Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 17-35/2.8 - super test!

    Ponizej znajdziecie link gdzie autor opisuje test 17-35 zarowno na d100 jak i pelnej klatce analogowej. wyniki zaskakujace?

    Nikkor 17-35/2.8 test
    www.klinika-urody.eu | Nikon D700 | Nikkor 17-35/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Nikkor 105/2.8 Macro | CZ 85/1.4 | (...) MAC addicted (...)

  2. #2

    Domyślnie Re: Nikkor 17-35/2.8 - super test!

    Cytat Zamieszczone przez bast3k
    wyniki zaskakujace?
    Nie
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  3. #3

    Domyślnie

    bast3k, nie, i to z dwóch powodów:
    po pierwsze, to już to było
    po drugie, akurat mam 18-35, więc nie zaskakuje mnie, że tak dobrze wypadł w tym teście, bo to dobry zoom.

  4. #4

    Domyślnie

    skoro bylo, to niech moderator wywali. dla mnie jako potencjalnego kupca 17-35 to wyniki przerazajace jesli chodzi o ten obiektyw...
    www.klinika-urody.eu | Nikon D700 | Nikkor 17-35/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Nikkor 105/2.8 Macro | CZ 85/1.4 | (...) MAC addicted (...)

  5. #5

    Domyślnie

    MzMarcin użytkuje ten obiektyw, może się wypowie?
    Moja opinia jest taka, że do fotografii klasycznej (?) jest wspaniały. W zasadzie nie odpinałem go od F80. Z cyfrą gorzej, a pod światło

    Możesz jeszcze popatrzeć tutaj: http://kenrockwell.com/tech/digital-...arpness-18.htm
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  6. #6

    Domyślnie

    Tak tak spoko, spoko obserwuję temat od początku . Co do mojej opinii to już nawet cropy wstawiałem…

    Pomyślałem sobie, że za jakiś czas powoli jak będę miał chwilę wytchnienia zrobię to co już od dawna planuję a dopiero mam możliwość przeprowadzić… czyli taki mały własny porządny review

    D200 + nikkor 12-24, kontra provia/velvia +17-35 skan na bębnie…
    Jestem ciekawy tego porównania…

    I wreszcie w identycznych warunkach…, aby rozwiać wszelkie wątpliwości D200 +17-35+35-70(to raz na reszcie powinno rozwiać pytania i wątpliwości na forum…)

    Ale uprzedzam na razie z czasem krucho i kasą na materiał wywołanie i skan… Coś bliżej sierpnia prawdopodobnie…
    Pozdrawiam Marcin
    "Zdjęcie można zrobić wszystkim, tylko po co się męczyć skoro jest Nikon "
    "Oby piękno miało moc wzbudzania dobra..."

  7. #7

    Domyślnie

    MzMarcin - pewnie wszyscy, ale wole mowic za siebie, byliby niesamowicie wdzieczni za takie porownanie. Mnie 17-35 interesuje bardzo. Ogladalem mnostwo testow w necie. Sa one rozne, ale takiego mydla jak zaprezentowal to comerahobby.com nie widzialem nigdzie. W wolnej chwili jakbys mogl podeslac linki do swoich zdjec zrobionych 17-35 bylbym niesamowicie wdzieczny
    bast3k
    www.klinika-urody.eu | Nikon D700 | Nikkor 17-35/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Nikkor 105/2.8 Macro | CZ 85/1.4 | (...) MAC addicted (...)

  8. #8

    Domyślnie

    Tak na szybko 3 sztuki, przeostrzone w obróbce ale ja jakoś nie wiem dlaczego przeostrzam.


    1
    2
    3

    i parę fajnych testów:
    http://www.16-9.net/lens_tests/

    i Reala
    1
    2
    3
    4
    Wini
    Zakupy świąteczne dla 25 członków rodziny robię 24 Grudnia,na stacji benzynowej

  9. #9

    Domyślnie

    Wini, rzeczywiscie przeostrzone. Ale plastyka na najwyzszym poziomie!
    P.S.
    Fajny moooodel
    www.klinika-urody.eu | Nikon D700 | Nikkor 17-35/2.8 | Nikkor 50/1.4 | Nikkor 105/2.8 Macro | CZ 85/1.4 | (...) MAC addicted (...)

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MzMarcin Zobacz posta
    D200 + nikkor 12-24, kontra provia/velvia +17-35 skan na bębnie…
    Jestem ciekawy tego porównania…
    Matko Boska... Ja myślałem, że wszystkie te zabawki służą do tego, żeby robić wyczesane zdjęcia, a nie marnować czas i kasę na takie bzdury...
    Ludzie to naprawdę mają za dużo czasu. Jak to mawia mój kumpel - ludziom się w d... poprzewracało od dobrobytu.
    Inni robią genialne zdjęcia pudełkiem po butach z otworkiem, starą 50/1.8 (bez "D", o zgrozo!!!), a inni marudzą, że 17-35/2.8 @2.8 pod światło w rogach traci kontrast i ostrość... na D100! Żenada.

    Głowa mnie rozbolała, idę porobić zdjęcia moim badziewnym sprzętem, niegodnym nawet takich genialnych i wymyślnych testów...
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •