Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Marcin Stawiarz
    Gość

    Domyślnie Digimate II-plus - problem ;(

    Mam databank Digimate II-plus z dyskiem ATA 40GB. Trzymam na nim wszystkie oryginalne RAWy, a od roku, nie zgrywalem ich na DVD.

    Databank sie wlacza, pokazuje jaka jest ilosc miejsca na dysku, niestety jest tylko 0,2GB wolnego, wiec zainstalowanie systemu i odpalenie na laptopie nie wchodzi w gre. Niestety, kiedy podlaczam go do komputera, to nie wykrywa dysku (i obu partycji).

    I teraz nie wiem czy to problem z data bankiem czy dyskiem (mam nadzieje, ze z samym urzadzeniem), pocieszam sie tym, ze zgrywanie karty CF wlozonej w databank na laptopa/komputer trwa bardzo, bardzo dlugo i mocno sie zacina.

    Co w takiej sytuacji zrobic? kupic jeszcze jeden databank? (czy w ogole sa jeszcze takie pod ATA?)

  2. #2

    Domyślnie

    Może kupić przejściówkę http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=468486783
    Ja tak podłączałam
    Pozdrawiam

  3. #3
    Marcin Stawiarz
    Gość

    Domyślnie

    O, dokladnie czegos takiego szukalem, teraz tylko sie modlic, zeby to nie byl dysk!

    dzieki.

  4. #4

    Domyślnie

    Marcinie - to zabrzmi idiotycznie, ale ściśnij dziada. Łapami. Mój czasem tak ma, że trzeba go ścisnąć.

    ...dlatego przestałem używać. Wkurzał mnie. Na pocieszenie dodam, że w tych badziewiach rzadko padają dyski - częściej wszystko inne. Miałem już dwa. Lepiej kup se przejściówkę, zrzuć dane, a potem wyrzuć w cholerę.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #5
    Marcin Stawiarz
    Gość

    Domyślnie

    hehe,

    a co polecasz w zamian, bo cos tak czy siak i tak musze kupic...?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Stawiarz Zobacz posta
    hehe, a co polecasz w zamian, bo cos tak czy siak i tak musze kupic...?
    Worek kart pamięci. Serio. Tanie są już jak barszcz; CF Sandiska (Extreme III) 4GB są na Amazonie.uk za 13 funtów z wysyłką lokalną. Ja kupiłem całe wiadro i problem mam z głowy. A kiedy naprawdę potrzebuję backupu w studiu, używam swojego laptopika MSI Wind z dyskiem 80GB. I już...

    Databanki to przeżytek. Gdyby prędkości kopiowania były znośne - może do czegoś by się nadawały. A tak...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedgehog Zobacz posta
    Worek kart pamięci. Serio. Tanie są już jak barszcz; CF Sandiska (Extreme III) 4GB są na Amazonie.uk za 13 funtów z wysyłką lokalną. Ja kupiłem całe wiadro i problem mam z głowy. A kiedy naprawdę potrzebuję backupu w studiu, używam swojego laptopika MSI Wind z dyskiem 80GB. I już...

    Databanki to przeżytek. Gdyby prędkości kopiowania były znośne - może do czegoś by się nadawały. A tak...
    Zdecydowanie zgadzam sie z kolegą, worek kart i problem z głowy, karty zrobiły się tanie jak barszcz, pamiętam jak za swoja 1 cf 4GB płaciłem prawie 500 zł .
    Pozdr. - Grzesiek

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Semi Zobacz posta
    .. pamiętam jak za swoja 1 cf 4GB płaciłem prawie 500 zł .
    to taniutko. Ja pamiętam, że mój microdrive 1 GB kosztował blisko 1 tys zł
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Stawiarz Zobacz posta
    Mam databank Digimate II-plus z dyskiem ATA 40GB. T
    Databank sie wlacza, pokazuje jaka jest ilosc miejsca na dysku, niestety jest tylko 0,2GB wolnego, wiec zainstalowanie systemu i odpalenie na laptopie nie wchodzi w gre. Niestety, kiedy podlaczam go do komputera, to nie wykrywa dysku (i obu partycji). ....CF wlozonej w databank na laptopa/komputer trwa bardzo, bardzo dlugo i mocno sie zacina.
    Kupno nowego Digimate to jeszcze żaden problem - jeszcze ich sporo na ATA, chociaż są już nowe na dyski SATA.
    Problemem tych konstrukcji były od zawsze akumulatory. One nie chcą działać z ładowarki - musi być w 100% sprawny akumulator i to on zasila dysk. Ładowarka tylko może go doładowywać.
    Na padnięty akumulator masz taki patent z forum:
    http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=11480

    Opis problemu jaki przedstawiasz wskazuje na 90% na akumulator do wymiany. Utracił swoją pojemność i nie jest w stanie oddać energii dla dysku. Aby się o tym przekonać, trzeba kupić np. przejściówkę do dysku 2.5" na USB, czy kieszeń na USB ATA, i go podpiąć normalnie np. na USB w komputerze z dobrym systemem zasilania USB (nie do gniazd z przodu obudowy, lecz tych z tyłu bo częściej mają więcej prądu).

    Co do zasadności stosowania - fotobank nadal przydaje się w dalekich wyprawach. Obecnie kupienie np. 10 kart 16GB nadal jest bardziej kosztowne niż jednego fotobanku z dużym dyskiem np. 160GB - i wygodniejsze w transporcie od notebooka. Faktem jest, że trzeba jak z jajkiem się obchodzić - no i obchodzić DIY głupi pomysł z zasilaniem na akumulator dedykowany, o koszmarnie małej pojemności jak na potrzeby konstrukcji.

    Mój ostatnio się przydał - 10-dniowy plener we Włoszech - codzienne zrzuty z kart - prawie 160GB NEF-ów
    Samsung GX-1S|D300|SB-800|YH-324 + 327RC2|MeiKe MK-D300|Kata 3N1-30

  10. #10

    Domyślnie

    Dokładnie zgadzam się z przedmówcą. Databank to nie przeżytek, średnio z wakacji przywoziłem z 2 aparatów 15-20GB zdjeć w RAWAch, w dodatku jeśli ktoś ma starsze body typu D100, D70 gdzie nie wejdą 2-4B pamięci to robi się problem. Owszem może do nowszych sprżetów warto kupić 4-8GB CF jeśli są obsługiwane, ale czy to wychodzi taniej to kwestia sporna.
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •