odnosząc się do wątku http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=55943 trochę mi się rozjaśniło o histogramie. Mam jednak pytanie. D90 które posiadam przy fabrycznych ustawieniach ustawia, raczej rozstawia histogram od środka na boki. Czyli prześwietla wszystkie zdjęcie o 0,7EV. Z tego powodu wprowadziłem korektę pomiaru ekspozycji dla wszystkich sposobów pomiaru światła o wartości -5/6. Taka wartość stawia z kolei histogram w odległości 1/6 od prawej strony jego ramki, co wg. innej informacji o histogramie świadczy o poprawnym naświetleniu zdjęcia. Dodam tylko, że zdjęcia przy tych ustawieniach nie wymagają większej korekcji. Można prosić o szersze wyjaśnienie lub małą sugestię do do korekcji światłomierza?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami