Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zestaw manfrotto

    Witam
    Zupełnie nie znam się na statywach manfrotto dlatego zapytam się ludzi którzy znają te statywy.

    Planuje kupić (potrzebne na juz) wkońcu porządny statyw w porównaniu do dwóch moich chinskich zabawek. Zresztą jeden juz w koszu lezy...

    Proszę o pomoc w złożeniu statywu z głowicą za kwote 600-650. Nie wiem czy lepiej postawić na:

    1. droższe nogi i gorszą głowicę,
    2. gorsze nogi lecz lepszą głowice,
    3. droższe nogi + głowica 3d GoldPhoto

    Planuje w przyszlosci rozbudowe o inne głowice.
    Zdaje sobie sprawę że wszystko co wychodzi z pod szyldu Manfrotto będzie dobre.

    Z góry dzięki za odpowiedz
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  2. #2

    Domyślnie Re: Zestaw manfrotto

    Statywy i glowice Manfrotto to tak naprawde temat rzeka sa tansze, sa drozsze
    ale do rzeczy, odpowiem z autopsji:
    Jakis czas temu mialem dylemat: MF 190PRO + 141RC czy 055PRO + 141RC. Po przeanalizowaniu wszelkich "za i przeciw", przeczytaniu masy opinii etc. etc. zdecydowalem sie na ten drugi zestaw i jestem bardzo zadowolony 055PRO po maks. rozlozeniu (nie liczac srodkowej kolumny) jest na tyle wysoki, ze przy 1,84 wzrostu nie trzeba garbic sie czy padac na kolana by zrobic zdjecie Cala konstrukcja jest bardzo stabilna i solidnie wykonana (w koncu co marka to marka). 055PRO ma tez "wady": po zlozenieu zajmuje wiecej miejsca niz 190PRO i jest troche ciezszy, ale dla mnie nie robi to zadnej roznicy. Nawet mialem okazje zabrac go na wyprawe pod namiot na Suwalszczyznie (trzeba bylo po prostu spakowac plecak wg innego planu zagospodarowania przestrzennego, a wspoltowarzyszy wyprawy obarczyc "gadzetami" typu namiot czy kuchenka gazowa )
    Oczywiscie, 055PRO ma mozliwosc roznorakiego ustawiania, po maks. obnizeniu mozna np. robic zdjecia z zabiej perspektywy, mozna rowniez srodkowa kolumne zamontowac prostopadle do osi statywu.

    Co do glowicy: 141RC mozna uznac za taki plan minimum, jest dosc precyzyjna, w miare wygodna, choc po pewnym czasie i w pewnych sytuacjach zaczynam zalowac, ze nie jest to 322RC2 HORIZONTAL GRIP ACTION aczkolwiek do wiekszosci zastosowan smialo wystarcza

    Cytat Zamieszczone przez patrycjusz
    Witam
    Proszę o pomoc w złożeniu statywu z głowicą za kwote 600-650.
    190PRO: ok 450PLN; 055PRO: ok 530PLN; 141RC (z szybkozlaczka): ok 220PLN.
    Baw się świetnie absolutnie bez powodu.

  3. #3

    Domyślnie

    hey.
    Dzieki za doskonałą odpowiedz. Zamierzam jednak kupić 055 lecz wersję basic. Mam nadzieje ze zbytniej róznicy w uzytkowaniu nie bedze. Nie uzywam statywu do niskich zdjec.

    Mysle takze o tej glowicy
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez patrycjusz
    hey.
    Dzieki za doskonałą odpowiedz. Zamierzam jednak kupić 055 lecz wersję basic. Mam nadzieje ze zbytniej róznicy w uzytkowaniu nie bedze. Nie uzywam statywu do niskich zdjec.

    Mysle takze o tej glowicy
    na pewno bedziesz zadowolony
    Baw się świetnie absolutnie bez powodu.

  5. #5

    Domyślnie

    A co myślicie o głowicy Manfrotto 804RC2 ?

    [ Dodano: Pon Lip 03, 2006 10:52 pm ]
    Nowa głowica Manfrotto MN 804RC2 zastępująca MN 141RC posiada cechy i materiały, które nigdy jeszcze nie były stosowane. Po raz pierwszy zastosowano tu materiał o nazwie ADAPTO, specjalnie wytworzony przez Manfrotto w celu stosowania w sprzęcie najwyższej klasy. Jest to specjalny, techniczny polimer o wytrzymałości aluminium, a jednocześnie około 50% lżejszy. Dzięki temu głowica MN 804RC2 jest o około 20% lżejsza od MN 141RC. ADOPTO jest odporny na ekstremalne temperatury, nie koroduje i dodatkowo znakomicie tłumi drgania.

    804RC2 jest też pierwszą głowicą foto, w której zastosowano system sprężyny balansującej. Zwiększa ona bezpieczeństwo zamontowanego na głowicy sprzętu. Wbudowana w oś pochylania aparatu przód/tył pomaga stłumić ew. uderzenie całego ciężaru aparatu o blokadę skrajnego położenia. Sprężyna również ułatwia kadrowanie, szczególnie przy stosowaniu długich obiektywów.

    Głowica 804RC2 posiada nowoczesny, elegancki wygląd, zaokrąglone brzegi i rączki o nowym kształcie, dające wygodniejszy i pewny uchwyt. Dźwignia zabezpieczająca wymienną płytkę posiada nowy kształt i jest bardziej niz poprzednie odporna na zarysowania. Obok dźwigni, w dobrze widocznym miejscu umieszczona jest poziomnica bąbelkowa.



    Ciężar
    0,790 kg

    Maksymalne obciążenie
    4 kg

    Wysokość głowicy
    11,6 cm

    Płytka dostarczona z głowicą
    200PL-14

    obrót w poziomie
    360°

    pochył w pionie
    -30° +90°

    przechył na boki
    -90° +30°
    MarcinWilk

  6. #6

    Domyślnie

    Po rozmowie z Hesją wybór padł na 055 Pro i 486RC2. Już czuje się szczęsliwym człowiekiem
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

  7. #7

    Domyślnie

    Gratulacje - szczęśliwy człowieku !
    Przy okazji - jak już przetestujesz - potwierdź lub zaprzecz czy w przypadku głowic kulowych lubią one przemieszczaś się same pod wpływem ciężaru aparatu z obiektywem.
    MarcinWilk

  8. #8

    Domyślnie

    patrycjusz,
    Po rozmowie z Hesją wybór padł na 055 Pro i 486RC2. Już czuje się szczęsliwym człowiekiem
    i to jest bardzo dobry wybor, zarowno sprzetu, jak i dostawcy

  9. #9

    Domyślnie

    A ja mam Gold Photo i też jestem szczęśliwy, nawet bardziej bo mam kilka stówek
    w kieszeni.
    Fotografowanie jest równoznaczne z przywłaszczaniem sobie zdejmowanego przedmiotu. Oznacza to wchodzenie w pewien stosunek, który kojarzy się nam z poznaniem, czyli zawładnięciem. Susan Sontag
    A7 II Zeiss Batis 25/2 85/1,8 500px FB

  10. #10

    Domyślnie

    tez o tym myslalem ale nie ma nigdzie najwyzszego modelu z tej firmy i wybor padł na MF

    Cytat Zamieszczone przez mswilk
    Przy okazji - jak już przetestujesz - potwierdź lub zaprzecz czy w przypadku głowic kulowych lubią one przemieszczaś się same pod wpływem ciężaru aparatu z obiektywem.
    Nie wiem czy moja opinia bedzie konstruktywna gdyz mam lekki zestaw skladający sie z d70 obiektywu wielkosci kita i sb600 na dniach...

    pod koniec lipca sprawdze z zenitem 12xp i pentaconem 300mm
    Nikon D70 / D200 / Nikkor 50mm / Peleng 8mm / Sb600 / MF /

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •