakladajac, ze bedzie to zmiana na plus, niezaleznie od tego co sie fotografuje. Skupilem sie tez na ostatniej czesci dygresji naszego kolegi: "...do D80 nie potrzeba obiektywów z silnikiem i są tańsze".
    Ja rowniez zaproponowalbym obiektyw, ale w tym przypadku doplacanie za silnik w kazdym kolejnym obiektywie, a nastepnie zmiana puszki na taka ze srubokretem, wedlug mnie mija sie z celem... Z tego, co widzialem w linku z podpisu wynika, ze szybki tryb seryjny jak najbardziej przydatny.
    Ostatnio edytowane przez cardoptic ; 18-11-2008 o 12:28

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cardoptic Zobacz posta
    Juz uzasadniam GeparD...
    Zaproponowalem body zakladajac, ze bedzie to zmiana na plus, niezaleznie od tego co sie fotografuje. Skupilem sie tez na ostatniej czesci dygresji naszego kolegi: "...do D80 nie potrzeba obiektywów z silnikiem i są tańsze".
    Ja rowniez zaproponowalbym obiektyw, ale w tym przypadku doplacanie za silnik w kazdym kolejnym obiektywie, a nastepnie zmiana puszki na taka ze srubokretem, wedlug mnie mija sie z celem... Z tego, co widzialem w linku z podpisu wynika, ze szybki tryb seryjny jak najbardziej przydatny.
    Co jak dla mnie jest twierdzeniem co najmniej dziwnym. Generalnie - D40X to nie jest mistrzostwo swiata, ale posiada dobra matryce. To, ze nie ma silnika w body to nie ma znaczenia. Teoria, ze nie ma sensu kupowac szkiel z silnikiem rozbija sie IMHO o argument, ze zmiana body na jakie ono by nie bylo, nie spowoduje, ze napedy w szklach nagle przestana byc przydatne - wrecz przeciwnie - naped w body nie zapewni takiej precyzji i szybkosci dzialania jak taki wbudowany w szklo. Wiec - czy to bedzie D40, D80 czy moze D500000, szkla dalej beda sluzyc.
    Ja zastanowilbym sie raczej nad zainwestowaniem w szkla - body mozna zmienic zawsze, a szkla to juz system.

    Oczywiscie podzielam zdanie GeparD'a - szkla tylko i wylacznie dobrane pod katem potrzeb fotografi jakie praktykujesz.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Moze czegos nie zrozumialem,ale gdyby aspekt ekonomiczny nie byl istotny dla autora watku, to nic by o tym nie wspominal (moze nawet watku by nie bylo).
    W pelni sie z Wami zgadzam - szkla nadal beda spelniac swoja role i nie mialem na mysli bezsensu ich kupowania pod tym wzgledem.
    Tylko wg mnie wczesniejsza zmiana puszki, otworzy Michalowi dostep do duzo szerszego rynku wtornego i ulatwi odnalezienie ulubionych tematow w fotografii (jesli jeszcze owych nie sprecyzowal).
    Oczywiscie najlepiej bedzie jesli autor watku sam napisze cos na temat budzetu, tematyki zdjec itp.itd.

    Pozdrawiam

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    Co jak dla mnie jest twierdzeniem co najmniej dziwnym. Generalnie - D40X to nie jest mistrzostwo swiata, ale posiada dobra matryce. To, ze nie ma silnika w body to nie ma znaczenia. Teoria, ze nie ma sensu kupowac szkiel z silnikiem rozbija sie IMHO o argument, ze zmiana body na jakie ono by nie bylo, nie spowoduje, ze napedy w szklach nagle przestana byc przydatne - wrecz przeciwnie - naped w body nie zapewni takiej precyzji i szybkosci dzialania jak taki wbudowany w szklo. Wiec - czy to bedzie D40, D80 czy moze D500000, szkla dalej beda sluzyc.
    praktykujesz.
    Zgadzam się co do szkieł
    Mam D80 i dwie Sigmy obie HSM - uzasadnienie myślę zbędne

    Hmm ciężko tu jednoznacznie podpowiedziec koledze, ponieważ wszystko zależy od wielu czynników
    of finansów począwszy.
    Ja przy poprzednim aparacie ( analogu ) zainwestowałem w kilka szkieł
    Potem cały czas miałem nie dosyt że BODY drętwe i tak doczekałem czasów cyfrówek
    Ja zmienił bym BODY na początek, nie wiem D80 czy wyżej ale BODY
    Potem mając dobra bazę budował bym szkła - ja obecnie idę tą metodą i jest wsio OK

  10. #10

    Domyślnie

    KAROLS_vu tylko, zdaje sie, to SZKLA sa podstawa. Bo chocbys mial i D3, to podpinajac biedne szklo zdjecia tez beda takie. Natomiast majac dobre szkla, nawet biedniejszy korpus da niezle wyniki.
    Argument, ze rynek wtorny jest tanszy - musze sie zgodzic, nie mam wyjscia. Ale dalej brnac w to - kurcze, fotografia to wor bez dna, skoro kolega sie wciagnal (a uznaje, ze tak, skoro chce juz cos zmieniac), to nie ucieknie od wydatkow. Bo po zmianie na D80 - zostanie tylko i wylacznie inwestycja w coraz lepsze szkla.

    W skrocie - zmiana body nie jest w stanie przyniesc tyle kozysci co zmiana szkiel.

    Oczywiscie racja - autor zdecyduje na podstawie zasobnosci portfela i wlasnych potrzeb.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •