Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie Jaki obiektyw do portretu?

    Witajcie!
    Mam mały dylemat, czytam i czytam i dalej nie wiem

    Posiada d40 + kit 18-55. Chciałbym dokupić jakieś lepsze szkło do portretów w terenie
    Zastanawiam się nad: Nikkor 18-135 lub Nikkor 55-200 VR. Możecie coś doradzić? Pewnie lepiej iść w jakąś stałke typu Nikkor 50 lub 85, ale one nie bedą mieć AF w mojej puszce. A może coś innej firmy?

    Mam do wydania max 600zł. Oczywiście w grę wchodzą szkła używane.

  2. #2
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Za 1000zł kupisz używane N85/1.8, S30/1.4, N35/2.

    Za 600zł będzie cholernie ciężko.

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkory 18-135 i 55-200 vr według mnie zupełnie się nie nadają do portretu , są za ciemne potrzeba tu czegoś jasnego .
    Ciężko ci coś doradzić ze względu na brak śrubokręta w body chyba że chcesz ostrzyć ręcznie , oraz masz trochę za mały budżet .

  4. #4

    Domyślnie

    a z tych stalek sa jakieś co ostrzą automatycznie? Czy wszystko ręcznie?
    Budżet mogę powiększyć max do 800zl (nie kupię wtedy sb400).

    Oczywiście nie potrzbuje profesjonalnego szkła do portretu, może być to szkło bardziej uniwersalne, które nada się do pstrykania portretów.

  5. #5

    Domyślnie

    Na twoim miejscu poszukałbym na aledrogo czegoś manualnego ale ze światłem 2.5-2.8. Coś takiego możesz kupić nawet za 100PLN, a będzie to typowa portretówka. Nikkory 18-135 i 55-200 vr to nie są obiektywy portretowe w pełnym tego słowa znaczeniu, choś fotki twarzy czy całej postaci nimi zrobisz.
    Może zobacz za obiektywami z gwintem M42 i przejściówką na nikona, w tym segmęcie znajdziesz dużo ciekawych propozycji.
    Jak powiększysz budżet do 1.000 to masz 85/1.8 z AF
    Ostatnio edytowane przez wilk325 ; 02-11-2008 o 16:52

  6. #6
    autograf
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Na twoim miejscu poszukałbym na aledrogo czegoś manualnego ale ze światłem 2.5-2.8.
    Zamorduję się przecież. Jego pucha nie zmierzy światła.

  7. #7

    Domyślnie

    wilk325: możesz podać jakies propozycje takich tanich szkieł? wtedy możliwe, że mógłbym kupić np. 18-135 i taką stałkę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez autograf Zobacz posta
    Zamorduję się przecież. Jego pucha nie zmierzy światła.
    Nie miałem tej puchy i nie znam tego ograniczenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez michaeel Zobacz posta
    wilk325: możesz podać jakies propozycje takich tanich szkieł? wtedy możliwe, że mógłbym kupić np. 18-135 i taką stałkę.
    Nie zrobię tutaj reklamy, wejdź na stronę z działem fotografia - obiektywy, ustaw sobie parametry wyszukiwania wg ceny i poszukaj, i poczytaj co i jak.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    Na twoim miejscu poszukałbym na aledrogo czegoś manualnego ale ze światłem 2.5-2.8. Coś takiego możesz kupić nawet za 100PLN, a będzie to typowa portretówka. Nikkory 18-135 i 55-200 vr to nie są obiektywy portretowe w pełnym tego słowa znaczeniu, choś fotki twarzy czy całej postaci nimi zrobisz.
    Może zobacz za obiektywami z gwintem M42 i przejściówką na nikona, w tym segmęcie znajdziesz dużo ciekawych propozycji.
    Jak powiększysz budżet do 1.000 to masz 85/1.8 z AF
    Z tą 85 nie będzie miał AF... zamiast m42 lepiej pobawić się manualną 50 nikona (odpadnie pi...e się z przejścówkami, soczewkami itp.) - cenowo, w sumie, wyjdzie podobnie... Tyle, że to tylko zabawa (w pełnym tego słowa znaczeniu). Za te pieniądze, to właśnie N55-200 wydaje się całkiem sensownym wyborem - ciemnicę nadrobi vr-em. A że GO nie będzie najmniejsza? Trudno.
    Nie ma co sie oszukiwać - d40/60 jest bardzo "ułomny" w kwesti portretu (na dzień dzisiejszy). Sam to przerabiałem nie tak dawno. Albo zoomy, albo obiektywy makro, albo prawieportretówki za ponad 1 tys...

    Ja polecić mogę Sigmę 50-150/2,8... tyle, że to nie ta kasa.
    http://pawelwr7.flog.pl/
    D40; N:18-55VR i bez VR, 55-200VR, 50/1,8E; S50-150; SB-400

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •