Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    a wiec bedzie 9-12 grudnia, w godzinach 16-20, zapisy do 9 grudnia

  2. #22

    Domyślnie

    Prosze Panstwa ze szczegółami:

    Kurs odbywać sie bedzie w instytucie teologicznym w rzeszowie (szukac w googlach) w dniach 9-12 grudnia, codziennie w godzinach 16-20. Kurs trwa 16 godzin bez egzaminu i kosztuje 200zl brutto. Aby zapisac sie na kurs potrzeba:

    -opinii proboszcza z parafii do ktorej nalezysz... SIC!
    -podania (wlasnymi slowami..."zwracam sie z prosba o przyjecie mnie na kurs bla bla bla")
    -zdjecia legitymacyjnego sztuk 1
    -uiszczenia oplaty 200zl.

    Zapisy do 9 grudnia do godziny rozpoczecia kursu w sekretariacie instytutu.

    AMEN i cierpliwosci zycze
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    -opinii proboszcza z parafii do ktorej nalezysz... SIC!
    To jakiś żart jest? Brak słów...

  4. #24

    Domyślnie

    Przemo, sorry ale nie :/
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  5. #25

    Domyślnie

    jak czytałem tytuł, pomyślałem że kurs ceremoniarza albo lektora :P , nie lepiej wam zrobić w tarnowie? dwa dni wykładu, 50zł...
    Mateusz Książkiewicz
    Canon & Nikon

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Redskull Zobacz posta
    -opinii proboszcza z parafii do ktorej nalezysz... SIC!
    uff , załatwione - to chyba było najtrudniejsze

    a jakby ktoś szukał instytutu :
    http://www.rzeszow.opoka.org.pl/Browarna.htm

    Link do mapy ZUMI

    Kontakt:
    Instytut Jana Pawła II
    Rzeszów, ul. 17 Pułku Piechoty 5 Tel:
    (17)852 89 88 lub (17)852 89 99 Fax:
    (17)858 10 80

  7. #27

    Domyślnie

    Witam

    Chciałem odświeżyć ten temat - może ktoś chciałby się zapisać na taki kurs i dałoby się zorganizować coś wspólnie?

    Pozdr.
    "I am a visual man. I watch, watch, watch. I understand things through my eyes."
    H.C-B.

  8. #28

    Domyślnie

    Powiem szczerze, że nie interesowałem się kompletnie tematem. Zdjęcia robiłem na ślubie dwa razy, jako osoba dodatkowa, niemal przypadkowa. Raz spotkałem się z dziwnym (ale spokojnym) uśmieszkiem kapłana Rozumiem, że Kościół chce dorobić, rozumiem, że z drugiej strony powinniśmy wiedzieć jak się zachować. Stąd takie pytanie trochę offtopic. Czy można gdzieś znaleźć na sieci spisane właśnie takie porady, czy może dokładną wykładnię obowiązujących w kościele zasad zachowania? Zarówno podczas mszy jak i nawet poza nią. Mowa oczywiście o Kościele chrześcijańskim. A jak to jest w innych religiach? Bardzo chętnie poczytałbym na przykład coś o zachowaniu w synagodze, ponieważ jest to dla mnie temat (wbrew pozorom) nieznany, a już kiedyś otarłem się o możliwość fotografowania środowiska żydowskiego.

    Ja rozumiem, że by sfotografować całą ceremonię, z przygotowaniami itp, to wypada to obgadać z kapłanem, ale co zrobi ksiądz prowadzący mszę, jak ktoś po prostu dołączy do fotografów w trakcie mszy? Przecież to normalne i sporo nawet gości weselnych z kompaktami tak robi. Zatem jakieś machanie świadectwami nie zawsze (rzadko?) chyba ma miejsce i są to specyficzne warunki, albo specyficzny pasterz.

    A już totalnie rozśmieszyło mnie wymaganie opinii od swojego proboszcza! A jak nie jestem chrześcijaninem, to nie mam wstępu do kościoła? Nie mogę robić zdjęć? Chyba komuś tam trochę wino mszalne w głowie zaszumiało za mocno jak to wymyślał. Czy może jednak mam się mimo to udać do przypadającego na mnie proboszcza i od niego da się coś takiego uzyskać?
    Z drugiej strony patrząc jak sie czasem widzi niektórych oszołomów, to może i rzeczywiście ma to jakiś sens - po wybrykach gdzieś w Polsce, leci skarga do proboszcza danego typa i już więcej ładnej opinii nie dostanie.

    Najbardziej mnie jednak ciekawi czy ktoś ma moze jakieś odnośniki do zasad zachowania podczas mszy.

  9. #29

    Domyślnie

    dziwna sprawa, opinia proboszcza... gorzej jak nie jestes katolikiem
    robilem pare sesji slubnych i nikt mnie nigdy nie pytal o zadne swiadectwa czy z jakiego kosciola czy wyznania jestem, a zasady sa chyba proste, nie przeszkadzac swoja obecnoscia. Mysle ze to wystarczy
    Nikon D80 + N50 1.8D + N55-200VR + CZj35 2.4 + T17-50 2.8 + H44 M4 + IND61/52 2.8 + SB600 + pare filtrow
    www.foto.n0rek.com - wypociny

  10. #30

    Domyślnie

    a ja czekam na następna date tego kursu.......

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •