Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za szybką odpowiedź, jeśli dobrze zrozumiałem, to lampa ta nie odczyta z aparatu żadnych informacji o czułości, przesłonie i migawce? Do strobingu używam tanich lamp Minolty i Sunpacka, na moje potrzeby wystarczają w zupełności.

    A tak przy okazji: Dorjan, czapka z głowy, za Twoją wiedze o lampach Metza.
    Ja często bywam w okolicach fabryki Metza, wiec gdyby ktoś potrzebował nowy soft do SCA to chętnie służe pomocą, Metz wgrywa soft za darmo.

  2. #32

    Domyślnie

    W sumie to więcej nie wiem, niż wiem o lampach Metz,a. Żadne źródła nie podają informacji o kompatybilności tej lampy z nowymi stopkami SCA, więc trzeba byłoby sprawdzić to doświadczalnie. Takiej lampy nie posiadam, ale gdyby znalazł się na forum jakiś właściciel tego modelu, to chętnie mogę sprawdzić. Mam dwie stopki do Nikona M8 i M6. Ta druga wymagałaby już aktualizacji, ale jednocześnie obydwu nie używam. Dzięki za propozycję pomocy w uaktualnianiu softu. Będę pamiętał.

    Pozdrawiam.

  3. #33

    Domyślnie

    W końcu zdecydowałem się i kupiłem lampę 70 MZ-5, ma działać z S5 Pro, co prawda tylko w trybie A i M. Ale w trybie A będą przekazywane wszystkie informacje z puszki do lampy. Jest już nowa wersja softu do SCA-3402: M9.
    Na lampę czekam jeszcze, więc na razie nic więcej nie napisze.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Zdziwiłem się pozytywnie, gdy okazało się, że nie tylko 70MZ-5 i 54MZ-4i pracują w trybach iTTL. Żadna publikacja Metz’a nie informowała o takiej zgodności, a tymczasem lampa Metz 54MZ-4 (bez literki „i”) poprawnie działa w obydwu trybach iTTL ze stopką M8 i korpusem D700.
    Wersja stopki M8 informuje o wszystkich parametrach ekspozycji i działa bardzo stabilnie, a co najważniejsze – powtarzalnie.
    Czy testowałeś też może 54 MZ-3 z kostką SCA 3402 M8?
    Czy działa tryb iTTL, ewentualnie automatyczne przenoszenie parametrów ekspozycji z aparatu do lamy?

    Może ktoś wie czym tak naprawdę (w praktyce) te dwa modele (54MZ-4 i 54MZ-3) się różnią?

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nifir Zobacz posta
    Właśnie jeden sprzedawca dopowiedział mi, że jego 54 mz 4 testowany na d80 w ogóle nie wyzwala błysku. .

    Mi też D80 się blokował, ale lampa była ze starą stopką SCA pod analogi. Kol. Dorian to potwierdza w innym wątku.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdan68 Zobacz posta
    Ja często bywam w okolicach fabryki Metza, wiec gdyby ktoś potrzebował nowy soft do SCA to chętnie służe pomocą, Metz wgrywa soft za darmo.
    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    Mam dwie stopki do Nikona M8 i M6. Ta druga wymagałaby już aktualizacji, ale jednocześnie obydwu nie używam. Dzięki za propozycję pomocy w uaktualnianiu softu. Będę pamiętał.

    Cytat Zamieszczone przez dorjan Zobacz posta
    SCA-3402. Od wersji M-3 jest możliwość przeprogramowania stopki do najnowszej M-8. Starsze wersje M i M-2 posiadały inną elektronikę

    Czy jest możliwość aktualizacji samemu (pewnie nie ???) lub w PL za rozsądne pieniądze? Ew w Niemczech po kosztach poczty?
    Po ofercie komercyjnej w PL nie spodziewam się wykonania usługi wiele taniej, niż zakup 3402m9.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez santo Zobacz posta
    Czy testowałeś też może 54 MZ-3 z kostką SCA 3402 M8?
    Czy działa tryb iTTL, ewentualnie automatyczne przenoszenie parametrów ekspozycji z aparatu do lamy?

    Może ktoś wie czym tak naprawdę (w praktyce) te dwa modele (54MZ-4 i 54MZ-3) się różnią?
    Zewnętrznych różnic pomiędzy lampami nie widać, ale w 54MZ-4 ze stopką SCA 3402 M8 działają poprawnie tryby iTTL, a w 54MZ-3 iTTL nie działa. Poza tym innych różnic w funkcjonowaniu nie ma. Przenoszenie wszystkich parametrów ekspozycji z aparatu do lampy następuje automatycznie i praca w trybie "A" jest dokładnym odpowiednikiem "AA" w Sabinkach. Oczywiście nawet w trybie "M" istnieje komunikacja z korpusem i dane o ogniskowej, ISO i przysłonie aktualizowane są na ekraniku lampy.

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Czy jest możliwość aktualizacji samemu (pewnie nie ???) lub w PL za rozsądne pieniądze? Ew w Niemczech po kosztach poczty?
    Po ofercie komercyjnej w PL nie spodziewam się wykonania usługi wiele taniej, niż zakup 3402m9.
    Takich informacji trzeba szukać w serwisie. Dawno temu skorzystałem z takiej usługi i przeprogramowanie SCA możliwe było od wersji M3 i dla użytkowników posiadających nawet nieaktualną kartę gwarancyjną Foto Techniki koszt wynosił 50 PLN, a dla pozostałych 100 PLN.

    Pozdrawiam.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •