Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Plecak na sprzęt foto + do zadań specjalnych

    Kolejny miesiąc szukam plecaka, który będzie w stanie znieść trudy dnia codziennego (kilka zeszytów na uczelnię, laptop i oczywiście puszka - d70s + powiedzmy przynajmniej 18-70 i 55-200, fajnie gdyby dało się gdzieś jeszcze upchnąć sb600), a do tego pojedzie ze mną na stok (tu przydałaby się choć delikatna ochrona przed uszkodzeniem sprzętu i oczywiście przypnę do niego deskę).

    Jak do tej pory znalazłem na naszym rynku tylko dwa takie produkty: Dakine Sequence i Burton Zoom Pack, jednak oba znacznie przekraczają budżet jaki jestem w stanie na taki plecak przeznaczyć. 500zł? To jakaś pomyłka. Fakt, produkty Dakine są solidne, ale ta kwota je dyskwalifikuje.

    Czy jest ktoś w stanie polecić mi plecak spełniający wyżej określone wymagania?

    Btw.
    Błagam, nie piszcie, że "takie rzeczy to tylko w erze". Żyjemy na kontynencie, gdzie snowboard`ing/narciarstwo są wystarczająco popularne żeby problem dotyczył nie tylko mnie.
    Nie wierzę, że na europejskim rynku są tylko dwa, w dodatku słabo dostępne, plecaki....
    Nikon D70s + AS-F Nikkor 18-70mm 3.5-4.5 G DX ED + AF-S Nikkor 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED + SB600 + Velbon DF-60 + graty z M42

  2. #2

    Domyślnie

    Dakine Mission Photo??
    D7100/S 17-50mm OS/S 70-200 OS/M42

  3. #3

    Domyślnie

    Tak z ciekawosci sie tylko upewnie - jezdzisz na boardzie majac na plecach aparat, kilka obiektywow i laptop? Kurcze, ja bym sie nie odwazyl, nawet majac sejf zamiast plecaka.

  4. #4

    Domyślnie

    jak cos jest do wszystkiego to jest do niczego...takie moje zdanie
    albo rybka, albo akwarium

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Campo Zobacz posta
    Tak z ciekawosci sie tylko upewnie - jezdzisz na boardzie majac na plecach aparat, kilka obiektywow i laptop? Kurcze, ja bym sie nie odwazyl, nawet majac sejf zamiast plecaka.
    Ja jeżdżę tak na nartach, tylko bez laptopa. Wiadomo, że wtedy ostrożniej, jak chce poszaleć to zabieram tylko kask

    Właśnie dziś porobiłem zdjęcia mojego Zoom Pack'a, żeby napisać na forum krótki opis - sam przed kupnem bezskutecznie szukałem czegoś więcej niż wątek na cb. Model '08 udało mi się kupić w USA za 130$ (wtedy 260 zł) więc tragedii nie ma.
    Ostatnio edytowane przez Bjania ; 14-10-2008 o 01:26
    D90 | 10-20 16-85 18-70 | SB-28 | Olympus XA2 Smiena Symbol
    Góry i inne

  6. #6

    Domyślnie

    Niestety, nie było okazji do jazdy na desce ze sprzętem na plecach.
    Laptop na stoku? Nie. Komputer musi się tylko mieścić do plecaka na czas podróży (zazwyczaj są to pociągi lub samoloty i boję się wkładać komputer gdzie indziej niż do bagażu podręcznego) lub wyjść na uczelnię (zależy mi na jednoczesnym posiadaniu i puszki foto, i laptopa). Co do samej jazdy to rozmawiałem z chłopakiem używającym Dakine Sequence i chwali sobie zarówno wygodę jak i bezpieczeństwo swojego plecaczka. Nie jeden solidny klin za nim i sprzęt cały, włącznie z lampami i samym body.

    Niestety zaczynam tracić nadzieję na znalezienie czegoś innego niż Mission Photo, Sequence czy Zoom Pack.
    Mission - odpada, mimo podobnego do Sequence litrażu niestety pojemnością odstaje, w dodatku ma gorzej rozwiązane przegrody.
    Sequence - pojemny i w dodatku wygodny, niestety nie mieści laptopa 15,4 i to go w dużej mierze skreśla.
    Zoom Pack - pojemny i prawdopodobnie wygodny, sporo osób go chwali, a poza sprzętem foto mieści także laptopa (niestety tylko 15`stkę, więc u mnie niczego to nie zmienia), poza tym materiał plecaka, ani sam wygląd mnie nie powala - nie chcę nikogo urazić, ale Dakine zewnętrznie bardziej przypadł mi do gustu.

    W grze zostaje mimo wszystko Sequence i Zoom Pack + jedno "ale" - cena... W Polsce od 500zł w górę, czyli masakra. W USA ok. 130$, co przy obecnym kursie dolara i kosztach przesyłki praktycznie pokrywa się z cenami naszego importera.

    Bjania, kiedy podasz nam na forum prezentację swojego Burtona? Widzę, że masz model 08. Byłaby możliwość sprawdzenia przez Ciebie jakich rzeczywistych rozmiarów laptop mieści się w tej przedniej kieszeni? Oficjalnie podają 35x28x5cm, jednak zastanawiam się czy nie wejdzie tam 37x28x5cm...
    Byłbym wdzięczny za info gdzie za ile takie cuda są dostępne...
    Nikon D70s + AS-F Nikkor 18-70mm 3.5-4.5 G DX ED + AF-S Nikkor 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED + SB600 + Velbon DF-60 + graty z M42

  7. #7

    Domyślnie

    dobra, to moze nie bedzie uniwersalna alternatywa, ale zawsze warto przemyslec: a nie prosciej bedzie po prostu kupic sobie jakas cyfrowa malpke do pstrykania na stoku?
    wyjdzie nieco drozej niz taki plecak, ktory i tak za czorta nie bedzie uniwersalny. ale za to i wygodniej i pewniej

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    dobra, to moze nie bedzie uniwersalna alternatywa, ale zawsze warto przemyslec: a nie prosciej bedzie po prostu kupic sobie jakas cyfrowa malpke do pstrykania na stoku?
    wyjdzie nieco drozej niz taki plecak, ktory i tak za czorta nie bedzie uniwersalny. ale za to i wygodniej i pewniej
    No też mię tak oczywiste rozwiązanie nurtuje . Lustro na narty/deskę to jak kula u nogi . A może jeszcze laptop do tego..... ?
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9

    Domyślnie

    Heh, pewnie, że prościej...
    Tylko nie zapominaj, że dla mnie priorytetem jest posiadanie przy sobie właśnie lustra, a nie kompaktu. Plecak na posłużyć za nosidło sprzętu foto zarówno na co dzień, jak i na stoku. Sezon otwieram w Grudniu we Włoszech i nie ma opcji żebym wybrał się tam tylko z kompaktem w kieszeni - jadę nie tylko po fun z jazdy, ale także dobre kadry.
    Nikon D70s + AS-F Nikkor 18-70mm 3.5-4.5 G DX ED + AF-S Nikkor 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED + SB600 + Velbon DF-60 + graty z M42

  10. #10

    Domyślnie

    No cóż każdy ma swoje priorytety - wiadomo . dla mnie jazda z takim balastem to męczarnia. I zawsze czuję się wtedy jak w pracy .
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •