Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Budapeszt [Qiubag]

    Witam, poniżej wrzucam kilka fotek z wyjazdu do Budapesztu, są to pierwsze zdjęcia, jakie wklejam na forum, bardzo proszę o opinie. Konstruktywna krytyka mile widziana.
    1. Most łączący Budę z Pesztem

    2. Wzgórze zamkowe nocą

    3. Parlament

    4. Most, ujęcie nocne

    Z góry dziękuję za opinie, pozdrawiam,
    Qiubag
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

  2. #2
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Jedynkę potraktuję jako wypadek przy pracy, jest złe w całej pełni.

    Z pozostałych kadrów podoba mi się tylko dwójka, choć akurat tutaj ekspozycja nie jest mocną stroną, a wielka szkoda, bo kadr choć utarty i dość powszechny, to jednak miły i przyzwoity. Jest tyle przestrzeni po bokach ile potrzeba, sam zamek się nie dusi; zdjęcie, gdyby było dobrze naświetlone i nie przesadnie granatowe, byłoby zupełnie niezłe.

    Trójka jest zdecydowanie zbyt ciasna (i z niemrawą obróbką, jeśli w ogóle była), natomiast nieźle naświetlona czwórka jest już fatalnie ciasna. Z lewej ucięty rząd latarni (wiem, że się kończą, ale ja bym zostawił im trochę miejsca), sam most zaś jest na granicy spadnięcia z kadru. Odbicia w rzece, które są wdzięcznym dodatkiem do każdego nocnego mostu są już poza. To znaczy są jeszcze w zdjęciu, ale tak blisko krawędzi, że już ich nie ma.

    Powiedziałbym tak: ten most jeszcze się nie zaczął, jeszcze nie wybrzmiał, a już się skończył.

    Masz tendencję do zbyt ciasnego kadrowania, ale weź do głowy, że w szerszych planach (bo mniej w detelach) liczy się też przestrzeń obok fotografowanych budynków, mostów, bodowli i tak dalej. Pamiętając o tym możesz inaczej skadrować te zdjęcia, a na przyszłość robić lepsze - czego życzę.

  3. #3

    Domyślnie

    IMO w tych nocnych zbyt długa ekspozycja.....nie pokazała piękna jakie w Budapeszcie jest nocą.

    Oto moje strzelone 3 lata temu.


    D700 + parę zatyczek do korpusu.


  4. #4
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Rychu, nie wklejaj swoich zdjęć do cudzego wątku, chyba, że Autor się dopomina lub zezwala. Jak możesz jeszcze edytować to usuń, a jak już nie, to poproś moda, żeby usunął.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie mam nic przeciwko temu wklejonemu zdjęciu w moim temacie - kadr bardzo podobny, kolorystyka zupełnie inna.
    @bombel
    Wielkie dzięki za fachowe porady. Te zdjęcia były robione przeszło rok temu, wiem że mam problemy z "ciasnością" fotek i staram się nad tym pracować. Wrzuciłem akurat te, bo chciałem zobaczyć jak zostaną ocenione. Co do obróbki - nie jestem tu ekspertem, bo PSa używam od kilkunastu dni i powoli się uczę.
    Często też nie mam niestety warunków do szerszego kadrowania - 50/1.8 średnio się do tego nadaje, a na coś szerszego powoli zbieram kasę. Anyway wielkie thx za opinię, wezmę sobie do serca podczas następnych wyjazdów i fotek
    Pozdro
    D300, T12-24, N50/1.8, SB600
    Jakub Gruchot Price action Gruzja Distance learning

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •