Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czym wykonane

  1. #1

    Domyślnie Czym wykonane

    Nie wiem czy o tym było. Oglądając załączone zdjęcia ciekaw jestem jakim sprzętem zostały wykonane. W właściwościach można wyczytać np model aparatu fotograficznefo. Nie potrafię natomiast dowiedzieć się (a chciałbym) jakiego użyto obiektywu .

  2. #2

    Domyślnie

    Załącznika nie widać.
    Czasem można klikając na zdjęcie prawym przyciskiem myszy wybrać właściewości i tam coś niecoś można wyczytać.

    Edit. kliknij tu
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #3

    Domyślnie

    Ogniskową wyczytasz, ale jaki obiektyw nie. Wydaje mi się, że na forum fotograficznym takie dane powinny być podawane chociażby pod zamieszczonym zdjęciem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    Ogniskową wyczytasz, ale jaki obiektyw nie.
    no niekoniecznie... ja mam w EXIF-ach jak byk: EF 70-200/4 L, bo firma Canon
    troszczy sie, zebym przypadkiem nie zapomnial, ze sloiczek, ktory kupilem, ma
    czerwony pasek od ktorego samego widoku powinienem dostawac orgazmu.
    inne lensy mi sie normalnie melduja tylko zakresem ogniskowych, ale akurat ten
    jest z cala laurka i szwancparada

    z drugiej strony - moze powinienem sie cieszyc, ze nie gra melodyjek

    Cytat Zamieszczone przez nokinnikon Zobacz posta
    Wydaje mi się, że na forum fotograficznym takie dane powinny być podawane chociażby pod zamieszczonym zdjęciem
    fotograficznym czy sprzetowym? z punktu widzenia fotografii sprzet ma drugorzedne znaczenie.
    zdjecie jest dobre albo nie, a to czym zrobione to kwestia poboczna

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no niekoniecznie... ja mam w EXIF-ach jak byk: EF 70-200/4 L, bo firma Canon
    troszczy sie, zebym przypadkiem nie zapomnial, ze sloiczek, ktory kupilem, ma
    czerwony pasek od ktorego samego widoku powinienem dostawac orgazmu.
    inne lensy mi sie normalnie melduja tylko zakresem ogniskowych, ale akurat ten
    jest z cala laurka i szwancparada

    z drugiej strony - moze powinienem sie cieszyc, ze nie gra melodyjek


    fotograficznym czy sprzetowym? z punktu widzenia fotografii sprzet ma drugorzedne znaczenie.
    zdjecie jest dobre albo nie, a to czym zrobione to kwestia poboczna
    Skoro sprzęt ma drugorzędne znaczenie to po co kupujemy lepsze obiektywy (L), body i osprzęt a nie fotografujemy obskurą.
    Zamiarem moim jest uzyskać informację o zastosowanym sprzęcie a nie dyskusja o nim

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    no niekoniecznie... ja mam w EXIF-ach jak byk: EF 70-200/4 L, bo firma Canon...
    Jest w EXIF-ach nikonowskich oznaczenie obiektywu, z tym że nie jako napis (string) tylko jaki liczba. Program który posiada bazę tych numerów, potrafi wyświetlić w wersji dla ludzi.
    Widziałem to w Raw Therapee.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •