Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie D300 - pytanie o tryb d7

    Witam Wszystkich na forum.
    Tak jak w tytule chcę się Was zapytać o tryb d7 (manual D300), jak ma to rozumieć:

    Przy ustawieniu domyślnym [Automatyczne] (AUTO) kolor czcionki
    na ekranie z informacjami (str. 12) będzie się zmieniał automatycznie
    z czarnego na biały i z białego na czarny w celu zachowania
    odpowiedniego kontrastu w stosunku do tła.Aby zawsze był
    stosowany ten sam kolor czcionki, należy wybrać opcję [Manualne]
    i ustawienie [Ciemne na jasnym] (B; czarna czcionka) lub [Jasne na
    ciemnym] (W; biała czcionka). Jasność monitora będzie
    automatycznie dostosowywana do wybranego koloru czcionki w celu
    zapewnienia maksymalnego kontrastu"

    W zasadzie moje pytanie dotyczy ustawienia AUTO - czy w tym ustawieniu następuje faktycznie samoczynne przestrojenie koloru tła i zarazem czcionki (na podstawie czego następuje zmiana). Sorry, może banalne pytanie, ale mnie trapi, nie roumiem tego do końca, proszę o wyrozumiałość.

    Pozdrawiam
    Darek
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 11-10-2008 o 02:23 Powód: ORTO!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Darek_D80 Zobacz posta
    W zasadzie moje pytanie dotyczy ustawienia AUTO - czy w tym ustawieniu następuje faktycznie samoczynne przestrojenie koloru tła i zarazem trzcionki (na podstawie czego następuje zmiana).
    tak. Tak jest w ostatnich nikosiach, można na tylnym LCD wyświetlić info (D90, 300, 700, 3) i w zależności czy jest jasno czy mrok zmienia się kolor tła i czcionki.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  3. #3

    Domyślnie

    To rozumiem co napisałeś Jacek_Z, ale co decyduje o tym, jakiś czujnik. Nie wiem czy dobrze to sobie uzmysławiam - aparat sam dokonuje zmiany w trybie AUTO w zależności od natężenia światła zewnętrznego?

  4. #4

    Domyślnie

    Tak. Ale przeczytaj to co wyżej napisał kichu1979
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, już Kichu1979 wyprzedził odpowiedź na moje kolejne pytanie, rozumiem.
    Wielkie Dzięki

  6. #6

    Domyślnie

    A aparat mierzy to za pomoca swiatla wpadajacego przez obiektyw Jak w ciemnym pomieszczeniu kierowalem aparat przodem w strone swiatla lampy to sie zmienialo.

  7. #7
    Oszczędny w słowach Awatar zero8
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    86

    Domyślnie

    To nikony potrafią zmieniać kolor trzcionki?

    M|KM|N|S

  8. #8

    Domyślnie

    tak, bialy na czarny i odwrotnie.
    Pozdrawiam
    Darek

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zero8 Zobacz posta
    To nikony potrafią zmieniać kolor trzcionki?
    Nikon D80 + śmieci, I jeszcze D300 teraz mam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zero8 Zobacz posta
    To nikony potrafią zmieniać kolor trzcionki?
    Dlatego musiał canona kupić.
    Jacek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •