Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: PhotoLine

  1. #1

    Domyślnie PhotoLine

    Przede wszystkim pozdrawiam wszystkich forumowiczów.Jako nowy na ty forum chciałbym od was zasięgnąć rady.Kiedyś do skanera dostałem Photoshopa 5LE,oczywiście wtedy to było cos niesamowitego,jednak czasy się zmieniają i zaczęło mi brakować "paru "opcji.Jako że nie za bardzo mnie stać na dorosłego Photoshopa ,próbowałem jego substytutów,tak więc był i Photoimact i Pain shop pro i Gimp itp.Nistety nie mogłem sie do tego nijak przekonać.W końcu zdecydowałem sie na Elements ,no ale niestety brakuje mi tam obsługi kanałów.Gimp niby ma ,ale nie do końca,a i obsługa nie za bardzo mi przypadła do gustu poza tym nie obsługuje NEFów.I oto dzis w rece wpadła mi aplikacja,która,raz że podobna do Photoshopa dwa ze ma obsługę kanałów a poza tym co ciekawe obsługuje NEFy.Nazywa sie ona PhotoLIne i na pierwszy rzut oka prezentuje się całkiem nieźle.Dla tego chciałbym szanowych kolegów zapytać czy mieli juz może do czynienia z tym programem,jakie są plusy i minusy,ewentualnie zaprosić do pobrania demo i przetestowania.Zaawansowanym urzytkownikom innych aplikacji łatwo bedzie znaleźc słabe strony tej aplikacji,choć w duchu liczę ze jest ich niewiele bo przypadła mi ona do gustu.No cóz ,moze nie obsługuje ona NEFów jak Nikon Capture ale bogactwo opcji jest dość znaczne i kosztuje ona mniej niz polowe.Pozdrawiam i licze na odzew.

  2. #2

    Domyślnie

    Przyjrzałem się temu - nie za wiele czasu miałem, ale to, co widzę wygląda ciekawie; obsługa 16 bitów, profili kolorów, warstwy dopasowania... Interesujące, ciekawe, jak z prędkością. Total pro to nie jest (interfejs jest straszny), ale aplikacja rozwijana była od 1998 roku - a więc twórcy mieli trochę czasu na poprawki... Ciekawe, wydaje się silną alternatywą dla skarlałego PaintShopPro (czy jak to się tam zwie, potworny produkt). Cena śmieszna. Hmm, hmm.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  3. #3

    Domyślnie

    Paint SHop Pro to świetny program bardzo bliski moim zdaniem do PSa więc proszę nie poniewierać PSP. PL to dość mało zaawansowany programik ale do obróbki podstawowej wystarczy w zupełności.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Paint SHop Pro to świetny program bardzo bliski moim zdaniem do PSa więc proszę nie poniewierać PSP. PL to dość mało zaawansowany programik ale do obróbki podstawowej wystarczy w zupełności.
    Dawno nie oglądałem potwora PSP w akcji, ale co w nim bardziej zaawansowanego niż w PL? Tak z ciekawości. Może się przyjrzę.
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  5. #5

    Domyślnie

    Zainstaluj pobaw się i zobaczysz że to taki mały photoshop A tak poważnie to gdyby do PSP było tyle pluginów używał bym PSP jest szybszy i prostszy w obsłudze.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Paint SHop Pro to świetny program bardzo bliski moim zdaniem do PSa więc proszę nie poniewierać PSP. PL to dość mało zaawansowany programik ale do obróbki podstawowej wystarczy w zupełności.
    He he he ,bez urazy ale tak mu do Photoshopa jak mnie do nagrody Nobla.Właśnie ,po 3 dniach używania odinstalowałem najnowszą wersje,mimo ze zostalo mi jeszcze 27 .Koszmarniejszy w obsłudze jest chyba tylko Photoimpact.Co do PhotoLine, po dniu użytkowania emocje trochę opadły,ale skoro piszesz że ów program może służyć do podstawowej obróbki,to albo pomyliłeś z czymś innym albo nie za bardzo wiesz jak uzywać pewnych opcji.Obsługa kanałów RGB(szkoda że nie ma lab-u i cmyk-a) - jakoś nie widziałem w PShopPro,separacji CMYK - tym bardziej ,że o kilku innych opcjach nie wspomnę.Fakt interfeace jest szkaradny,ale dla osób które korzystały z photoshopa wygodny w użyciu.No niestety po dniu testowania mam pare ale ..,ale jeszcze z pewnoscią go troche potestuję ,jednak coraz bliżej jestem decyzji o zakupie Nikon CaptureNX2 no i chyba się przeproszę puki co z Photoshopem 5LE.
    Mimo wszystko zapraszam do testowania tego programu,jak za taka cenę jest doskonałą alternatywą dla swoich bardziej utytułowanych konkurentów.Serdecznie pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slawekw Zobacz posta
    Mimo wszystko zapraszam do testowania tego programu,jak za taka cenę jest doskonałą alternatywą dla swoich bardziej utytułowanych konkurentów.Serdecznie pozdrawiam
    Niestety, skurczybyk wiesza się na moim domowym XP. Ble...
    "The more gear you carry, the less likely you are to make a good photograph" - B. Jensen

  8. #8

    Domyślnie

    Polecam jeszcze wypróbować sobie Lightzone, po miesięcznej zabawie z trialem mnie ten program bardzo się spodobał.
    OMG, I have finally discovered what's wrong with my brain: On the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •