Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Myjk Zobacz posta
    kichu1979, jak oceniasz wyświetlacz w "wietrze"? Nie ma przypadkiem takich sprzętów z ekranami dotykowymi?
    Na powietrzu nie mam pojecia, bo uzywam zazwyczaj w pomieszczeniu, mieszkanie, kafejka, knajpa etc.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PaRaGaS Zobacz posta
    Te Asusy mają też GPS, np. model R2H.
    Rzeczywiście, dzięki za info. Niestety są kosmicznie drogie. :/
    Pozdor Myjk | http://emide.pl/galeria - w budowie
    Body Nikon D80, Szkło AF-S N18-200 f3.5-5.6 VR / AF N50 f1.4, SpeedLight SB-600, BatteryPack MB-D80 + 2xEnEl3e.

  3. #13

    Domyślnie

    @PaRaGaS Dzięki za opis, myślę o takim jako o bazie pod BackTracka ale chyba mało uniwersalne rozwiązanie. Wolę jednak IBM/Lenovo z serii X. Poszukaj sobie MicroXP 0.83 jako system - okrojony XP który wazy 200 MB po instalacji i zajmuje około 50-60 MB ram. Mam z nim pewne doświadczenia więc jak coś to pisz.
    pozdrawiam Sebastian

  4. #14
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Głupawe proste pytanie - ma toto wejście jakieś na zwykłą klawiaturę, i jakieś wyjście vga/dvi?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pebees Zobacz posta
    Głupawe proste pytanie - ma toto wejście jakieś na zwykłą klawiaturę, i jakieś wyjście vga/dvi?
    Są trzy USB i wyjście D-SUB. ZTCP przy jednoczesnym wyświetlaniu na dwóch ekranach ten zewnętrzny pracuje w max. 1280x1024, a jak tylko na zewnętrznym to jest lepiej - pewnie kwestia RAMDACu. Muszę sprawdzić organoleptycznie, ale to już nie dzisiaj. Wszystko dokładnie opisałem w pierwszym poście.

    Godny uwagi jest też Eee 1000H, który nieśmiało wreszcie wchodzi u nas do dystrybucji. Wnętrzności takie same, oprócz tego, że zamiast SSD jest normalny hadek, no i wygodniejsza klawiatura i ekran 10".
    Ostatnio edytowane przez PaRaGaS ; 04-11-2008 o 21:22
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  6. #16
    replikate
    Gość

    Domyślnie eee pc

    Przymierzam się do kupna netbooka więc Twoja opinia jest dla mnie bardzo użyteczna. W nexcie z 10/2008 jest niezły artykuł i porównanie netbookow. Polecaja 1000HD który ma 120 GB dysku ale jak dla mnie duży minus to słabszy procesor (900MHz) i większa waga. Na http://event.asus.com/eeepc/microsit...fications.html jest zestawienie najważniejszych danych technicznych serii eee. Pewnie zdecyduję się eee pc 901/1000,. Jeśli wybiorę 901 to pewnie za jakiś czas pomyślę o wymianie dysku SSD na większy, bo 12GB wydaje mi się za mało.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez replikate Zobacz posta
    Przymierzam się do kupna netbooka więc Twoja opinia jest dla mnie bardzo użyteczna. W nexcie z 10/2008 jest niezły artykuł i porównanie netbookow. Polecaja 1000HD który ma 120 GB dysku ale jak dla mnie duży minus to słabszy procesor (900MHz) i większa waga. Na http://event.asus.com/eeepc/microsit...fications.html jest zestawienie najważniejszych danych technicznych serii eee. Pewnie zdecyduję się eee pc 901/1000,. Jeśli wybiorę 901 to pewnie za jakiś czas pomyślę o wymianie dysku SSD na większy, bo 12GB wydaje mi się za mało.
    1000HD w żadnym wypadku!!
    1000H to inny model, z Atomem N270, takim jak w modelu 901.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Ja się napaliłem na Asusa EeePC901 - głównie ma służyć do wystawiania i drukowania faktur w terenie. Myślałem nad tym Samsungiem NC10 co jest teraz w iPlusie w promo razem z netem, myślałem nad Windem U100 .... samsung naprawdę robi wrażenie bardzo solidnego sprzętu ... ale Eee901 jest z nich wszystkich najmniejszy, ma dysk SSD 12GB ... może mało, ale mam w torbie foto przecież 2 karty SDHC 16GB wiec można włożyć do czytnika i 16GB więcej, zapełni się to zmienić kartę ... Czytałem w necie opinie ,że w tych 10cio calowych to ekran większy, klawiatura wygodniejsza ... wszystko fajnie tylko że jak będę chciał wygodną klawiaturę i duży ekran to mam "normalnego" laptopa - tego zadaniem będzie szybko się odpalić, wystawić/druknąć fakturę i się "uśpić" po zamknięciu - czas pracy (ponoć do 7godzin) też jest nie bez znaczenia. Internet - NC10 ma wbudowany modem, a eee nie - hmmm wolałbym kupić jakiś modem na USB - mógłbym go używać na jednym i na drugim laptopie - internet na abonament - nie dziękuję - wolę pre-paid do sporadycznego przeglądania www. Juto jeszcze przejdę się do sklepu i facet mi odpali Eee901, Winda100 i zadecyduje ale na 70% skłaniam się ku 901.

  9. #19

    Domyślnie

    Czytałem w necie opinie ,że w tych 10cio calowych to ekran większy, klawiatura wygodniejsza ... wszystko fajnie tylko że jak będę chciał wygodną klawiaturę i duży ekran to mam "normalnego" laptopa - tego zadaniem będzie szybko się odpalić, wystawić/druknąć fakturę i się "uśpić" po zamknięciu
    to sa tylko opinie i nalezy je traktowac z dystanem, a to glownie dlatego, ze nie mowia calosci prawdy.

    jesli porownywac ze soba eee i winda o ktorym piszesz, to gabarytowo sa prawie, ze identyczne, roznica polega na tym, ze eee bedzie o ok 1cm grubszy od winda, natomiast wind o 2 cm dluzszy od eee (dzieki czemu masz ciut wiekszy ekran i wygodniejsza klawiature), ale za to o ten 1cm cienszy

    takze to nie jest tak, ze jeden super-maly, a drugi zaraz jest wielkim klockiem

    pomijajac kwestie ekranu i klawiatury (chociaz jak posiedzisz przy nim kilka godzin ogladajac chociazby strony www w knajpie czy inne glupoty - to jednak docenia sie i klawiature i ten cal wiekszy ekran - mniej sie oczy mecza), to przy podobnych gabarytach, ja wole tego ktory jest cienszy, nawet jesli jest odrobine dluzszy (najwiekszy wymiar) - jest bardziej pakowny, w sensie ze mimo wszystko zajmuje
    relatywnie mniej miejsca w torbie czy plecaku - przy podobnych gabarytach cienszy sprzet bedzie mimo wszystko sprawial wrazenie lzszejszego i bardziej porecznego, mniej sie rozpychal w torbie itd.
    Ostatnio edytowane przez kichu ; 14-01-2009 o 11:33

  10. #20

    Domyślnie

    Bardzo fajny teścik.
    Sam rozglądam się za mini-laptopem i ten eeePC 901 bardzo mnie zainteresował.

    Największą jego wadą jest dla mnie dysk twardy.
    Tylko 12 GB to stanowczo za mało.
    Nie wiem, jak to wygląda z rozbudową tego dysku bo jak dziś pytałem w jednym sklepie, to niby nie ma takiej opcji.

    Jest jeszcze wersja eeePC 900, która występuje z 2 GB Ram'u i 16 GB dyskiem:
    http://x-kom.pl/index.php?show_prod=40355

    Dlatego też ten MSI Wind wydaje mi się być ciekawszą pozycją.
    Znalazłem coś takiego:
    -http://x-kom.pl/index.php?show_prod=37753
    -http://x-kom.pl/index.php?show_prod=36006

    Nie wiem, czym te dwa modele się różnią, ale nad eeePC przewagę mają pod względem ramu i większy dysk twardy.

    Z ciekawszych modeli jest jeszcze:
    -http://x-kom.pl/index.php?show_prod=37653

    Który uważacie za lepszy?
    Który moglibyście doradzić?

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •