Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Panasonic G1

  1. #21

    Domyślnie

    Dla mnie też chybiony pomysł,wielkość ta sama co mała lustrzanka,więc po co to? Jak wsadzą tą matrycę do płaszczaka (o ile to możliwe,nie wiem jak wtedy by było z obiektywem) to wtedy będzie inna sprawa,sam bym kupił coś takiego mojemu dzieciakowiMałe ,poręczne,niezła jakość zdjęć!
    D300s,T17-50,SB-800

  2. #22

    Domyślnie

    niestety widziałem sporo zdjęć z tego aparatu. Gdybym był obrzydliwie bogaty nie dałbym za niego nawet 3000zł.
    No cóż, widać zmysł wzroku jest bardzo subiektywny. Ja tam jednak lubię matryce bez OLPF - na niskich ISO to co wypluwa bliższe jest średniemu formatowi niż małemu obrazkowi, a za 3000 zł brałbym taki sprzęt momentalnie.

  3. #23

    Domyślnie

    Od Panasonic Polska, bo skad indziej?

    Nie zrozumiales chyba - napisalem, ze cena G1 jest smieszna, bo za te same pieniadze da sie kupic lustrzanke z double kitem. Za te same, za ktore G1 z takim sobie jednym kitem
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  4. #24

    Domyślnie

    No tak. Tylko że: Jest to nowość. Totalna. Brak elementów mechanicznych w przyszłości wróży spore możliwości redukcji kosztów. To aparat adresowany do totalnych amatorów, chcących zamienić swój kompakt na coś lepszego - stąd taki a nie inny design - jak na razie bowiem pokutuje wciąż mniemanie, że lustrzanko podobne aparaty "są bardziej zaawansowane" (vide hybrydy). Marzenia o czymś na kształt dalmierza dotyczą tylko i wyłącznie uczestników forum, tudzież tych, którzy pamiętają stare aparaty (niewątpliwe za jakiś czas pojawi się i taka puszka) a to nie bardzo jest target tego akurat aparatu.
    Czy DEVIL zastąpi lustro? Prawdopodonie tak. I piszę to z pewnym bólem. Zapewne zacznie się od poziomu entry level, który będzie stopniowo ewoluował w górę. Czy nastąpi to szybko? Moim zdaniem to już zależy od tego, na ile uda się producentom znaleźć rozwiązanie tyczące bagnetu (jak w 4/3 - brak lustra pozawala na bliższe ustawienie szkła wz stosunku do matrycy) tudzież przekonać użytkowników, że to konieczne: nie oszukujmy się - co kilka(naście) lat i tak zachodzą podobne zmiany w szklarni (choć może nie aż spektakularne) - w końcu producenci muszą jakoś zmuszać użytkowników do zakupów nowości...
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  5. #25

    Domyślnie

    Moje wrazenia z weekendowej zabawy:

    - matryca - nihil novi, jak w Olkach, czyli do 400 perfect, 800 trzeba juz uzywac z uwaga
    - kit - cienki dosyc, Olkowy czy Nikonowy lepszy
    - wizjer - rozdzielczosc taka, ze nie widac przerw miedzy pikselami, ale dzialanie przy gorszym swietle jest tragiczne - skacze, szumi, slowem masakra
    - AF - naprawde dobry, jak na detekcje kontrastu, tutaj mnie zaskoczyl
    - wygoda uzywania - wciskane kolko nastaw zasluguje na dozywotnia kare w piekle. Poza tym po lustrzance, ciezko mi sie przyzwyczaic do tego, ze wiekszosc rzeczy jest w menu. Menu mogloby dzialac szybciej i byc bardziej przejrzyste. Natomiast jest cala kupa bajerow wsrod ustawien, na pewno grupa docelowa (DSLR intenders) bedzie zadowolona
    - rozmiary itd. - dla mnie aparaty dziela sie rozmiarowo na dwa typy - kieszonkowe i niekieszonkowe. G1 zdecydowanie nalezy do tych drugich, a na tym polu zzeraja go na sniadanie wszystkie lustrzanki entry level. Natomiast zadziwiajaco wygodnie lezy w lapie jak na takie male rozmiary
    - w porownaniu do innych - ten aparat to naturalny nastepca aparatow hybrydowych i tutaj oczywiscie bije na glowe znane dotychczas hybrydy, z powodu lustrzankowych wlasciwosci (f/22, dlugie czasy, wymienne szkla itd.). W stosunku do lustrzanek jest slabowity - cena go dyskwalifikuje, zreszta E420 ma prawie takie same rozmiary i duzo wiecej zalet

    Uwazam, ze G1 mialby sens gdyby byl znaczaco tanszy. Cena referencyjna na Ppolske to 2400, w sklepacj ma byc za 2000. Za tyle kupimy bez problemu lustrzanke z dwoma kitami. Przyszlosci systemu m4/3 upatruje w malutkich aparatach z wymiennymi szklami, takich jak rzezba, ktora Olympus pokazal na Photokinie. Niestety Panasonic poki co nie ma w planach takiego aparatu. Nastepny ma byc G1 HD czyli G1 z kreceniem filmow.
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •